Menu

Perfektná vlna

Medzinárodné beach looks.

Home » KRÁSA » Perfektná vlna - 08.2017

 

Beach waves, wet look a vrkoče, od Côte d’Azur až po Miami Beach. Radíme, ako sa nastylovať na tie najatraktívnejšie pláže sveta.

Côte d’Azur

Vlasy
Mali by vyzerať dobre, ale prosím, nie komplikovane. Preto sa núkajú drdoly v najrôznejších variantách alebo jednoduché zapletané účesy. Soľné alebo cukrové spreje vytvoria tú správnu textúru, aby ste dosiahli easy going look.

Mejkap
Menej je viac. Pri Côte d’Azur looku ide o to, aby ste kládli malé, ale šikovné akcenty, napríklad perfektne nalíčené červené pery, k tomu sa hodiaci lak na nechty a vodeodolnú špirálu na oči. Viac nepotrebujete. Pokožka je decentne opálená, môžete si pomôcť bronzerom.

5 výhod drdolu:

  1. Drdoly fungujú, či je noc alebo deň, a vždy vyzerajú dobre.
  2. Pre slnko neostane voľná takmer žiadna plocha, ktorú by mohlo napadnúť, a tak ostávajú vlasy dobre chránené pred UV žiarením.
  3. Pri vyčesaných vlasoch máte voľný zátylok a lepšie znesiete horúčavu.
  4. Tento účes môžete veľmi ľahko vyčarovať aj z mokrých vlasov.
  5. Okrem gumičky na vlasy nepotrebujete žiadne iné pomôcky.

Tip na starostlivosť: Leave-in kondicionér patrí do každej kabelky. Vďaka nemu sú vlasy odolnejšie voči vonkajším vplyvom.

 

Produkty k looku:

Pocukrované. Vaše vlasy sa budú lesknúť a budú sa lepšie tvarovať: cukrový sprej od Balea.

Bez stopy. Pestré gumičky do vlasov od s.he stylezone vaše vlasy neotlačia.

 

Miami Beach

Vlasy
Wet look sa nehodí nikam lepšie ako na Miami Beach. Pri ňom sa vlasy mohutne vyčešú dozadu a zafixujú s wet gélom alebo vlasovým olejom. Aj zapletané účesy každej náročnosti sú na pláž ideálne. Napriek vetru a vlnám ostanú vlasy vo forme.

Bočný cop vo wet looku:

Krok 1: Vlasy osušené uterákom dobre učešte a roz­uzlite.
Krok 2: Vlasový olej alebo wet gél zapracujte od korienkov až po končeky.
Krok 3: Vlasy zľahka zapleťte do bočného copu a zviažte gumičkou.

Mejkap
Pri Miami beach looku sa ničím nešetrí. Iba látkou na plavkách. Mejkap, slnečné okuliare, či ďalšie plážové doplnky môžu byť pokojne z kategórie bling-bling. To znamená veľa farieb, trochu tyrkysovej, ružovej, ale aj krikľavé odtiene. Očný mejkap kričí farebnými očnými linkami alebo extravagantne nanesenými očnými tieňmi. Nechty sú namaľované takisto farebne a nápadne. Pokožka je dobre opálená a žiari.

Zapletané účesy majú v lete hneď viacero výhod: Odhliadnuc od toho, že vyzerajú ­dobre, že sa dajú individuálne tvarovať a vytvoriť skutočne rýchlo a jednoducho, zapletané vlasy nie sú vystavené po celej dĺžke priamemu slnečnému žiareniu a sú tak chránené.

 

Produkty k looku:

Pekne ligotavé. Metalický liquid lipcream od trend IT UP zaistí, že všetky pohľady budú na vašich perách.

Malibu Beach

Vlasy
Tu sa točí všetko okolo plážových vĺn. Všetky vlny, ktoré vyzerajú, ako keby ste prišli priamo z pláže a mali vo vlasoch ešte polovičné more, ktoré vyfúkal len ľahký vánok. Soľný sprej dodá vlasom túto typickú drsnú štruktúru.

Krok za krokom k beach waves (bez kulmy a tepla)

Krok 1: Aplikujte soľný sprej do ešte vlhkých vlasov.
Krok 2: Vlasy rozdeľte a na každej strane zapleťte dva až tri copy.
Krok 3: Vlasy zopnite dohora štipcom.
Krok 4: Ihneď ako vlasy uschnú, štipec otvorte a vlasy prstami zľahka prehrabnite.
Krok 5: Do končekov zapracujte trochu vlasového oleja.

Mejkap
V Kalifornii nie sú zlaté len slnečné lúče, ale aj pokožka. Všetko sa točí okolo tohto špeciálneho glow, ktorý docielite highlighterom alebo špeciálnymi glow produktmi. Gél na obočie a vodeodolná špirála postačia. O to farebnejšie to vyzerá na nechtoch.

Keďže v teple a pri UV žiarení práve rozpustené vlasy extrémne vysychajú, mali by ste aplikovať špeciálny ochranný sprej.

 

Produkty k looku:

 

Slané. Balea beach sprej pre rozcuchaný look.

Statement. trend IT UP lak tropical chic (Nr. 050) dodá vašim nechtom ten správny šmrnc.

Capri

Vlasy
Pri tomto beach looku vynikne medzi účesmi klasika: konský chvost. Raz prísno vyčesaný dozadu, raz voľne zviazaný na boku, inokedy zopnutý nižšie alebo celkom ­vysoko. Ak ho máte radi svetácky a ako diva, zopnite cop na zátylku a vezmite si slamený klobúk so širokou strechou. Aj plážové účesy so šatkami sa hodia ku Capri štýlu. Šatky nielenže držia účes vo forme a chránia pred slnkom, ale sú aj plážovým doplnkom, ktorý sa dá rôzne využiť.

Mejkap

Capri look je atraktívny, elegantný, trochu zdržanlivý a predsa šíri okolo seba ľahkosť a radosť zo života. Okrem zľahka opálenej pokožky, ktorú nalíčime bronzerom alebo minerálnym mejkapom, vynikajú pastelové farby v ružovej, orgovánovej, broskyňovej, mätovej a sorbetovej žltej. Nanášajú sa na viečka, pery a nechty. Aj lesklé pery v jemnej ružovej alebo broskyňovej vyzerajú pri opálenej pokožke veľmi pekne.

Ale pozor! Pri návšteve pláže buďte pri vychutnávaní si lipglossu opatrné. Lesklá substancia pôsobí pri slnečnom žiarení ako šošovka a môže viesť k popáleninám. Preto by ste mali pod lesk určite naniesť balzam na pery s UV ochranou.

 

Po každom potápaní opláchnite vlasy sladkou vodou. Predídete tak vysušeniu a splihlým vlasom.

 

 

Produkty k looku:

Pastelové. s.he stylezone očné tiene Quatro vo fialovej, modrej, žltej a zelenej.

Beach Looks na Instagrame

Hore
Pre optimálne zobrazenie stránky využívame cookies. Vo Vašich nastaveniach prehliadača si môžete použitie cookies deaktivovať. OK