Menu

Keď leto chutí šťavnato

Ideálne letné drinky pre teplé ročné obdobie.

Home » PÔŽITOK » Stravovanie » Keď leto chutí šťavnato - 07.2017

V hre nemusí byť zakaždým len alkohol. Ľadové letné drinky si môžeme počas horúcich letných dní vychutnať aj bez promile. A najlepšie na tom je, že sú ešte aj zdravé.

 Bobuľové blaho

Takmer žiadne ovocie nie je tak zdravé ako goji bobule. Toto super ovocie, uznávané v tradičnej čínskej medicíne, zvýši hodnotu štiav rovnako ako antioxidačné, na vitamíny bohaté bobule jarabiny čiernej. Tie sú vzhľadom podobné čučoriedkam, ale chutia výrazne kyslejšie a majú tak bližšie k brusniciam.

BUCH TIPP Bobule vo fľaši

Kyslastá superpotravina. Nielen, že brusnicová šťava prospieva zdraviu, ale vďaka svojej chuti je ideálna do miešaných nápojov.

Modrý zázrak. Štava z arónie znižuje hladinu cholesterolu a prospieva tkanivám. Tip: vychutnajte si ju v koktejloch!

Čistá vitamínová bomba. Goji, acerola a rakytník: Nie je to výpočet prísad trendovej kuchárskej knihy, ale zloženie šťavy zo superovocia.

Exotická úroda

Existuje viac ako 1000 odrôd manga a všetky sú bohaté na betakarotén, s nízkym obsahom kyselín a dobre stráviteľné. Obľúbené sú ale predovšetkým vďaka ich sladkej chuti. Ak máte radi zmenu, siahnite po ananáse, ktorý svojou príjemnou kyslosťou ihneď trochu rozveselí. Dobre vám padne aj tropická guajava, ktorá svojím obsahom vitamínu C predbehne aj pomaranče.

BUCH TIPP Mango a spol.

Sladké ovocie. Čistá jablkovo-mangová šťava chutí výborne po ovocí, s minerálkou perfektne uhasí smäd.

Osviežujúca vodička. Kokosová voda s mangom chutí po ovocí a dovolenke. Najlepšie si ju vychutnáte ľadovo vychladenú.

Pestré ovocíčko

An apple a day keeps the doctor away? Či jedno jablko denne naozaj udrží doktora bokom, to ešte preskúmame. V každom prípade jablká obsahujú vitamín B, C a E. Preto je len veľmi málo miešaných nápojov, kde chýba toto domáce power ovocie. Ideálny partner na ­kombináciu: maliny, ktoré sú popri vitamíne C bohaté predovšetkým na sekundárne rastlinné látky.

BUCH TIPP Ovocné smoothie

Žlté zlato. Smoothie jablko, limeta, mango a maracuja s ovocím dozretým na slnku je mimoriadne osviežujúce.

Teplá červená. Typická pre toto smoothie je jeho plná chuť zrelého ovocia. Šťava z červenej repy vám navyše dodá potrebné minerálne látky.

Zeleň

Matcha, matcha! Zelené čajové lístky sú bohaté na antioxidanty a preto sú hlavným aktérom v zelených letných drinkoch. Ich najlepším spoločníkom sú riasy, ako napríklad sladkovodná mikroriasa chlorella, ktorá viaže škodlivé látky a je vhodná na detoxikáciu. Obsahuje vysoký podiel chlorofylu a dodá telu veľa živín.

BUCH TIPP Zeleninové smoothie

Energetická bomba. Obsahuje zeleninu, ovocie, čaj matcha a korenia a je ideálny na rýchle raňajky alebo desiatu.

Pripravte si ovocný smoothie bowl

 

Osviežujúci: smoothie bowl s ovocím

Prísady:

  • 1 dmBio smoothie
  • 1 ČL dmBio chia semienka
  • 1 PL dmBio kokosové vločky
  • 2 PL dmBio ovsených crunchies
  • 1/2 banána
  • 1 hrsť jahôd
  • 1 hrsť čučoriedok

Tip: Ak je smoothie príliš riedke, stačí ho jednoducho zahustiť banánom.

Hore
OKMehr Information