Menu

Séra: Vzácne kvapky

Účinky. Použitie. A produktové odporúčania.

Home » KRÁSA » Séra:Vzácne kvapky - 04.2016

Po kvapkách si budovali séra svoju dobrú povesť a trpezlivo sa prepracovali do hlbších vrstiev pokožky. Niet sa čo diviť, že sympatia k séram je nákazlivá.

Séra zažívajú boom, a to úplne oprávnene. Čo zo začiatku znelo skôr ako nemocnica a nie ako beauty revolúcia, odkrýva sa pri bližšom pozorovaní ako ozajstný zázračný prostriedok v oblasti krásy. Husté kvapky krásy sa medzičasom vo vysokej koncentrácii nachádzajú na beauty regáloch a cielene a s úspechom plnia svoju dermatologickú misiu. Mali by napnúť, zmatniť, hydratovať, čistiť, ozdraviť a eliminovať vrásky. To všetko nie je pre tieto vzácne kvapky žiadny problém.

starostlivosť so sérami: Mladá žena s pokropenou tvárou

Starostlivosť. Séra predstavujú novú misiu v dermatológii. Husté skrášľovacie kvapky vypínajú, zmatňujú, zoštíhľujú, vyrovnávajú a redukujú vrásky.

Vysoké percentá pre tvár

Séra sú na kozmetickom trhu novými vládcami. V mnohých receptúrach sa skrýva dlhoročná výskumná práca. Exotický status už dávnejšie nemajú, ku každej kozmetickej škále patrí dnes nejaké vhodné sérum. Séra sú vysokokoncentrované beauty kokteily, niečo ako antioxidanty, kyselina hyalurónová, glycerín, koncentrovaný vitamín A a C a pokožke vlastné proteíny. Obsahujú trikrát viac účinných látok ako krém, a to v najvyššej možnej koncentrácii. Niektoré séra sú čistým luxusom. Vzácne a zriedkavé ingrediencie majú svoju cenu. Avšak vzácne kvapky s hustou konzistenciou a jedinečnými účinkami nie sú náhradou bežného kozmetického programu, ale cieleným použiteľným doplnkom. Séra pôsobia intenzívnejšie a priamejšie. A sú cielené a orientované na problém, pretože sa môžu celkom konkrétne prispôsobiť potrebám pokožky.

Správne načasovanie

V podstate by sme po sére mali siahnuť vtedy, keď nám pokožka signalizuje, že by potrebovala viac starostlivosti ako predtým. Z času na čas sa stáva, že naša pokožka nie je v rovnováhe. Niekedy potrebuje hydratačné posilnenie, inokedy je bledá a podráždená. Potom zase chceme zakryť nedostatky po preflámovanej noci alebo zastaviť predčasné starnutie pokožky. Na všetko toto existujú excelentné vyšpekulované séra s vhodnými vysokokoncentrovanými účinnými komplexmi. Kvapka po kvapke dodávajú unavenej pokožke novú energiu, vyživujú ju a pokožka pôsobí mladšie a sviežo.

V zásade platí: Séra by sa mali používať dlhšie časové obdobie, teda aspoň tri mesiace, aby sa dosiahol optimálny efekt.

No niektoré séra sú vhodné aj ako rýchla pomoc. Kvôli efektu synergie sa v každom prípade
odporúča siahnuť po výrobku z rovnakej série.

starostlivosť so sérami: mladá žena so zdravou pokožkou

Osviežujúce. Séra na očné partie sú ľahšie ako očné krémy, zato o niečo bohatšie ako séra na tvár. Čiže ich môžeme používať buď samotné, alebo pred očným krémom. Aj to by ste si mali najskôr vyskúšať: zmiešajte jednu tretinu séra s dvomi tretinami korektora. Táto kombinácia oživí pokožku.

Tá vec s molekulami

Na základe vysokej koncentrácie účinných látok môžu séra dosiahnuť omnoho silnejšie efekty ako obvyklé krémy. Dôvod je jednoduchý: séra využívajú iný prenosný mechanizmus, aby sa dostali ku koreňu veci. Rozhodujúca je tu veľkosť molekúl, pretože molekuly sú dostatočne malé, aby prenikli hlbšie do vrstiev pokožky a tu spravili svoju prácu. Keďže sú molekuly lipofilné, čiže rozpustné v tukoch, nemajú problém preniknúť do lipidovej vrstvy pokožky.

BUCH TIPP dm tip

Vo svojej obľúbenej dm predajni si určite vyberiete sérum, ktoré vám bude najviac vyhovovať a vaša pleť sa vám odvďačí zdravým a bezchybným vzhľadom.

Dobrý základ

Zatiaľ čo bežný krém dokáže svojimi účinnými látkami pôsobiť iba na povrchu pokožky, sérum prekoná bariéru epidermy a rozprúdi aktivitu buniek v hlbších vrstvách pokožky. Preto by sme sérum mali naniesť pod bežný denný či nočný krém a nikdy nie naň. Pretože cez krém neprejde ani to najlepšie sérum. Vďaka ľahkej a bezolejovej textúre sa dokážu veľmi dobre rozpustiť aj vodomilné látky ako vitamín C alebo kyselina hyalurónová. Avšak existujú aj séra s obsahom oleja. Používajú sa vtedy, keď treba rýchlo vylepšiť vrchnú pokožku a optimalizovať ju. Vhodné sú najmä pre namáhanú a suchú pokožku.

Ako sa sérum používa:Čítať ďalej

SPRÁVNA STAROSTLIVOSŤ: SÉRUM V 3 KROKOCH

žena si umýva tvár

Čisto. Aby sme mohli sérum optimálne použiť, je potrebné absolvovať malý očistný rituál.

  • Krok 1: Najskôr by mala byť pokožka dôkladne vyčistená a následne zľahka osušená použitím tonika.
  • Krok 2: Tak je schopná vstrebať účinný koncentrát, ktorý by sa mal nanášať na jemne vlhkú pleť.
  • Krok 3: Približne po jednej minúte (podľa dĺžky pôsobenia séra) nanesieme bežné denné alebo nočné krémy.

Dobré vedieť: zatiaľ čo spíme, obnovuje pokožka svoje bunky, a preto výborne vstrebáva špeciálne prípravky. Vysoká koncentrácia účinných látok v sére môže tento proces nádherne podporiť.

Eva Mühlbauer

Novinárka, ktorá má rada všetky krásne veci. Vyznávačka módy, vášnivá čitateľka a baletka. Svoj prvý beauty produkt si kúpila v 12 rokoch, a to make-up od dm značky alverde. Už 20 rokov nevyšla z domu bez nalakovaných nechtov.

Hore
Pre optimálne zobrazenie stránky využívame cookies. Vo Vašich nastaveniach prehliadača si môžete použitie cookies deaktivovať. OK