Menu

Jedlá so superschopnosťami

Domáce a exotické superpotraviny. A super výrobky v dm.

Home » PÔŽITOK » Stravovanie » Jedlá so superschopnosťami - 02.2017

Sú mimoriadne výživné, podporujú naše telo a dodávajú nám dobrý pocit. Superpotraviny si nemôžeme ani zďaleka odmyslieť od zdravej výživy.

Domáci darcovia energie

Pri slove superpotraviny si hneď spomenieme na exotické semená a bobule. Pritom máme u farmára tu za rohom veľa potravín s nadpriemerne vysokou koncentráciou živín. Výhodou je, že lokálne potraviny sú rýchlo dostupné a môžeme ich krásne zaradiť do našej kuchyne. Bez toho, aby sme museli s námahou prispôsobovať alebo meniť dávno osvedčené recepty. Takto sa dá výživa s domácimi superpotravinami ľahko presadiť a využívať každý deň.

Ľanové semienka:  

leinsamenĽanové semienka sú cenné najmä kvôli ich schopnosti podporovať trávenie. Ďalšími plusovými bodmi sú omega-3 mastné kyseliny a ich schopnosť pozitívne ovplyvňovať hladinu cholesterolu.

Tip na produkt:
Vegánske.
Ľanové semienka od dmBio sa hodia do müsli a nákypov. Keďže silno napučia, mali by sa konzumovať s dostatkom tekutín.

Kyslá kapusta:

sauerkrautsaft

Kyslá kapusta obsahuje vysokoúčinné mikroorganizmy, ktoré sú súčasťou nášho imunitného systému a chránia náš organizmus. Okrem toho dodáva vitamíny, železo, je bez tukov a nízkokalorická.

Tip na produkt:
Čerstvo lisovaná.
Pri výrobe šťavy z kyslej kapusty od dmBio sa biela kapusta nechá vykvasiť a zľahka ju osolia. Má výraznú chuť.

Med:

Med síce pozostáva z väčšej časti z cukru, ale vďaka jeho zloženiu je veľmi dobre stráviteľný. Výhodou je, že má veľa vitamínov, minerálnych látok a antioxidantov. K tomu pôsobí dokonca antibioticky, čo vedci zakaždým potvrdzujú.

Tip na produkt:
Jemný.
dmBio kvetový med posilňuje imunitný systém, zmierňuje kašeľ a je výborný na raňajky na chlebíku.

Červená repa:

Železo a kyselina listová, ktoré podporujú tvorbu červených krviniek, robia z červenej repy superpotravinu. Okrem toho prečisťuje krv, má vysoký obsah vitamínov a minerálov a je nízkotučná. Jej farbivo betaín navyše chráni bunky a cievy.

Tip na produkt:
Posilňujúca.
 dmBio šťava z červenej repy dodá vďaka svojim prirodzeným antioxidantom silu na celý deň.

Exotické živinové zázraky

Práve pri jedle je obmena dôležitá. Exotické superpotraviny lákajú, aby sme recepty kreatívne oživili, zabudli na staré zvyky a z času na čas ochutnali niečo nové. Rovnako ako domáce výživné zázraky, aj oni posilňujú telo, človek sa cíti viac fit a v pohode. Odporúčame kombinovať domáce a exotické potraviny, pretože sa svojou chuťou v jedle k sebe prekvapivo dobre hodia a koncentráciou ich výživných látok sa často optimálne dopĺňajú.

Kokosový orech:

Kokosová voda znamená v preklade „nebeská sviežosť“ a rovnako pozitívne vlastnosti sa pripisujú aj kokosovému orechu. Mlieko je veľmi výdatné, voda bohatá na elektrolyty prečisťuje obličky a olej obsahuje kyselinu laurovú účinnú proti vírusom.genuss-essen-17-ab_2016-10

Tip na produkt:
Zdravá. Či už na pečenie, varenie, alebo na chlieb, vysokokvalitná kokosová nátierka od dmBio má rôznorodé použitie.

Bobule acai:

Toto ovocie z viackmennej palmy sa vyznačuje predovšetkým B vitamínmi, ale aj mnohými minerálnymi látkami a vysokým obsahom proteínov, balastných látok a nasýtených kyselín. Pozitívne pôsobí na obnovu buniek a zachytáva voľné radikály.

Tip na produkt:
Chutná. Prirodzene zakalená šťava zo super ovocia granátové jablko, arónia a acai od dmBio spája výživné ovocné šťavy a môžete si ju vychutnať neriedenú alebo s minerálkou.

Goji semienka:

genuss-essen-11-ab_2016-10

Goji semienka pochádzajúce z Číny sú dnes jednou z najznámejších superpotravín. Vitamíny, minerály, balastné látky, stopové prvky – nielen že sú semienka extrémne výživné, dokonca nás aj udržiavajú mladými.

Tip na produkt:
Ovocné. Ideálne na zásobu energie sú sušené dmBio goji semienka. Tu a tam ich môžete chrumkať alebo pridať do müsli.

Granátové jablko:

Jadierka granátového jablka nakopnú náš imunitný systém, pretože sa vyznačujú vysokým obsahom antioxidantov. Aj ich množstvo vitamínu C je výnimočné. Tieto jablká majú veľmi aromatickú chuť s jemne kyslastým nádychom.

Tip na produkt:
Kvalitná. Šťava z granátového jablka od dmBio je 100 percentná šťava a skvele sa hodí na zjemnenie dezertov a šalátov.

Chia semienka:

genuss-essen-9-ab_2016-10Chia semienka pôsobia ako prírodné antibiotiká, pretože obsahujú silné antioxidanty. K tomu majú popri omega-3 nasýtených kyselinách aj vysoký obsah proteínov a preto sú ideálne pre vytrvalostných športovcov.

Tip na produkt:
Všestranné. Či už ako náhrada za vajíčka pri pečení alebo na zjemnenie jogurtov a snackov, jemné chia semienka od dmBio chutia a padnú vždy dobre.

Zázvor:

Zoznam všetkých pozitívnych vlastností, ktoré sú pripisované zázvoru, je dlhý: uvoľnuje kŕče, je protizápalový, podporuje trávenie a zabíja choroboplodné zárobky. To sú tie najvýznamnejšie. Okrem toho pomáha pri nevoľnosti z cestovania.

Tip na produkt:
Praktické. Skvelý proviant predstavujú kandizované zázvorové kocky od dmBio. Majú ľahko pálivú arómu a dodajú korenistý nádych napríklad marmeládam.

Aloe vera:

Pri úpale, na rany, ale aj na podporu podráždeného čreva sa používa aloe vera. Pomáha aj pri nečistej pleti, zápaloch a prekyslení tela.

Hore
Pre optimálne zobrazenie stránky využívame cookies. Vo Vašich nastaveniach prehliadača si môžete použitie cookies deaktivovať. OK