Menu

Vlasové trendy: podchladená prirodzenosť

Od vyhranenej prirodzenosti po ľadovú platinovú blond. Ukážeme vám trendy.

Home » KRÁSA » Vlasovétrendy: podchladená prirodzenosť - 04.2016

Čo prichádza. Čo odchádza. Čo ostáva. Farebné trendy pre vlasy v tejto sezóne.

Farebné trendy 2016 pôsobia trochu rozštiepene. Na jednej strane je zjavná prirodzenosť, vytvorená vďaka veľkej rozmanitosti odtieňov a ozdobným hrám s farbami, ktoré dosiahneme práve novou farbiacou technikou. Na druhej strane nachádzame extrémne umelecké, chladné farebné tóny ako ľadová platinová blond. A ešte by tu boli pastelové tóny, ktoré chcú ostať dôležité o sezónu dlhšie. Orgován, mäta a cukrová ružová sa používajú buď do pramienkov, alebo na celkové zafarbenie.

A ešte navyše: na mnohých hlavách uvidíme červenú. Práškové červené tóny, predovšetkým meď, ktorá môže vyzerať aj ako odrastená, patria k highlightom sezóny. V popredí je predovšetkým váš vlastný štýl.

DIVOKÉ TÓNY

Aj rok 2016 bude experimentovať pri hnedých vlasoch s farebnými prechodmi, pramienkami a podobným. Fazetové hnedé tóny sú teda žiadané. Všemožné rozdielne nuansy sa kombinujú divoko a navzájom, čo look oživí a zároveň bude vyzerať veľmi prirodzene. Obľúbené sú pritom aj svetlejšie tóny ako vlašský orech alebo svetlá hnedá, ktorých odtiene vyniknú obzvlášť dobre. Nádych červenej ostáva trendy celý rok 2016.

Brünette Frau, NY Fashion Week, Haarfarbentrends

dm tip:

Pri blonďavých alebo hnedých tónoch pracuje nová farbiaca technika
s najrôznejšími farebnými odtieňmi a vytvára prirodzený look. Úžasné pri dlhých vlasoch.

CHLADNÁ BLOND

Blond tóny zohrávajú naďalej dôležitú úlohu, v každom prípade sú ešte o niečo svetlejšie a chladnejšie. Blond žiari v celom spektre severného svetla od trblietavej striebornej až po menivú platinu. Klasická platinová blond sa stáva vďaka fialovej ešte o trošku chladnejšou. Často vídame aj chladnú blond s ojedinelými farebnými pramienkami. Ale žiadne starosti, aj teplé blond tóny ako medová blond v roku 2016 aj naďalej obhája svoje miesto.

Hellblonde Haare, NY Fashion Week, Haarfarbentrends

SVETLÁ MEĎ

Červené tóny sú v roku 2016 extrémne v kurze. Je istá tendencia smerom k ohnivej červenej, avšak rôzne medené nuansy tromfnú všetko. Často sa používajú najmä chladné a práškové medené tóny. A hlavne svetlejšie odtiene, ktoré čiastočne pôsobia ako vyblednuté. Aj farba ginger, veľmi svetlá, žltkastá červená sa počíta k trendy jarným farbám.

Frau mit Kupfer-Haaren, NY Fashion Week, Haarfarbentrends

SLADKÁ PASTELOVÁ

Jemné tóny cukrovej vaty a decentné sorbetové odtiene – pastelové farby sú v tejto jarno-letnej sezóne všade. Mäta, orgován, cukrová ružová, jemná modrá a jemná broskyňová farba dominuje nielen v šatníku, ale je aj veľkou témou pri farbe vlasov a je jedno, či v podobe pramienkov, alebo celkového zafarbenia. Tento trend má subtílnu extravaganciu a isto sa nehodí každému.

Reinhard Dietrich, špecialista na farby na vlasy

„Pastel môžete tónovať, nie farbiť. Môžete tak experimentovať, zakaždým až niekoľko umytí vlasov.

Pastelové tóny sa výborne hodia do prirodzených svetlých blond a do zafarbených blond vlasov, pretože tu vynikajúco vyniknú. Decentná ružová prepožičia blondínam ženskosť a správny romantický look, zatiaľ čo bledé orgovánové odtiene vytvoria chladné a sebavedomé náznaky. Pastelové nuansy broskyňovej sa hodia k tmavším typom pleti.

Frau mit pinken Haaren, NY Fashion Week, Haartrends

dm tip:

Pastelové farby naneste priamo na suché vlasy, tak bude výsledok intenzívnejší. Následne použite špeciálnu kozmetiku pre farbené vlasy.

Vysvetlivky a techniky:Čítať ďalej

PROCES FARBENIA

Dip Dye a mramorovanie sú dve farbiace techniky, ktoré v tejto sezóne zohrávajú dôležitú úlohu.

1. Dip Dye

ružové vlasy, dip die technika

Orginálna. Pri tejto farbiacej technike ide o to, že na scénu prídu končeky vlasov, pokojne aj v krikľavých farebných odtieňoch, ako sú modrá, zelená alebo ružová. Končeky by mali vyzerať tak, akoby sa nakrátko namočili do hrnca s farbou. Preto nemá krásny prechod farieb žiadny význam. Prirodzenosť tu nie je podstatná.

2. Mramorovanie

zena s hnedymi vlasmi

Prirodzene. Keď hovoríme o mramorovaní, máme na mysli rôznorodú a menlivú farbu vlasov s jemnými výškami a hĺbkami vo vlasoch, ktoré nakoniec tvoria harmóniu. To znamená: nie príliš silné kontrasty. Prirodzenosť tu je v popredí.

NA KTORÚ TRENDOVÚ FARBU SI TRÚFATE?

DIVOKÉ TÓNY

alebo

CHLADNÚ BLOND
SVETLÚ MEDENÚ

alebo

SLADKÚ PASTELOVÚ
Eva Mühlbauer

Novinárka, ktorá má rada všetky krásne veci. Vyznávačka módy, vášnivá čitateľka a baletka. Svoj prvý beauty produkt si kúpila v 12 rokoch, a to make-up od dm značky alverde. Už 20 rokov nevyšla z domu bez nalakovaných nechtov.

Hore
Pre optimálne zobrazenie stránky využívame cookies. Vo Vašich nastaveniach prehliadača si môžete použitie cookies deaktivovať. OK