Active Beauty
Krásne rozžiarená pleť: Dewy Skin

Zbohom, nudná pleť!

Krásne rozžiarená pleť: Dewy Skin

Pleť taká čistá a rovnomerná, že sa od nej odrážajú slnečné lúče ako od zrkadla: po takej túžime všetci. A spoločnosť dm nám pomáha toto prianie splniť: s produktami na rozjasnenie pleti a tipmi na líčenie, ktoré skutočne rozžiaria každý typ pleti.

Tak sviežo a žiarivo ako po tvárovej saune má naša pleť vyzerať po celý deň. Hovoríme potom o tzv. „dewy skin“, v preklade „orosená pokožka“. Cieľom je, aby bola pokožka pružná, aby sa zúžili póry a aby pôsobila rovnomerne a vyhladene, celkový vzhľad pokožky bude potom až rozprávkový, akoby pleť víly, ktorú pokryla ranná rosa. Nech sa páči, žiadny problém!

Dewy Skin: tipy na dokonalý vzhľad pleti

Hydratačný booster: maximálne zvláčniť pokožku 

Čím lepšie sú kožné bunky hydratované, tým je pokožka pružnejšia, pevnejšia a tým lepšie odráža na ňu dopadajúce denné svetlo. Pravidelná hydratácia je preto základom pokožky s oroseným efektom.  

Tip: ak túžite po tom, aby vaša pokožka intenzívne zažiarila ako slnko, prevlhčite vyčistenú pleť veľmi jemnou hydratačnou hmlou (najlepšie, ak ju nastriekate na tvár pomocou rozprašovača) a nakoniec do pokožky vmasírujte pár kvapiek mrkvového oleja. Olej vytvorí na pokožke ochrannú vrstvu, účinne zabraňuje odparovaniu vlhkosti z kože a tým sa postará o jej trvalú hydratáciu. Okrem toho  dostane pokožka vďaka oleju nádych hodvábneho lesku, čo je úžasný základ pre orosený efekt.

Podkladová báza: BB krém pôsobí na pleti extra ľahko

Čím má make-up ľahšiu textúru, tým prirodzenejšie pleť pôsobí. Na docielenie „oroseného looku“ sú BB krémy oveľa lepšou alternatívou, v porovnaní s ťažkými krycími make-upmi. Ak máte pleť so sklonmi k vzniku nečistôt, pigmentových škvŕn a iných nedokonalostí, je dobré tieto problematické miesta individuálne korigovať korektorom, zachováte tak prirodzenosť požadovaného looku.  

Extra-tip: naneste si BB krém navlhčenou kozmetickou hubkou. Tá sa postará o jemné farebné prechody a ešte viac lesku.

Lesk: áno. Trblietky: nie!

Určite je rozdiel medzi príjemne rozžiarenou pleťou a trblietavou pleťou. Prvá z týchto dvoch pôsobí prirodzene a vitálne, zatiaľ čo výrazne trblietavá pleť vždy skôr vyumelkovane. Prehnaný trblietavý efekt vznikne vždy, ak sa rozjasňovače, rozjasňovacie púdre a iné produkty s obsahom trblietavých pigmentov nanášajú na príliš veľkú časť pleti alebo ak sa nanášajú na pleť v príliš veľkom množstve. 

Rozjasňujúce produkty by sa mali používať naozaj s mierou, pretože pri umelom svetle v kúpeľni „žiaru“ na pleti nemusíte spozorovať hneď. Pleť zažiari len vtedy, keď sa trblietavé častice v dennom svetle dostanú do kontaktu s pokožkou. Potom je už efekt badateľný – no vidieť aj to, či sme to s množstvom aplikovaného prípravku neprehnali. Menej je tu rozhodne viac.

Triky s vazelínou

Pleť akoby ju pobozkala ranná rosa, tak môže vaša pleť pôsobiť, ak na všetky slnečné cesty (to znamená na miestach, kde ju slnko najviac hladká) nanesiete tenučkú vrstvu vazelíny. Líca, čelo a nosné kosti potom dostanú taký správny vlhký rozjasnený nádych. Mimochodom, štipku vazelíny si môžete naniesť aj na očné viečka. Dôležité je v tom prípade len jedno: použite určite vodoodolnú maskaru, vyhnete sa tak efektu „pandích očí“.    

Extra-tip: ak nemáte poruke vazelínu, použite na líčka jemne tónovaný balzam na pery. Pleti dodá nielen „dewy“ efekt, no aj prirodzene pôsobiacu červeň do líc.  Skoro ako u skutočnej víly, čo vy na to?