Active Beauty
Ľadová kráľovná vďaka metalickému mejkapu

Elza, si to ty?

Ľadová kráľovná vďaka metalickému mejkapu

Zima je pre milovníkov mejkapu obdobie s mnohými výzvami: podkladová báza zvýrazní suchú pokožku tváre a pery pukajú častejšie než by mali. Nenechajme sa ale odradiť od toho, aby sme si mejkap naniesli.

Otázka ohľadom štýlu znie: uprednostňujete skôr vzhľad princeznej ako v rozprávke 'Tri oriešky pre Popolušku' alebo tej vo 'Frozen'? Existuje veľa príkladov, aby sme vyzerali ako žiarivé divy. Pre dokonalý metalický mejkap potrebujete len striebornú ceruzku s trblietkami a trblietavý rozjasňovač v studených odtieňoch.

Poďme na to! Štyri tipy na mrazivý metalický mejkap 

  1. Ružové pery v studených odtieňoch 

Naneste svetloružový rúž v studených odtieňoch na vnútornú stranu pery a rozotrite ho jemným trením spodnej a hornej pery o seba, kontúrovaciu ceruzku použiť netreba. Vznikajú tak jemné, prirodzené „rozmazané pery“. Na tento špeciálny účel naneste na záver trochu priehľadného lesku na pery. 

 

  1. Žiarivé ružové líčka 

Ružové líčka, ako keby ste práve prišli z prechádzky, sa dajú jednoducho dosiahnuť správnou lícenkou. Naneste na líca malé množstvo lícenky. Tú je možné opatrne naniesť aj na špičku nosa. To dodáva tvári mrazivý vzhľad, ktorý od metalického mejkupu očakávame. Kontúrovanie nie je potrebné, ale s trblietavým perleťovým rozjasňovačom môžete zvýrazniť lícne kosti. 

 

Takto funguje metalické líčenie očí v zime 

 

  1. Žiarivé oči 

Očné tiene v jemnom medenom odtieni rozotrite po celom viečku. Pomocou končekov prstov alebo jemného štetca naneste časť očných tieňov na spodné viečko. Pre väčší 3-D efekt zvýraznite záhyb očného viečka tmavšou hnedou. Vyhnite sa tvrdým prechodom pomocou nadýchaného štetca. Maskaru nanášajte len na horné mihalnice. Striebornou ceruzkou nakreslite očnú linku a vaše oči budú žiarivé. 

 

  1. Obočie v tvare pierka 

Špeciálne obočie pre zvláštne metalické líčenie: vzhľad obočia v tvare pierka dokonale zapadá do celkového obrazu ako z rozprávky. Zľahka ho obkreslite ceruzkou na obočie. Potom obočie prečešte gélom na obočie (farebným alebo čírym) smerom k línii vlasov. Praktická vec na tomto vzhľade? Na dosiahnutie skvelého výsledku nemusí byť obočie dokonale vytrhané. 

Pre prirodzene žiarivý vzhľad

Tekutý rozjasňovač Glow Mon Amour od L'Oréal Paris

Zakúpiť v e-shope mojadm.sk

Pre pery k zakusnutiu

Lesk na pery Extreme Shine Volume od Essence 

Zakúpiť v e-shope mojadm.sk

Pre trblietavé pohľady

Tekutá očná linka s trblietkami Glitter Goals od NYX PROFESSIONAL MAKEUP

Zakúpiť v e-shope mojadm.sk