Active Beauty
Letné líčenie: päť zaručene dobrých tipov, ako na to

Oslava tepla

Letné líčenie: päť zaručene dobrých tipov, ako na to

Make-up v lete veru nemá tú najlepšiu povesť. Roztečená maskara a pleť sa leskne mastnotou. Tieto tipy vám aj v horúčavách dopomôžu k peknému letnému make-upu.

1. Tajný tip na letný make-up: nechať si zafarbiť mihalnice aj obočie

Milujeme vodoodolnú maskaru, o tom niet pochýb, avšak v lete je praktickejšie maskaru vôbec nepoužívať. Mihalnice a obočie si môžete nechať zafarbiť, dobre zvolený tón by mal ladiť s odtieňom pleti a tiež s vlasmi, keď sa vám podarí táto dokonalá zhoda, celé leto už nemusíte venovať maskarám či ceruzkám na obočie ani jednu jedinú myšlienku. Pre fanúšičky DIY sú v ponuke aj súpravy na farbenie na doma.


2. Očné tiene nanášať vždy len na podkladovú bázu

Ak ste fanúšičkou očných tieňov aj v lete, bezpodmienečne by ste ich mali nanášať len na podkladovú bázu. Bez nej by sa totiž make-up nevzhľadne usádzal v záhyboch očných viečok. Podkladovú bázu jemne naneste končekmi prstov na pohyblivú časť viečka. Podkladová báza tak bude slúžiť ako skvelý základ a očné tiene tak na očiach vydržia po celý deň. Nakoniec možno ešte na tiene použiť osviežujúci fixačný sprej.

3. Sérum namiesto krému, letný vzhľad pleti zaručený

Lesklej a mastiacej sa pleti sa dá celkom ľahko zabrániť aj v lete. Počas horúcich letných mesiacov jednoducho presedlajte z bežného pleťového krému na sérum. Zmatňujúce séra s obsahom kyseliny hyalurónovej, ktoré sa do pokožky rýchlo vstrebávajú a zároveň ju hydratujú, tvoria dokonalý základ letného make-upu. Pokožka vďaka špeciálnym produktom, vhodných na použitie práve v lete, produkuje v T-zóne menej mazu. Na sérum samozrejme nezabudnite aplikovať dodatočne aj opaľovací krém s vysokým ochranným faktorom. Na trhu je na výber množstvo opaľovacích krémov určených špeciálne na tvár.


4. Nakvapkajte do pleťového krému pár samoopaľovacích kvapiek

Ak sa vám žiada jemnučký letný make-up s bronzujúcim efektom, primiešajte do pleťového krému jednu až tri samoopaľovacie kvapky. Tip: tento postup opakujte denne, až kým vaša pleť nenaberie bronzový nádych, po akom túžite. Kvapky však nikdy neaplikujte priamo na pokožku. Výhoda? Samoopaľovacie kvapky sa postarajú o krásne bronzový vzhľad pokožky aj bez toho, aby ste sa museli vystavovať škodlivým UV lúčom.


5. Krémová lícenka v úlohe očných tieňov a rúžu na pery

Štyri v jednom? Áno, prosím! Ak vašej pleti chýba ružovkastý nádych, siahnite po krémovej lícenke v teplom broskyňovom odtieni. Prstom si naneste trošku na lícne kosti, pery, špičku nosa a pohyblivú časť viečok a zapracujte.