Active Beauty
Očné linky: 4 statement looky

Na čiaru!

Očné linky: 4 statement looky

Vykúzlite s očnou linkou trendové statement looky. S týmito radami, ako na to.
 
Najdôležitejšia vec vo vašej kozmetickej taštičke: očné linky. Inšpirovaný rockovými a popovými ikonami 80. rokov minulého storočia: intenzívny mejkap pre oči je obľúbenejší než kedykoľvek predtým. Od dymových očí až po grafickú linku v kombinácii s intenzívnymi farbami na pery a kreatívnymi účesmi je vzhľad 80. rokov „back on stage“.
 
Všetko, čo potrebujete, je len očná linka, pevná ruka a trochu odvahy - potom sa ten správny pohyb určite vydarí. Pretože práve s očnými linkami môžete na očné viečka nanášať presné a nezvyčajné línie, ktoré oko dokonale zvýraznia.
 

Nanášať očné linky: Správna príprava

  • Skôr ako začnete s grafickými linkami, je dôležité mať dobrý základ. Prvým krokom je nanesenie primeru na celé viečko. Tým sa zabráni roztieraniu prírodných olejov obsiahnutých v očnej linke.
  • Všetko zafixujte sypkým púdrom. Tekuté očné linky sú pre nanášanie statement očných liniek zvyčajne najlepšou voľbou; ich konzistencia sa ľahšie kontroluje. Vždy používajte vodoodolné očné linky. Tým sa zabráni efektu „oči ako panda“.
  • Keďže očné linky rýchlo schnú, skladujte ich vždy špičkou nadol. Užitočné je aj namočenie špičky do vysokopercentného alkoholu.
  • Ste už pri maľovaní očných liniek profesionálom Ak nie, tak cvičiť, cvičiť, cvičiť! Veľmi užitočným tipom na líčenie je nanášanie mejkapu pri kozmetickom stolíku. Môžete sa tak dobre podoprieť lakťami.
  • Tuha použitej očnej linky rozhoduje o looku – a výber je neobmedzený: Edding očné linky, gélové očné linky, tekuté očné linky a mnohé ďalšie. Nechajte si poradiť alebo sa nechajte nalíčiť profesionálom vo svojom obľúbenom kozmetickom štúdiu.

4 grafické looky očných liniek, ktoré milujeme

 

„Hore bez“: Reverse Wing očné linky

Stredobodom tohto statement looku je matná čierna očná linka, ktorá sa nanáša len na spodnú líniu mihalníc. Takzvané Reverse Wing očné linky končia takmer pri obočí a vďaka svojej dramatickosti sú dokonalým lookom na červený koberec. Tip: aby bola línia očnej linky, ktorá presahuje vonkajší kútik oka, rovná, môžete si na tvár priložiť kus papiera a nakresliť čiaru pozdĺž jeho okraja.
 

Komu sa to hodí?

Tento look je vhodný len pre veľké oči, pretože čierna očná linka na spodnom viečku oko skôr zmenšuje. Treba si dávať pozor aj na to, aby ste nevyzerali unavene. Pleť by preto mala pôsobiť sviežo.

 

Umenie s očnou linkou: grafický look

Tekuté očné linky sú hlavným aktérom tohto zredukovaného, ​​ale nápadného vzhľadu. Linky sa nanášajú tak na spodnú líniu mihalníc, ako aj na nehybnú časť viečka. Svetloružové očné tiene tvoria vysoko kontrastný základ. Pleť na druhej strane zostáva veľmi prirodzená.
 

Komu sa to hodí?

Aj pri tomto looku sa dôraz kladie na spodné viečko. Okrúhle oči viete pomocou zahnutej očnej linky, ktorá má krídelko aj vo vnútornom kútiku oka, nalíčiť do podoby mandle. Buďte však opatrní pri malých, úzkych očiach, pretože tieto budú vyzerať ešte menšie. Ak chcete trochu look odľahčiť, môžete namiesto očnej linky pracovať s kajalom, potom bude záver o niečo jemnejší."

 

Očné linky XL: Superwing

Pre tieto extravagantné očné linky je potrebná absolútne pevná ruka. Najlepšie fungujú s vodoodolnou a nerozmazateľnou gélovou očnou linkou v pere s mäkkou tuhou. Pre intenzívnejší večerný look sa môže vnútro očnej linky úplne vymaľovať. Obočie by malo zostať neupravené.
 

Komu sa to hodí?

Táto grafická linka sa dá použiť aj na zvýraznenie malých očí, pretože oči len veľmi jemne orámuje. Tento look je vhodný aj na každodenné nosenie, ak očnú linku nenanesiete až k spánku, ale len trochu nad kútik oka. Vyžaduje to však veľa praxe.

 

Klesajúce očné linky: Floating Crease

Ako už názov napovedá, tento typ statement očnej linky je klesajúca linka na viečku. Znie to jednoducho, ale nie je. Pretože trikom je umiestniť očnú linku na správne miesto, presne nad záhyb viečka. Našli ste? Umelé mihalnice alebo maskara zlepšujú look.
 

Komu sa to hodí?

Tento vzhľad je pre oči, ktoré majú veľké, pohyblivé viečko a veľa priestoru medzi záhybom viečka a obočím. Dávajte si pozor na poklesnuté viečka, stanú sa ešte výraznejšími. Na druhej strane, veľké oči všetkých upútajú.