Active Beauty
Tantouring: kontúrovanie vďaka samoopaľovaciemu prípravku

Kozmetický trend

Tantouring: kontúrovanie vďaka samoopaľovaciemu prípravku

Najnovší kozmetický trend má tvári pričarovať ešte prirodzenejší vzhľad. Poradíme vám, na čo si dať pozor a v čom je tantouring lepší v porovnaní s klasickým kontúrovaním.
Dokonalé kontúrovanie tváre spočíva v nanášaní rozmanitých produktov, napríklad podkladovej bázy, bronzera, lícenky a rozjasňovača v dômyselných vrstvách. Týmto spôsobom na pleti vzniká rovnomerný a úžasný vzhľad. Kontúrovanie nie je jednoduché, vyžaduje si určité zručnosti a výdrž stáť pred zrkadlom, a aj tak sa môže stať, že výsledok kontúrovania bude na tvári vyzerať ako maska. Ak skôr inklinujete k prirodzenejšiemu looku, môžete dať šancu novému kozmetickému trendu tantouringu.

3 fakty týkajúce sa trendu tantouringu

 

1. V čom spočívajú výhody tantouringu?

Pri tantouringu vyčarujeme kontúry na tvári prostredníctvom samoopaľovacieho krému. Práve ten sa postará o prirodzený vzhľad. Keďže nenanášate na tvár viaceré vrstvy podkladovej bázy a iných produktov, ale prifarbujete len určité partie, tvár pôsobí oveľa sviežejšie. Okrem toho sa pri technike tantouringu postará o dokonalý finish len troška bronzeru, púdru na líčka a tiež rozjasňovača.

Ďalšou výhodou je: výdrž. Zatiaľ čo klasické kontúrovanie si odlíčite každý večer, tantouring na pleti vydrží aj týždeň

2. Ako si správne pripraviť pleť na tantouring?  

Aby sme pleť optimálne pripravili na tantouring, pred nanesením samoopaľovacieho prípravku použite na pleť ideálne píling, ktorý odstráni z pleti odumreté kožné bunky. Koniec koncov, pokožka tváre potrebuje byť dobre hydratovaná. Použite preto na tvár krém, či iný prípravok, ktorý je vhodný pre ten ktorý typ pleti. A potom sa môžete pustiť do samoopaľovacieho procesu.

Ak sa vám podarí počas tantouringu vyprodukovať na pleti fliačik alebo dva, hlavne prosím: zhlboka dýchajte a neprepadnite panike! Píling z citrónu, cukru a kokosového oleja rušivý element na tvári v momente odstráni. 

Ďalší úžasný tip: stavte na color-guard produkty. Tónovacie samoopaľovacie prípravky sú už sami o sebe prifarbené do hneda a kontúrovanie je tým značne uľahčené. Kontúry lepšie uvidíte a tým pádom aj nanesiete na správne miesto.  

3. Ako funguje tantouring? 

Na dosiahnutie optimálneho výsledku použite pri svetlom a stredne svetlom type pleti ideálne dva rozličné produkty: svetlý samoopaľovací prípravok pre jemný bronz a tmavší tón na dosiahnutie intenzívneho kontúrovacieho efektu. Ak techniku tantouringu aplikujete na prirodzene tmavšiu pleť, prvý krok môžete pokojne vynechať.

 

  • Najprv naneste na celú pleť a hrdlo svetlý produkt a nechajte ho pôsobiť.
  • Následne pomocou kontúrovacieho štetca rozotrite tmavší samoopaľovací prípravok
    na lícne kosti, na spánky, pod líniu čeľuste, pozdĺž línie vlasov a zboku na nozdry.
  • Teraz sa dostávame k miešaniu farieb. Všetko v podstate závisí od vašich skúseností s kontúrovaním. Začiatočníčkam bude zrejme najviac vyhovovať mäkká hubka na nanášanie make-upu v tvare vajíčka, produkt sa ňou dá krásne a presne nanášať a precízne zapracovanie pomocou vklepkávania je tiež úplne easy. Skúsení odborníci na kontúrovanie zvyknú používať štetec na púder Kabuki.
  • Po uplynutí odporúčaného času pôsobenia je výsledok techniky tantouringu viditeľný po vyčistení pleti. V závislosti od typu pleti a konkrétneho produktu vydržia kontúry až po dobu jedného týždňa.