Active Beauty
Vodoodolný make-up na pláž: takto vydrží celý deň

Milujeme leto

Vodoodolný make-up na pláž: takto vydrží celý deň

Mnohí z nás si chcú na dovolenke oddýchnuť od líčenia a kozmetickú tašku nechávajú automaticky doma. Ak sa však bez make-upu nehodláte zaobísť ani pri vode, nabaľte si so sebou tento vodoodolný make-up na pláž.
 

Plážový make-up: na čo pozor?

V zásade musia byť všetky produkty, ktoré použijete, vodoodolné. V opačnom prípade strávite celý deň na pláži len tým, že budete dávať pozor, aby vám voda náhodou nefrkla na make-up a to vás teda môže pripraviť o zábavu. Najdôležitejším prípravkom, ktorý treba použiť, je opaľovací krém. Nikdy ním nešetrite!
 

Krásna pokožka

Aj keď je nanášanie opaľovacieho krému otravné, je to najdôležitejší krok v make-upovej rutine, keď sa chystáte na pláž. Ak týmto spôsobom pokožku nechránime pred slnkom, slnečné žiarenie jej škodí a prispieva k jej predčasnému starnutiu. Dnes sú už na trhu opaľovacie krémy, ktoré neobsahujú olej a majú zmatňujúci efekt. Ak vystavujete pokožku prudkému slnku, vždy používajte ochranný faktor 50.
 

Postarané o pery

Rúž, či už matný alebo lesklý, na pláž rozhodne nepatrí. Vzhľadný a tiež praktický je skôr tekutý tónovací lesk na pery (taký, ktorý nelepí) alebo balzam s troškou farby. V takomto prípade ani nevadí, ak sa balzam či lesk z pier zotrie, a citlivá pokožka pier je dostatočne hydratovaná.
 

Vodoodolné obočie

Práve vodoodolnosť je kľúčový pojem, ak si vyberáte tie správne kozmetické produkty na obočie. V tomto prípade sú ideálne výrobky na báze vosku. Na ceruzky na obočie by ste mali nachvíľku radšej zabudnúť, na teple sa roztekajú. Gél na obočie naopak zabezpečí, že chĺpky na obočí si zachovajú požadovaný tvar po celý deň. Neuškodí im dokonca ani namáčanie vo vode.


Výrazné oči

Mnohé tiene odolajú vode, ak pod nich nanesiete vodoodolný primer. Čo sa týka maskary, odporúča sa iba klasická vodoodolná maskara. A ak sa nezaobídete ani bez očných liniek, ku cat eye looku vám dopomôže vodoodolná očná linka.

Správne odlíčenie

Správne odstránenie make-upu je v prípade vodoodolného plážového make-upu mimoriadne dôležité, lebo mnohé produkty obsahujú vosk. Ten upcháva póry a opaľovacie krémy, slaná a chlórová voda zas môžu dráždiť pokožku. Večer pred spaním treba pokožku vyčistiť upokojujúcou umývacou emulziou.

Náš tip

Večerný look bude vyzerať dokonale, ak si lícne kosti zvýrazníte zlatým rozjasňovačom. Nádherne rozžiari bronzovú pokožku.  
 

Tieto produkty si zbaľte na dovolenku:


Hydratačná starostlivosť

Hydratačný pleťový krém Hydra Genius Aloe Water od L'ORÉAL PARIS

Kúpiť na mojadm.sk


Trvácna hustota a objem

Vodoodolná maskara Pure Volume od catrice

Kúpiť na mojadm.sk


Vyživené a jemné

Tónovací olej na pery od REVOLUTION

Kúpiť na mojadm.sk


Pevný rám nad očami

Vodoodolný gél na obočie Paradise Pomade Extatic od L'ORÉAL PARIS

Kúpiť na mojadm.sk


Do čista!

Odličovač clean philosophy Lavender Cleanse & Calm od trend !t up

Kúpiť na mojadm.sk