Active Beauty
VIDEO: Jednoduché maľovanie na tvár pre deti

Videonávod

VIDEO: Jednoduché maľovanie na tvár pre deti

Detský karneval je pre malých človiečikov veľkou slávnosťou. Najmä, keď sa môžu premeniť na inú bytosť vďaka kostýmom a líčeniu. Vieme, ako namaľovať na tvár jeleňa a tigra, dve obzvlášť roztomilé klasiky.
 

Maľovanie na tvár: jednoduché tipy a triky

Či už jednorožec, pirát, ľadová kráľovná alebo Spiderman: detský karneval je skvelou príležitosťou pre maľovanie na tvár. A vy nemusíte byť nevyhnutne profesionál, aby ste na tvárach tých najmenších vykúzlili obľúbené motívy. Dáme vám užitočné tipy, s ktorými budete mať u detí s maľovaním na tvár zaručený úspech. Pozrite si návod na dva jednoduché motívy jeleňa a tigra.
 

Čo musíte zvážiť pri karnevalovom maľovaní na tvár pre deti?

 
  • Detská pokožka je tenšia a citlivejšia. Keďže niektoré zložky môžu u detí spôsobiť podráždenie a dokonca aj alergie, karnevalové líčenie by sa malo vždy testovať na malej ploche pokožky na paži. Ak pokožka svrbí alebo opúcha, keď nanesiete deťom líčidlo, je žiaľ lepšie líčidlá vynechať a kúpiť radšej škrabošku.
  • Karnevalový mejkap z minulého roka si treba dôkladne prezrieť: rozhodne ho vyhoďte, ak sa na ňom už usadil olej alebo voda. Buďte opatrní aj pri tubách, tie sú dokonalým domovom pre baktérie.
  • Ak detské líčidlo páli pokožku, treba ho odstrániť pleťovým krémom a jemnou handričkou. Najlepšie je potom vyčistiť ho vodou a jemným mydlom.
 

Čo potrebujete pri maľovaní na tvár?

 
  1. Vysokokvalitné líčidlá
  2. Rôzne štetce
  3. Jednu alebo dve malé špongie
  4. Vlhčené obrúsky
  5. Nádobu na vodu na čistenie štetca
  6. Gumičku do vlasov
 

Takto sa najlepšie nanášajú líčidlá pri maľovaní na tvár

 
Aby ste predišli rozmazaniu, oblečte deťom najskôr kostým a potom začnite s maľovaním na tvár. Pri nanášaní líčidiel je najlepšie postupovať od svetlých k tmavým tónom. Vytváranie krásnych prechodov medzi dvoma farebnými tónmi je hrou s vlhkou špongiou – funguje to obzvlášť dobre s tónmi, ktoré sú z rovnakej skupiny farieb. Navyše, kvalitné farby líčidiel sa väčšinou dajú ľahko namiešať do iných odtieňov a s bielou premeniť na jemné pastelové farby. Po zaschnutí farieb, ktoré boli nanesené na povrch, je čas na jemnú prácu. Najlepšie je kresliť línie jedným ťahom. Na detaily použite štetec. Malé chyby sa dajú ľahko odstrániť vlhkou handričkou.
 

Po párty tak ako pred párty: dôležité je správne odlíčenie

Bez ohľadu na to, ako živočíšne sa malé ratolesti tešili na svoj veľký vzhľad jeleňa alebo tigra na detskom karnevale, starostlivé čistenie tváre po detskom líčení je najdôležitejšie, aby nedošlo k podráždeniu pokožky. Karnevalové líčenie najjednoduchšie odstránite vlhčenými obrúskami alebo teplou vodou, handričkou a trochou jemného mlieka na umývanie.