Active Beauty
Najlepšia kamarátka: 5 faktov, na ktorých naozaj záleží

Naveky!

Najlepšia kamarátka: 5 faktov, na ktorých naozaj záleží

Tie z nás, ktoré stretli svoju najlepšiu priateľku už v škole a udržali si ju po celý svoj život, sa radia k tým šťastným. Podľa čoho spoznáme najlepšie kamarátky?
Podľa štúdie, ktorú uskutočnila inštitúcia "Society for Research in Child Development“, dokáže najlepšia kamarátka enormne obohatiť kvalitu života. Tí, ktorí majú to šťastie a majú v období dospievania po boku človeka blízkeho svojmu srdcu, v dospelosti zriedkavo trpia depresiami, sú sebavedomejší a v dospelosti menej trpia sociálnou fóbiou.  
 
Hlboké a úprimné priateľské puto však dokáže ešte oveľa viac: dokáže nazrieť aj do takých zákutí, kam by sa iní ľudia, napríklad aj životný partner, tak ľahko nedostali. Čo vlastne robí priateľku tou najlepšou priateľkou a ako spoznáte, že váš vzťah je naozaj hlboký a úprimný a čo vám naopak napovedá, že by ste priateľstvo mali ukončiť?  
 

Najlepšia kamarátka: päť faktov, ktoré jednoducho musíte vedieť

 
 

1. Najlepšia kamarátka stále nehovorí Áno a Amen!

Presne tak isto ako v každom vzťahu, aj medzi najlepšími kamarátkami je základným nosným pilierom vzťahu komunikácia. Najlepšia kamarátka vás vždy ochotne vypočuje a uteší, na jej ramene sa s úľavou môžete kedykoľvek vyplakať, avšak tie, ktoré vždy hovoria len „áno“, tie majú od skutočných priateliek na míle ďaleko. Slová ako „dosť“ či „nie“ sú zasa v priateľstve pozitívnym indikátorom. Pretože kritika od najlepšej kamarátky je tá najlepšia, akej sa vám môže dostať. Umožní vám totiž znovu sa pozrieť na vec konštruktívne. A ak aj s vami najlepšia kamarátka vždy nesúhlasí alebo má na konkrétnu situáciu iný názor, vždy sa spolu dokážete porozprávať úprimne a otvorene, jedna od druhej viete prijať kritiku bez toho, aby ste sa jedna na druhú hnevali.
 

2. S najlepšou kamarátkou sa dá porozprávať aj bez slov

Aj váš muž reaguje len na jasné slová? A takisto aj vaše dieťa? Váš sen v niektorých situáciách: stiahnuť sa, nič nehovoriť a byť aj tak úplne jasne pochopená. Nie vždy to tak v živote funguje, to však ale nie je prípad vás a vašej najlepšej kamarátky. Dokáže vám čítať z tváre a len ona vie, čo znamená každučký váš pohľad. Komunikácia krásne funguje aj bez slov. Stačí aj kradmý pohľad, rýchle gesto či neistý povzdych a vaša najlepšia kamarátka presne vie, ako sa cítite.  
 

3. Najlepšia kamarátka sa teší z vašich úspechov

„Zdieľať smútok priateľa nie je ťažké. Ale znakom výnimočnej povahy u človeka je schopnosť dokázať sa nezištne tešiť z úspechov priateľa. Najlepšia priateľka sa totiž vyznačuje práve tým, že sa bez zášti teší spolu s vami z úspechov a ak to potrebujete, môžete si na jej pleci kedykoľvek vyliať srdce.
 

4. Najlepšia kamarátka a dráma? Tá vo vzťahu nemá miesto

Zatiaľ čo počas školských čias sa najlepšie kamošky vidia každý deň, v dospelosti je to o niečo komplikovanejšie. Stres v práci, absolútny a stály problém nedostatku času stráveného s partnerom či partnerkou či početné aktivity s rodinou vedú k tomu, že čas plynie ako voda. Kľudne sa môže stať, že najlepšie kamarátky sa nevidia aj niekoľko mesiacov. Najlepším kamarátkam to však na vzťahu neuberie! No keď sa konečne nájde čas, pravé kamošky sa cítia, akoby sa nevideli len chvíľočku a ani jedna sa na tú druhú nevie nahnevať.
 

5. Najlepšej priateľke však môžete dať aj zbohom

A teraz prichádza „ale“: nie každé priateľstvo ustojí aktuálnu životnú fázu, pretože vy ako aj ľudia vo vašom najbližšom okolí sa rokmi menia. Napríklad môžete zmeniť okruh priateľov, keď sa stanete matkou. To je úplne normálne. V každom veku totiž môžeme spoznať ľudí, ktorí nám prirastú k srdcu tak, že sa stanú našimi najlepšími priateľmi. No a naopak, niekedy je zas čas najlepšie priateľstvo ukončiť a otvoriť sa novým možnostiam. A keď sa aj ľuďom ich cesty rozídu, mali by s tým byť uzrozumené obe strany, pretože najlepšie kamarátky sa k sebe nikdy neotáčajú chrbtom.