Že trápiť sa kvôli láske nestojí za to? Ale áno, stojí: ak sa s nešťastnou láskou správne popasujete a uchopíte smútok za ten správy koniec, môže to byť pre vás dokonca veľká šanca posunúť sa ďalej, hovorí Elena Sohnová, spisovateľka a zakladateľka portálu, kde sa môžete poradiť, ako sa vysporiadať s nešťastnou láskou.

Dá sa zlomené srdce využiť na to, aby ste znovuobjavili sami seba? Najprv to môže znieť naozaj zvláštne – ale ide to! Ako na to, nám poradí odborník na zlomené srdcia Stefan Doering, psychoanalytik, univerzitný profesor z Viedne a tiež spisovateľ.
 

Nešťastná láska: definícia

„Nešťastná láska je pravým opakom najkrajších pocitov, ktoré môžu ľudia zažiť,“ hovorí Sohnová. Je to smútok a bolesť nad stratou milovaných ľudí – či už spôsobený rozchodom, neopätovanou láskou alebo smrťou.
Nešťastná láska je výraz, zľahčujúci hlboké pocity, ktorý sa asociuje s tínedžermi – a žiaľ skutočne v tomto znení prináleží len tínedžerom. Ale najmä v dospelosti môže zlomené srdce znamenať pre človeka zásadnú životnú krízu: máte spolu deti, zdieľate spoločnú domácnosť a celkový životný koncept. „Všetko toto môže s rozpadom vzťahu vyústiť do celkového zlomu,“ myslí si Elena Sohnová.