Menu

30° mejkap

Tipy, triky a produkty pre teplovzdorný mejkap.

Home » Krása » Mejkap » 30°mejkap - 07.2016

Mejkap a veľké teplo sa vlastne vôbec neznášajú. Ale môžeme ich uzmieriť.

Pri očnom mejkape je to úplne inak. Tu sú vodeodolné výrobky dokonca viac ako len žiadané. Vodeodolná riasenka alebo ceruzka na oči zaručí, že sa mejkap nerozmaže. Gélová ceruzka na oči vydrží definitívne dlhšie ako bežný kajal. Na viečka by sa mali pred mejkapom naniesť aj podkladové tiene alebo podkladová báza. Tak vydrží farba dlhšie a nebude sa na viečkach oddeľovať. Tip: v lete použite radšej matné ako lesklé tiene. Matné farby obsahujú menej olejov a vosku, a preto vydržia dlhšie. To isté platí pre rúže: najskôr naneste podkladovú bázu, potom matnú konzistenciu.

junge Frau lässt sich im Schwimmreifen im Pool treiben

Krásna. Voda, pot a teplo idú s letom ruka v ruke. Dobrý mejkap však s nimi dokáže zatočiť.

Teplo si pohodovo leží vo vzduchu. Trochu sa chvie, ale to je všetko, čo sa od neho pri 30 stupňoch očakáva. Pri mejkape to vyzerá trochu inak. Vytvoria sa fľaky, pokožka sa začne lesknúť, riasenka sa rozmazáva, očné tiene sa na viečkach nepekne oddeľujú. Pri vysokých teplotách musí mejkap už čo-to vydržať. Krásne ročné obdobie prináša so sebou škaredé vedľajšie účinky, pretože v lete robia potné a mazové žľazy nadčasy, hoci nežiadané. No pri dennej starostlivosti tomu dokážeme predchádzať. Namiesto bohatých denných krémov sa teraz odporúčajú ľahké fluidá a gélové textúry.

BUCH TIPP s.he papieriky na odmastenie pleti

Špeciálny papier od s.he stylezone oslobodí vašu pokožku od nadbytočného mazu a zároveň ju zmatňuje. Pokožka pôsobí okamžite sviežo a prirodzene. Tento produkt je vhodný na cestovanie. Priložte ho na miesta s prebytočným mazom a jemne poklepte.

 

Je to nezmysel, že v lete sa musí používať vodeodolný mejkap. Tieto výrobky nedovolia pokožke poriadne dýchať, dochádza skôr k nepriepustnosti tepla a zvýšenému poteniu.

Líčenie v lete

Pri teple chceme sviežosť, a to v každom ohľade. Predovšetkým pri podklade vyžaduje pokožka ľahké konzistencie, ktoré ju zbytočne nezaťažia alebo vôbec nepôsobia ako maska. Na výrobky s obsahom oleja môžete rovno zabudnúť. Tie nemajú v lete svoju sezónu. Ich mastný film by mohol viesť k nepriepustnosti tepla a k malým pupienkom. V tomto prípade je lepšou voľbou ľahký kompaktný púder. Nasaje prebytočný maz a pot a zmatní pokožku.

Textúra by mala navyše hydratovať a mať  ochranný faktor. Buď použijete veľmi ľahký podklad, tónovací denný krém, alebo BB krémy. Mejkap najlepšie nanesiete poklepkávaním mejkapovým vajíčkom alebo špongiou, aby sa podklad s pokožkou lepšie spojil. Na osvieženie v priebehu dňa môžete opakovane nanášať transparentný púder.

Silná. Pri bazéne urobíte najlepší dojem – vodeodolné výrobky, ktoré nezaťažujú pokožku.

Stavte na istotu

Pri očnom mejkape je to úplne inak. Tu sú vodeodolné výrobky dokonca viac ako len žiadané. Vodeodolná riasenka alebo ceruzka na oči zaručí, že sa mejkap nerozmaže. Gélová očná linka vydrží definitívne dlhšie ako bežný kajal. Na viečka by sa mali pred mejkapom naniesť aj podkladové tiene alebo podkladová báza. Tak vydrží farba dlhšie a nebude sa na viečkach oddeľovať. Tip: v lete použite radšej matné ako lesklé tiene. Matné farby obsahujú menej olejov a vosku, a preto vydržia dlhšie. To isté platí pre rúže: najskôr naneste podkladovú bázu, potom matnú konzistenciu.

BUCH TIPP s.he vodeodolná riasenka

Či už vás niečo rozplakalo, alebo prší, alebo ste na kúpalisku: vodeodolná riasenka s efektom umelých rias garantuje 24 hodinový efekt v každej situácii.

Tip: Podkladové výrobky pomôžu aj pri vyšších teplotách, aby mejkap vydržal dlhšie. To platí aj pre očné tiene.

coolove tipy 1026 x 1280

 

 

 

Eva Mühlbauer

Novinárka, ktorá má rada všetky krásne veci. Vyznávačka módy, vášnivá čitateľka a baletka. Svoj prvý beauty produkt si kúpila v 12 rokoch, a to make-up od dm značky alverde. Už 20 rokov nevyšla z domu bez nalakovaných nechtov.

Hore
OKViac informácií