Menu

8 geniálnych beauty tipov, ktoré by ste mali poznať

Či už ide o zarastajúce chĺpky alebo vrásky: tieto beauty tipy sú základom.

Home » Krása » 8 geniálnych beauty tipov, ktoré by ste mali poznať - 05.2020

Krém na hemoroidy používať na oči? Áno, jestvujú beauty tipy, o ktorých človek neveľmi rád hovorí – pretože sú do istej miery ošemetné. Ale potom sú aj beauty tipy, o ktorých sme mali hovoriť už oveľa, oveľa skôr. Tieto geniálne triky pre krásu by sme radi odporučili nielen nášmu mladšiemu Ja, ale ich dnes kladieme na srdce i vám.

 

Beauty tipy pre problematickú pleť: vyrážkam nedovoľte ani vzniknúť

Čierne bodky a vyrážky často vznikajú vtedy, keď je najvrchnejšia vrstva pokožky pevná a zrohovatená, takže sú póry upchaté a mastnota nemôže správne unikať. Dochádza tak k vzniku malých zápalov, a tým automaticky aj k vzniku vyrážok. Čo pomôže: preventívne opatrenia, ktoré najvrchnejšiu zrohovatenú vrstvu neustále udržiavajú mäkkú a priepustnú. Parné kúpele (ideálne s pridaním niekoľkých kvapiek čajovníkového oleja, zmierňujúceho zápaly) nasledované peelingom, ktoré sú vykonávané najmenej trikrát týždenne (v prípade obzvlášť mastnej pleti aj častejšie), redukujú riziko vzniku vyrážok na minimum. Obzvlášť vhodné sú enzýmové peelingy. Také jednoduché – a predsa také účinné.

 

Nikdy viac vyrážky po holení: jednoduchá prevencia

Už dávno sme hľadali účinné beauty tipy proti bolestivým vyrážkam po holení – a aj sme ich našli. Po prvé: pokožku pred holením pripravíme horúcou utierkou na umývanie, namáčanou v rumančekovom čaji. Vďaka teplu póry zmäknú, takže chĺpky možno skracovať podstatne efektívnejšie. A po druhé: pokožku po holení poprášime detským púdrom. Púder nielen saje pot a zabráni tak vzniku zapálených miest, ale aj chráni pred trením odevu, ktoré tiež môže mať vinu na vyrážkach a zápaloch.

 

Základný trik: takto bude mejkap pôsobiť oveľa prirodzenejšie

Prečo sme si vlastne základ nenanášali vlhkou hubkou už oveľa skôr? Dá sa tak rozmiestniť rovnomernejšie, vďaka extra vlhkosti pôsobí sviežejšie a ľahšie a okrem toho nevznikajú žiadne neprirodzené okraje. Skrátka geniálne! A to ešte nie je všetko: ak si v budúcnosti do základu primiešate aj malú kvapku oleja (napr. kokosového alebo mandľového), vytvoríte prirodzený lesk na pokožke, ktorý sa so žiadnym rozjasňovačom na svete nedá nalíčiť tak prirodzene. My hovoríme WOW!

 

 

Suché vlasy mihnutím oka

Šikovné beauty triky niekedy využívajú nezvyčajné prostriedky. Tak, ako tento trik na ultra rýchlo osušené vlasy: na opatrné vysušenie vlasov jednoducho po umytí použite utierku z mikrovlákna. Žiadny uterák na svete nie je taký savý, ako utierka z mikrovlákna; vlasy sa pomocou nej vysušia takmer dvakrát rýchlejšie!

 

Vlásenky: takto budú konečne držať

Vlásenky sa vám neustále vysúvajú z účesu? Tak to odteraz skúste s týmto trikom: vlásenky pred použitím najprv poprášte trochou detského púdru a nakoniec lakom na vlasy. Ich povrch tak bude drsnejší a budú lepšie držať vo vlasoch. Už nič nekĺže – účes odolá i výbuchu.

 

Červené vyrážky jednoducho odčarujte

Zasa sme raz nevydržali nedotýkať sa vyrážok a teraz sme potrestaní nepeknými začervenaniami. To nahnevá. Ale našťastie sa to dá zmeniť. A síce tým, že si na postihnuté miesta dáme očné kvapky proti začervenaniu. Kvapky obsahujú účinné látky, ktoré sťahujú cievky a tak v okamihu nechajú začervenania zmiznúť. Ha!

 

Beauty tipy pre žiarivý rúž

Chcete, aby farba vašich pier poriadne kričala? Žiadny problém: použite na pery ako základ bielu kajalovú ceruzku. Ak na ňu potom nanesiete rúž, bude jeho farba okamžite vyzerať sviežejšie a žiarivejšie. To isté, mimochodom, funguje aj s očným tieňom. Bam!

 

Odstránenie laku na nechty – bez rozmazania

Kto by to nepoznal: po odstránení farebných lakov sú síce nechty pekne čisté, ale pokožka okolo nechtov je kompletne zafarbená. Čo pomôže? Geniálne beauty tipy ako napríklad tento: pokožku okolo nechtov pred odstraňovaním laku intenzívne natrite olejom alebo vazelínou. Mastnota vytvorí akýsi druh ochrannej bariéry pred zafarbením.

Hore
OKViac informácií