Menu

active beauty: Ako sa odmeňuje kanoistka Viktoria Wolffhardtová

V interview Viktoria "Viki" Wolffhardtová prezrádza, ako vo voľných chvíľach relaxuje.

Home » Inšpirácia » active beauty: Ako sa odmeňuje kanoistka Viktoria Wolffhardtová - 03.2020

Striebornú medailu dostala ako 22-ročná. No pre kanoistku Viktoriu Wolffhardtovú je dôležitejšie dosahovať svoje ciele. Pravidelne sa za to odmeňuje – najradšej výdatnými olejovými kúpeľmi.

 

Trénuje až trikrát denne, šesť dní v týždni. Baví ju to ešte?

Áno! Dokonca i v zime! Len raz som dosiahla svoju hranicu. Teplota vzduchu bola vtedy mínus 15 stupňov a na helme som mala cencúle. Potom som šla do sprchy oblečená, lebo všetko bolo na mne zamrznuté.

 

Ako si chránite pokožku?

Predtým než idem na vodu, dávam si na tvár mastný krém s nechtíkom, je to ako sen. Dobre odpudzuje vodu. Tento rok to všetky dievčatá po mne opakovali. A po tréningu sa celá nakrémujem, pretože pokožka je totálne suchá. Dokonca aj v aute mám vždy krém na ruky. A neuveriteľne rada sa kúpem, najradšej s príjemnými olejmi do kúpeľa, ktoré voňajú lesom. Vo vani vydržím veľmi dlho.

 

Musíte niekedy zabojovať aj s vnútorným lenivcom?

Je to ako s každým iným povolaním. Sú dni, kedy sa vám nechce. Dôležité je mať cieľ. Ja si svoj lepím nad posteľ alebo na chladničku, napríklad olympijské kruhy.

 

Ako nachádzate rovnováhu medzi požiadavkami a regeneráciou?

Najprv som sa musela naučiť počúvať svoje telo. Keď zbadám, že tréning by mi nič nedal, dám si pauzu. Potom však nesmiem povedať, že teraz je mi všetko jedno, ale práve naopak: tento tréning vynechám, aby sa mi pri ďalšom darilo lepšie. Keď som však skrátka len unavená, poviem si: hej, Viki, daj sa dokopy! Aj iní ľudia sú unavení!

 

Ktorý z vašich úspechov pre vás najviac znamená?

Titul majsterky Európy bol vrchol. Takú neuveriteľnú kulisu ako v Prahe nemávame v našom športe veľmi často. V Česku je to národný šport. Ľudia tam sedia celý deň a povzbudzujú každého, nielen svojich reprezentantov.

 

O osobnosti: Viktoria „Viki“ Wolffhardt

Kanoistka z Tullnu je už jedenásť rokov členkou rakúskeho národného tímu, je dvojnásobnou juniorskou majsterkou sveta a v roku 2018 získala titul majsterky sveta v C1. Študuje MBA biznis administráciu a šport.

 

Hore
OKViac informácií