Menu

Ako rozžiariť bledú pokožku?

Pleť nemusí byť opálená, aby vyzerala pekne. Aj bledá pokožka vie byť očarujúca.

Home » Krása » Ako rozžiariť bledú pokožku? - 05.2020

Jasné, že sa dá použiť samoopaľovací krém (tipy na použitie nájdete tu). Alebo sa necháte pobozkať slnkom (no pozor na škody spôsobené UV žiarením!). Ale nemusíte. Aj bledá pokožka vyzerá nádherne. Teda za predpokladu, že porcelánovú pleť rozžiarite.

 

Najlepšie tipy na rozžiarenie bledej pokožky

Bledá pokožka: ako postupujú vizážisti?

Najrýchlejšia cesta ako nádherne rozžiariť bledú pokožku vedie cez profesionálny trik: vizážisti zoberú maličké množstvo vazelíny či kokosového oleja a jemne ho nanesú na lícne kosti, chrbát nosa a kosti očných jamiek (pod obočím). Efekt: trblietavé žiarenie, ktoré na našej pleti vyzerá tak sviežo ako ranná rosa.

 

Dobré prekrvenie: ružovkastá miesto bledej

Bledá pokožka má sklony pôsobiť unavene a nevýrazne. Len, ak sa podarí udržiavať prekrvenie konštantne aktívne, bude look vyzerať sviežo a očarujúco. Čo teda treba urobiť? Je to jednoduché: pleť každé ráno prebuďte jemnou masážou pomocou kefky; to okamžite vženie červeň do líc. Potom použite aktivujúcu dennú starostlivosť s účinnými látkami, ako je napríklad kofeín. A keď žiarivá sila v priebehu dňa zoslabne? Potom pomôžu krátke štípacie masáže. Jednoducho uchopte pokožku líc palcom a ukazovákom a jemne stláčajte.

 

 

Hydratujúca starostlivosť: čím viac vlhkosti, tým žiarivejšia pleť

Pleťové bunky si možno predstaviť ako balón. Ak sú naplnené na prasknutie (vlhkosťou), je ich povrch hladký a žiarivý. Čím menej sú zásobníky vlhkosti naplnené, tým viac bunky upadajú do seba. Povrch pôsobí ako pokrčený a sotva dokáže reflektovať dopadajúce svetlo. Hodnota žiarenia = nula wattov. Čo teda treba urobiť? Správne: postarať sa o dostatok vlhkosti. Bledá pokožka nepotrebuje len každodennú hydratačnú starostlivosť, ale aj pravidelné hydratačné masky, aby žiarila. Malý tip s okamžitým efektom: nalejte pleťovú vodu do fľašky s rozprašovačom a pleť medzičasom opakovane osviežujte.

 

Svetlá, svetlejšia, najsvetlejšia: contouring pre bledú pokožku

Dobrou správou je, že bledá pokožka žiari v zásade viac než hnedastá pokožka. Svetlé farby totiž odrážajú svetlo lepšie ako tmavé. Ak chcete tento efekt zintenzívniť, nalíčte cielené contouring akcenty – a síce svetlými farbami, namiesto zvyčajných tmavých odtieňov. Dajte trochu korektora, ktorý je o odtieň svetlejší než prirodzený odtieň pleti, na lícne kosti, stred čela a bradu. Potom na tieto miesta ešte pridajte trochu transparentného púdru – a môžete zažiariť.

Hore
OKViac informácií