Menu

dm {spoločne}: Giving Friday

Nakupovaním k lepšiemu svetu.

Home » Inšpirácia » dm {spoločne}: Giving Friday - 11.2018

„Giving Friday“ sa koná 23. novembra a je to aktivita, v rámci ktorej dm prispeje sumou 5 % z celkového denného obratu na víťazné projekty dm {spoločne} v roku 2019. #givingisthenewblack

„Kto neustále dáva, bude neustále mať“,  hovorí jedno ázijské príslovie. Alebo inak povedané, ľudia, ktorí sa delia s ostatnými, profitujú zo svojej veľkorysosti. Je to dokonca aj vedecky preukázané. Ak bez očakávania protislužby robíte niečo dobré pre ľudí vo vašom okolí, pozitívne sa to prejaví na vašom zdraví, pretože sa vám aktivuje časť mozgu spojená s centrom odmeňovania. V skratke: dobré skutky robia ľudí šťastnými.

Ovplyvniť niečo vo svojom okolí

Dávať druhým ľuďom môžete rôznymi spôsobmi a nie vždy to musí byť finančný dar. Rôzne sociálne organizácie sa potešia napríklad aj dobrovoľníkom. Radšej sa však spýtajte priamo, čo práve potrebujú. Často sa stačí obhliadnuť vo svojom okolí. Je tu nejaký starší sused, ktorý potrebuje pomôcť s upratovaním alebo s nákupom? Žije tu nejaká slobodná matka, ktorá by sa tešila, ak by jej niekto vypomohol na pár hodín s varovaním detí?

Nakupovanie a konanie dobra

Práve počas adventu je jednoduchšie obzrieť sa navôkol seba a vziať ostatných pod svoje krídla. Aj spoločnosti dm ide v tieto týždne pred Vianocami o dávanie. Preto im zišla na um mimoriadna predvianočná akcia: v piatok 23. novembra 2018 daruje spoločnosť dm drogerie markt päť percent z celkového denného obratu všetkých predajní vybraným projektom dm {spoločne}. Nebojte sa, okrem sumy na účtenke neplatíte nič navyše. Vďaka piatkovému nákupu však odídete s pocitom, že ste aj vy prispeli na dobrú vec.

Hore
OKViac informácií