Active Beauty
Umelé riasy z teba spravia šelmu, baby!

Umelé riasy z teba spravia šelmu, baby!

Obsah
Úvod
Tipy
Päť účinných domácich prípravkov

Extra veľké umelé riasy sú veľkým beauty trendom tejto sezóny. Ich aplikácia vás však môže trošku potrápiť. Základom je pravidelný tréning. Razom sa z vás stane odborníčka na dramatický pohľad.

Len málo z nás je od prírody obdarených hustými, dlhými a dokonale vytočenými riasami. Ak túžime po uhrančivom pohľade, musíme pre to niečo urobiť. Umelé riasy alebo predlžovanie mihalníc je už niekoľko rokov bežnou súčasťou kozmetických procedúr. Počas blížiacej sa zimnej sezóny budú hitom skutočné extrémy. Tento trend sa nazýva oversized eyelashes. Jeho princípom je lepenie umelých rias výlučne na spodné viečko. Medzi jednotlivými riasami je potrebné nechať dostatočné rozostupy, aby ste docielili typický Twiggy vzhľad 60. rokov. Lepenie mihalníc však nepatrí medzi ľahké disciplíny. Ale kto pravidelne trénuje, stane sa odborníkom. Prinášame vám podrobný postup.

Krok za krokom

Potrebujete:

 • umelé riasy
 • lepidlo na riasy
 • kliešte na riasy
 • pinzetu
 • manikúrové nožničky
 • rozstrihnutú vatovú tyčinku
 • maskaru

Krok 1: Tvarovanie
Najprv je potrebné dodať tvar vašim pravým riasam. Nasaďte klieštiky na riasy tesne ku korienkom rias a pomaly vytočte nahor. Ak chcete, môžete klieštiky predtým nahriať fénom. Riasy tak budú poddajnejšie. Držte približne dve sekundy.

Krok 2: Prispôsobenie
Pomocou pinzety vyberte riasy z obalu a priložte k vlastným riasam, aby ste zistili, o koľko ich musíte skrátiť. Tip: rias sa vždy dotýkajte pri korienku, aby ste ich príliš nepoškodili.

Krok 3: Lepenie
Na spodnú stranu korienka naneste lepidlo na riasy. Základné pravidlo: menej je viac. Ak nanesiete priveľa lepidla, znečistíte ním riasy a nebudú držať tak pevne.

Krok 4: Aplikácia
Hlavu zakloňte mierne dozadu a začnite prilepovať riasy. Postupujte od stredu viečka. Najskôr pritlačte v strede, následne vo vnútornom kútiku oka a na záver na vonkajšom okraji. Snažte sa lepiť čo najbližšie ku korienkom vlastných rias.
Často sa to nepodarí na prvý pokus. Len čo nájdete tú správnu polohu, pritlačte riasy prerezanou vatovou tyčinkou. Ak vidíte v okolí rias zvyšky lepidla, odstráňte ich vatovou tyčinkou. Keď riasy správne sedia, zavrite na dve minúty oči, aby mohlo lepidlo dokonale zaschnúť.

Krok 5: Maskara
Ak si želáte výraznejší efekt, naneste maskaru.

Krok 6: Odstránenie
S trochou odličovača sa dajú umelé riasy jednoducho odstrániť.

Ďalšie tipy na aplikáciu umelých rias

 1. Pred lepením rias sa vždy ubezpečte, že okolie očí nie je mastné. Vďaka tomu vydrží lepidlo dlhšie.
 2. Pravidlo profesionálov: Očný mejkap aplikujeme vždy pred lepením rias.
 3. Pri skracovaní umelých rias striháme vždy smerom von, nikdy nie dovnútra!
 4. Ak chcete, môžete prechod medzi prirodzenými a nalepenými riasami zakamuflovať čiernou očnou linkou.
 5. Kvalitné umelé riasy možno použiť opakovane. Preto ich po odlepení vždy opatrne vyčistite odličovačom.

Päť účinných domácich prípravkov na starostlivosť o riasy

 1. Masáž očných viečok robí s riasami hotové zázraky. Podporuje totiž prekrvenie vlasových korienkov a tým rast rias. Niekoľkokrát týždenne premasírujte horné i spodné viečko klopkaním končekov prstov. V kombinácií s aplikáciou krému sa môže táto masáž bez námahy stať súčasťou vašej dennej rutiny.
 2. Odlíčené riasy pred spaním občas ošetrite olivovým alebo jojobovým olejom, ktorý im prepožičia lesk a jemnosť. Na aplikáciu sa najlepšie hodí čistá kefka na maskaru. Tip: pred maľovaním riasy dôkladne očistite vodou.
 3. Ošetrujúce účinky oleja posilní vajíčko. Zmiešajte ho s trochou olivového oleja a pomocou vatového tampónu aplikujte na zavreté očné viečka. Nechajte pôsobiť asi 15 minút a dôkladne opláchnite.
 4. Ak sa vám nechce vyrábať si ošetrujúcu kúru doma, môžete siahnuť aj po vazelíne. Tá sa najlepšie nanáša pomocou vatovej tyčinky a zanecháva riasy mäkké a poddajné.
 5. Skutočným zázrakom pre zdravie rias a očných viečok je gél z aloe vera. Gél získavaný z listov tejto rastliny je vhodný na riasy aj na jemnú pokožku okolo očí. Po aplikácii vatovou tyčinkou ucítite jeho chladivý a upokojujúci účinok.