Menu

BB krémy: prečo ich tak veľmi milujeme

Mejkap ešte nikdy nebol taký nekomplikovaný. Ani taký ošetrujúci.

Home » Krása » BB krémy: prečo ich tak veľmi milujeme - 06.2020

Ľahší než základ, ale dokonalejší než tónovací denný krém. BB krémy sú malé, krémové, zázračné zbrane, ktoré každá žena považuje za jednoducho geniálne.

Primer, korektor, púder a štetec: doteraz si perfektná pleť vyžadovala množstvo nástrojov a ešte viac know-how. No nemusí to tak byť. BB krémy – tak sa nazývajú tie čarovné kozmetické formuly, ktoré chcú spojiť nekomplikovanosť s dokonalosťou.

BB krémy: čo to vlastne je?

Skratka „BB“ znamená „blemish balm“ a doslovne preložená znamená asi toľko ako „balzam na nedokonalosti“. Úlohou BB krémov je vyrovnať podráždenia a optické nedokonalosti pleti a nahradiť ich zdravou a pestovanou pleťou. Na prvý pohľad sa BB krémy podobajú tónovaciemu dennému krému. Princíp pôsobenia tejto krémovej zázračnej zbrane je však podstatne rozsiahlejší ako pri tónovacích produktoch starostlivosti. BB krémy prinášajú pre krásu hneď štyri benefity v jednom produkte.

Čím sa BB krémy líšia od CC krémov?

BB krémy nie sú jedinou inováciou v kozmetike, ktorá skúša spojiť výhody starostlivosti a podkladu. Takzvané CC krémy pracujú na podobnom princípe. Skratka „CC“ znamená „colour & correction“, teda „farba & korekcia“. Tieto produkty sú podobne ľahké a ošetrujúce ako BB krém, v porovnaní s nimi však majú väčšiu schopnosť krytia. Výsledok: dokážu napraviť aj silnejšie začervenania alebo dokonca malé jazvy.

Čo dokážu BB krémy?

  1. Dodávajú vlhkosť

Vlhkosť je jeden z najdôležitejších stavebných kameňov pre bezchybnú a zdravú pleť. Väčšina BB krémov preto pracuje s hyaluronovými esenciami, ktoré viažu vlhkosť v bunkách pokožky a vyplnia ju znútra. Okrem toho sú dlho pôsobiace komplexy určené na to, aby ukladali obsah vody na viac hodín a predchádzali tak dehydratácii a vráskam následkom nedostatku vlhkosti.

  1. Ošetrujú

Pretože pleť nepotrebuje len vodu, ale aj výživné látky, ponúkajú BB krémy vhodné riešenie i na to. Niektoré produkty obsahujú napríklad kofeín, ktorý rozprúdi mikrocirkuláciu buniek, a tým aj ich regeneráciu. Iné pracujú s vitamínmi posilňujúcimi štruktúru alebo s proteínmi, ktoré pleť vyživujú podobne ako denný krém, no nechcú ho úplne nahradiť. Preto platí: ak máte sklony k suchej pleti alebo máte vysoké nároky na starostlivosť, naneste pod BB krém vždy aj sérum alebo denný krém.

  1. Chránia

BB krémy nechcú pleť len posilniť, ale aj chrániť. Väčšina produktov má preto integrovanú UV ochranu. Tá sa pohybuje v rozsahu od faktora 15 po 30, a tým ponúka dostatočnú ochranu pred UV záťažou počas bežných dní. Okrem toho obsahuje mnoho BB krémov vitamíny C a E, ktoré chránia bunky a dokážu si hravo poradiť s útokmi voľných radikálov.

  1. Zdokonaľujú

Najneobyčajnejšou vlastnosťou BB krémov je však asi ich optické pôsobenie. Inovatívne zloženie zabezpečí, že sa krém na pleť uloží ako podklad a vyrovnáva drobné podráždenia a nedokonalosti. Farebné pigmenty sú však také jemné, že na pleti nepôsobia ťažko a ako maska, ale transparentne a prirodzene. BB krémy totiž nechcú prekryť pleť, ale ju zdokonaliť. Súvisiaci trik: BB krémy pracujú s jemnými zrkadlovými čiastočkami, ktoré lámu dopadajúce svetlo a dodávajú tak pleti ultimátny glow efekt.

Správne používanie BB krému

Aplikácia BB krému je veľmi jednoduchá. Produkt sa nanáša na vyčistenú pleť buď hubkou, štetcom alebo jednoducho rukou. Hotovo! Príprava pomocou hydratačnej starostlivosti, korektoru alebo podkladu je nutná len pri výnimočných typoch pleti. Ak chcete, môžete dokonca vynechať púder. Jednoduchšie to ani nejde, však?

Hore
OKViac informácií