Menu

Bežný lak na gélové nechty: 5 typických chýb

Aj bežný lak sa dá použiť na gélové nechty.

Home » Krása » Bežný lak na gélové nechty: 5 typických chýb - 05.2020

Neustále odlupovanie laku u umelých nechtov nie je síce žiadna téma. Ale zato vyzerajú gélové nechty nepestovane, keď odrastajú. Okrem toho musíte kvôli každej zmene farby zájsť do profesionálneho nechtového štúdia. Nebolo by teda super, keby bolo možné na gélové nechty použiť aj bežný lak? Žiadny problém: Ak sa vyhnete týmto piatim chybám, môžete ich prelakovať ako chcete:

 

Bežný lak na gélové nechty: Tieto chyby robia skoro všetci

 

1. chyba: Použitie nesprávneho laku na nechty

Najprv dobrá správa: Použiť na gélové nechty bežný lak nie je v zásade žiadny problém. Niečo iné, naopak, platí pre špeciálne laky, ako napr. shell lak, matné pieskové laky či trblietavé laky. Všetky tieto laky na nechty sa dajú z nechta odstrániť len veľmi ťažko a pomocou agresívnych odlakovačov. Takým prostriedkom gélové nechty neodolajú, takže špeciálne laky sa neodporúčajú. Bežné laky bez špeciálnych efektov sú, naopak, vhodné aj na gélové nechty.

2. chyba: Nesprávny odlakovač

Takisto typickou chybou je používanie odlakovača s obsahom acetónu. Efekt: Acetón nerozpúšťa len lak, ale aj najvrchnejšiu vrstvu gélových nechtov. Dbajte preto bezpodmienečne na to, aby ste používali produkty bez acetónu alebo dokonca špeciálne odlakovače na umelé nechty; sú výrazne šetrnejšie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3. chyba: Nezabúdajte na podkladový lak

Táto chyba sa opakuje nielen pri lakovaní gélových nechtov, ale stále znova aj pri prirodzených nechtoch. Kvôli šetreniu času sa lak nanáša priamo na (gélové) nechty, namiesto aby sme ich najprv zapečatili transparentným podkladovým lakom. Čo sa môže stať? Najmä pestré alebo tmavé farby sa poriadne zahryznú do gélovej vrstvy alebo do prirodzeného nechtu a už sa nedajú odstrániť. Gélové nechty sa v takom prípade musia obrúsiť. To dokáže nahnevať.

4. chyba: Nezapečatené prirodzené nechty

Medzera, ktorá vznikne pri odrastaní gélových nechtov pri nechtovom lôžku, sa dá skryť prelakovaním. Efekt: Nechty budú znova vyzerať pestovane a návštevu v nechtovom štúdiu možno ešte o niekoľko dní odložiť. Ale pozor: Nedávajte, prosím, farebný lak nikdy priamo na dorastajúci prirodzený necht, ale vždy ho zapečaťte (rovnako ako gélové nechty, pozri tip 3) transparentným podkladovým lakom. Lebo len touto ochrannou vrstvou možno spoľahlivo zabrániť, aby sa farebný lak nedopatrením nedostal pod vrstvu gélu a tam sa postaral o neústupné zafarbenie.

5. chyba: Nevyrovnaný rozdiel v objeme

Gélové nechty sú vždy o niečo hrubšie ako prirodzené nechty. Predovšetkým, keď gélová vrstva odrastá, zreteľne vidno tento rozdiel. Ak vzniknutú ryhu jednoducho prelakujete, bude výsledok na prvý pohľad síce vyzerať farebne jednotne, no ak sa prizriete pozornejšie, rozdiel v objeme medzi prirodzenými a gélovými nechtami možno jasne rozpoznať. Čo pomôže? Jednoducho do ryhy naneste trošku transparentného plumping laku. Plumping laky sú hustejšie než bežný lak, a tak vyrovnajú objemový rozdiel ku gélovým nechtom. Až keď sú všetky ryhy týmto spôsobom zarovnané, nanášajte farebný lak. Nechajte dobre vysušiť, hotovo! A ešte jedna dobrá správa na záver: Vďaka hladkému a rovnomernému povrchu drží bežný lak na gélových nechtoch často lepšie než na prirodzených nechtoch. Super, nie?

Hore
OKViac informácií