Active Beauty
Blond pramene: Tieto tipy vás rozžiaria

Blond a trendy

Blond pramene: Tieto tipy vás rozžiaria

Leto je tu a s ním prichádzajú aj skutočné trendy: blond pramene sú pravá klasika a v aktuálnych farebných odtieňoch pôsobia prirodzenejšie ako kedykoľvek predtým.

Blond odtieňov je ako piesku v mori. No ktorá farba vlasov mi pristane a aké blond pramene? V zásade platí: svetlejším, chladnejším typom pokožky pristanú svetlejšie plavé odtiene od platinovej až po šampanskú blond. Odvážne ženy si môžu dovoliť zahrávať sa aj so sivými vlasmi (nazývanými aj „popolavé“).

Tmavšie, teplejšie typy pokožky zasa rozkvitnú so zlatými, medovými až medenými odtieňmi, ktoré vlasy rozžiaria. A áno, aj červenkasté vlasy znesú plavé pramene: letným pútačom zrakov sú v tomto prípade jahodové blond pramene, ktoré rozžiaria aj bledú pleť.

Farba, technika, starostlivosť

Sotva vyjde slnko, už snívame o pláži, mori a chladených nápojoch. Tento rok je obzvlášť ťažké vydržať, pretože plánovanie dovolenky sa zatiaľ pre všetkých zastavilo na bode mrazu. Ale pláž nie je až taká vzdialená, prinajmenšom čo sa týka účesov. Rozhodujúca je správna farba a technika. A správna starostlivosť o zosvetlené vlasy.

2 trendové farby na leto

Nude ako príroda

„Nude“ sa nazýva trendová farba, ktorá je na Instagrame prezentovaná ako farba roka. Trik? Zosvetliť, ale tak, aby to vyzeralo prirodzene – teda nie viac ako o tri farebné odtiene svetlejšie než prirodzená farba vlasov. Primiešajú sa svetlejšie rozjasňovače, ktoré zosilnia sun-kissed efekt a zlatisté trblietanie, ktoré lichotí každej pleti a rozžiari pokožku.

Sand hair blond

Sand hair blond nám tento rok dodá nádherne žiarivé dovolenkové vlasy, aj keď sa v skutočnosti na pláž ani nedostaneme. Je to nový druh tmavoplavej: svetlohnedé vlasy dostanú s ručne vsadenými, stredne plavými prameňmi v rôznych odtieňoch tie žiarivé farebné dimenzie, ktoré inak dokážu tak príjemným spôsobom vyčariť len dva týždne mora a slnka.

Technika: balayage alebo ombré

So správnou technikou si nikto nevšimne, že sme slnku trošku pomohli. Dve techniky farbenia, ktoré sa pritom za posledné roky najviac osvedčili: balayage alebo ombré.

Zosvetlenie štetcom s balayage

Technika balayage odstránila fóliu: pramienky sa pri nej farbia štetcom, zvýrazňujú sa jednotlivé pramienky. Niektoré viac, niektoré menej a aj v rôznej dĺžke. Vlasy tak vyzerajú celkom prirodzene ako zosvetlené od slnka a fantastické na tom je, že odrastajúce korienky nerobia žiadne problémy. Technika je preto vhodná aj pre tmavšie vlasy.

Jemný švung s ombré

Pruhovaná veverička je minulosťou: druhá geniálna technika v blond farbení sa nazýva ombré. Tmavšia farba vlasov pri nej zostáva zachovaná a zosvetlia sa len končeky. Kontrast sa môže meniť. Tmavoplavé vlasy napríklad dostanú žiarivo svetlé končeky, hnedé vlasy karamelové odtiene po dĺžke. Celkový letný dojem je v každom prípade výrazne svetlejší než pôvodná farba vlasov. I v tomto prípade sotva nastanú problémy s odrastaním, keďže vo farbenom prechode nie sú žiadne výrazné prelomy.