Menu

Blurred Lips: ako na to?

Blurred lips: 4 kroky k perám, ktoré budú pútať pohľady každý deň.

Home » Krása » Blurred Lips: ako na to? - 05.2020

Podobne ako s technikou plumping lips aj s blurred lips pôsobia pery plnšie. Avšak tento rúžový trend dokáže ešte viac. A to, že pery vyzerajú obzvlášť mäkko, akosi krehko a tým aj veľmi prirodzene. Perfektne sa hodí pre všetky ženy hľadajúce výzor, ktorý je moderný, ale nie mondénny.

 

Blurred lips: čo to vlastne je?

Začnime od začiatku. Čo sú to blurred lips? A odkiaľ vlastne pochádzajú? Odpoveď na poslednú otázku je prostá: blurred lips pochádzajú z módneho móla. A síce z lookov veľmi veľkých módnych značiek ako sú Armani alebo Erdem. Ako blurred lips vyzerajú, je už ťažšie opísať: na prvý pohľad vyzerajú jemne a skôr bledo. Ak sa prizriete pozornejšie, pomyslíte si, že je to možno zahmlený rúž, ktorý looku prepožičiava istú nedbalosť. U blurred lips však nejde o dokonalosť. Kontúry nie sú exaktne naznačené. A farby nežiaria. Ide o nenútenú prirodzenosť.

 

Ako sa líčia blurred lips?

Blurred lips sa líčia technikou letmých dotykov, pri ktorej sa rúž nanáša do stredu pier a v nerovnomerných odtieňoch prechádza do vonkajších strán. Okraje pier zostávajú nakoniec bledé. Look má vyzerať ako keby bol rúž z kontúr pier zotretý. Len stred pier žiari naružovo. Tak, ako keby ste si nenaniesli žiadny rúž, ale len si jemne zubami pohryzkali pery. Nevinne. Nechtiac. A v skutočnosti sú predsa len nalíčené s absolútnou pozornosťou.

 

Takto radšej nie: uletené blurred lips

Blurred lips je mejkap pier, ktorý je celkom vhodný na všedné dni. Za predpokladu, že si zvolíte decentný variant tohto looku. Jestvuje totiž aj iná verzia blurred lips: verzia, pri ktorej farba pier siaha ďaleko za kontúry pier. Pri tomto looku by sa takmer dalo veriť, že máme za sebou divoké láskanie. Na módnom móle to môže vyzerať výborne. V ozajstnom živote to tak byť nemusí. Napokon to však zostáva otázkou vkusu. My pri návode na líčenie v každom prípade zostaneme pri decentnom druhu blurred lips. Hravú verziu môže koniec koncov každý kreovať vo vlastnej réžii – spolu so svojím najmilším.

 

4 kroky k blurred lips: takto sa look vydarí

1. krok: Balzam na pery ako základ

Mastná starostlivosť o pery nevyživuje len jemnú pokožku pier, ale ponúka aj perfektný základ pre look blurred lips. Vďaka mastnej vrstve sa totiž bude dať rúž neskôr lepšie rozotrieť a kontúry tak budú vyzerať obzvlášť mäkko.

2. krok: Zosvetliť kontúry

Na rozdiel od bežného mejkapu pier nie sú kontúry pri tohto looku ostro vykreslené, ale majú pôsobiť takmer neviditeľne, ako bezhraničný prechod. Obtiahnite preto líniu pier jednoducho svetlým korektorom a celé to následne zalícujte hubkou.

3. krok: Naniesť rúž letmými dotykmi

Na dosiahnutie vzhľadu blurred lips nesmiete rúž natrieť na pery ako obvykle, ale ho opatrne naniesť letmými dotykmi, resp. postupne vklepávať. Najlepšie to ide, keď dáte trošku rúžu na maličkú hubku a ňou jemne pretriete stred pier. Dôležité: otvorte pritom ústa, aby sa farba dostala do stredu pier tak ďaleko, ako sa dá. Prechody k okrajom pier môžu pokojne vyzerať trochu nepravidelne. Dôležité je len, aby boli mäkko rozotreté. Aby ste to dosiahli, jednoducho ich opatrne pretrite prstami. Alebo stisnite pery spolu a zľahka pošúchate sem a tam.

4. krok: Lesk na pery pre zamatový lesk

Pre perfektný záver ešte naneste trochu transparentného lesku. Veľmi dôležité je: lesklý efekt smiete dodať len farebným fľakom v strede pier. Okraje zostanú svetlé a matné. Má to vyzerať ako keby ste si prešli po perách jazykom.

Hore
OKViac informácií