Active Beauty
Červené pery: ktorý odtieň červenej sa vám hodí?

Červené pery: ktorý odtieň červenej sa vám hodí?

Aby ste sa cítili sebaisto, pôsobili kompetentne a spoľahlivo – a to všetko iba jedným ťahom. Znie to neskutočne, ale ide to celkom jednoducho. Tajnou zbraňou je: namaľovať si pery načerveno. Prezradíme vám, ktorý červený tón sa vám hodí.

Vieme to už dávno: červené pery nie sú (iba) na bozkávanie, ako kedysi spieval Cliff Richard, vďaka nim sa môžete cítiť sebavedomo a príťažlivo. Pery chcú naďalej žiariť aj napriek rúšku, toto leto najlepšie v ovocných tónoch červenej a v odtieňoch bobúľ. Či už jahoda, čerešňa, černica alebo slivka, domáca záhrada inšpiruje tohtoročné letné štýly. A pri takom veľkom odstupe môžu farby pokojne žiariť o niečo intenzívnejšie.

Kľúčom je: nájsť správny odtieň

Od čerešňovo červenej po jahodovo ružovú: existuje nespočetné množstvo odtieňov červenej, z ktorých môžeme pri výbere vhodného rúžu na pery vyberať. Okrem príležitosti – má to byť na bežné nosenie alebo na párty? – je rozhodujúcim indikátorom pre to, čo sa k nám dobre hodí, najmä odtieň a podtón pleti.

Kontrola: mám studený alebo teplý typ pleti?

Svoj tón pleti zistíte ľahko aj sami. Ak sú žily na zápästí modrasté, ste studený typ, ak sú zelené, teplý. Z toho sa dá odvodiť aj vhodný odtieň červenej pre váš typ pleti.

Ktorá farba rúžu pre ktorý tón pleti?

  • ak ste studený typ, tak radšej zvoľte studenšie tóny červenej s modrým nádychom ako farbu na pery, ktorá by mala nádych ružovej.
  • pri teplom podtóne pleti na perách zažiaria teplejšie a výraznejši odtiene, ako napríklad červenooranžová

Tieto tóny červenej zdokonalia váš letný mejkap

Ako si namaľovať červené pery – príprava

Aby vhodný tón červenej na perách aj obzvlášť pekne vynikol, mali by ste vaše pery jemne pripraviť – predovšetkým zo suchých pier najskôr odstrániť šupiny, ryhy a záhyby.

Tip na okamžitú pomoc: pred nanesením rúžu do pier vmasírovať balzam na pery. Pri intenzívnych farbách sa odporúča pred nanesením tekutého rúžu na pery použiť podklad, pretože tmavšie farby neznesú žiadne nerovnosti.

  1. Jahodovo červená

Jahodovo červená je svetlá, žiarivá červená a hodí sa najmä k ľahko opálenej pleti. Podkladom pre túto farbu sú jemné, hladké pery. Pretože, ak sú pery drsné, tak sa farba nenanesie rovnomerne a rýchlo sa rozdrobí.

  1. Ríbezľovo červená

O špeciálny akcent sa postará lícenka v rovnakom farebnom tóne ako rúž na pery, najmä pri svetlej ríbezľovo červenej a ružovej to funguje veľmi dobre. Ak nemáte poruke vhodnú lícenku, jednoducho použite rúž na pery. Naneste trochu farby na chrbát ruky, zmiešajte so štipkou pleťového krému a naneste prstom.

  1. Slivkovo červená

Tmavý tekutý rúž na pery v slivkovo červenej spôsobí, že úzke pery často pôsobia ešte užšie. Pomoc vám poskytne kontúrovacia ceruzka v rovnakej farbe, s ktorou okrem toho aj zvýrazníte okraje pier. Aby ste dosiahli viac lesku, na konci naneste trochu transparentného lesku na pery, to perám dodá dodatočnú plnosť.

  1. Malinovo ružová

Farba malín je zmesou červenej a ružovej a pôsobí obzvlášť výrazne a veselo.

Tip: v matnom prevedení pôsobí tento odtieň ešte ušľachtilejšie. Po nanesení jednoducho použite na pery trochu transparentného púdru.

  1. Černicovo červená a čučoriedkovo ružová

Modrasté tóny červenej ako černica a čučoriedka podčiarknu belosť zubov. Aby ste predĺžili výdrž, celú plochu pier vyplňte ceruzkou a až potom naneste rúž na pery. Potom si dajte medzi pery kozmetickú vreckovku a na ňu otlačte nadbytočnú farbu.

  1. Čerešňovo červená

Výrazná, výraznejšia, čerešňovo červená! Sem siaha paleta farieb od svetlých po tmavé tóny červenej. Podľa typu pleti sa dajú zvoliť varianty rúžu so žltým alebo modrým nádychom. Najlepšie je na pery použiť kontúrovaciu ceruzku v rovnakej farbe.  Aby ste dosiahli menej výrazné kontúry a jemnejší celkový obraz, môžete farbu na pery naniesť aj pomocou prstov.