Menu

Čistenie tváre: Odlíčenie musí byť

Povinný program pred spánkom

Home » Krása » Čistenie tváre: Odlíčenie musí byť - 12.2018

Aj keď bola párty noc taká dlhá, odlíčenie musí byť. Vďaka správnym produktom však pôjdete rýchlo do postele.

Žiadne starosti! Nikto predsa nežiada, aby ste po dlhej noci na tanečnom parkete a možno aj po jednom či dvoch drinkoch zvládli uprostred noci ešte aj kompletnú odličovaciu rutinu. Mejkap musíte síce kompletne odstrániť, no zvyšný bežný program čistenia smiete pokojne nechať na ďalší deň. Rôzne typy pokožky si v každom prípade vyžadujú rôzne opatrenia a produkty. Ak budete dbať na pár maličkostí, budete sa môcť ráno pozrieť do zrkadla oddýchnutá a s pokojným svedomím.

Tú nájdete správnu metódu čistenia pre každý typ pleti.

Zmiešaná pleť

Dlhé noci a viac vrstiev mejkapu môžu už predtým nevyváženú pleť ešte viac rozhodiť. Najlepšie riešenie ponúkajú micelárne vody, pretože odstránia mejkap a zároveň pleť očistia.

Náš tip: Micelárna voda pre normálnu až zmiešanú pleť L’Oréal Paris Skin Expert čistí a zbavuje pleť nečistôt, upokojuje ju a pôsobí proti podráždeniu.

Normálna pleť

Pri normálnej pleti ide predovšetkým o to, aby sa mejkap odstránil čo najdôkladnejšie. S úplnou ošetrovacou rutinou smiete počkať, až sa vyspíte.

Náš tip: Dvojfázový odličovač očí a mejkapu Nivea šetrne a zároveň dôkladne odstraňuje aj vodoodolný mejkap a zároveň chráni riasy pred poškodením.

 

Suchá pleť

Vydýchaný vzduch a alkohol dokážu už i tak napätú pleť ešte viac vysušiť. Preto je dôležité postarať sa pri odličovaní aj o dodatočnú hydratačnú fázu vo forme čistiacich obrúskov, tonika alebo čistiaceho oleja.

Náš tip: LVLY čistiaci pleťový olej jemne odstraňuje aj vodoodolný mejkap a zároveň jemne čistí a rozmaznáva pleť vyberanými zložkami. Extrakt z plodov goji zanechá vašu pleť hodvábne jemnú.

 

Po špeciálnej metóde baží nielen typ pleti, rozdielny prístup si žiada aj druh mejkapu. Tu sú najdôležitejšie fakty:

Umelé mihalnice

Pri ich odstraňovaní je treba trochu trpezlivosti a citu v prstoch. Namiesto necitlivého šúchania si na oko jemne pritlačte vatový tampón nasiaknutý odstraňovačom mejkapu. Keď odstraňovač uvoľní svoj účinok, môžete pinzetou mihalnice opatrne odobrať.

Neústupný rúž

Počas oslavy sa vám ešte veľmi páčila farba, ktorá dlho vydrží. Keď ju však pred spánkom neviete dostať z pier, nadšenie opadne. Kde zlyháva normálny odstraňovač mejkapu, tam sa použijú špeciálne odstraňovacie ceruzky a krémy, napríklad vazelína či oleje. Peeling pier na druhý deň pery ošetrí.

Hore
OKViac informácií