Menu

Cítiť sa dobre bez podprsenky: takto si to zamilujete!

Geniálne tipy na to, ako sa bez podprsenky cítiť príjemne.

Home » Život » Poradca » Cítiť sa dobre bez podprsenky: takto si to zamilujete! - 11.2020

Kdeže padnuté: vedeli ste o tom, že sú prsia bez podprsenky dokonca krajšie ako v podprsenke? A že mnohé ženy  trpia menej bolesťami chrbta, keď prestanú nosiť podprsenku? O príjemnom pocite ani nehovoriac. Óda na trend nenosenia podprsenky.

Obetavo sa staráme o naše prsia, ale keď vychádzame z domu bez podprsenky, necítime sa dobre. To je predsa protirečenie. A k tomu ešte: mnohé ženy si ako prvé, keď prídu domov dajú dolu podprsenku. Bez kostíc a ramienok sa totiž cítia prsia jednoducho lepšie. A presne to, by ste v budúcnosti mali robiť aj mimo domu.

Bez podprsenky: vďaka týmto tipom sa budete cítiť dobre

Tielko namiesto podprsenky: nechajte si to pomaly prejsť hlavou

Myšlienka, že by ste odrazu chodili bez podprsenky, prináša zmiešané pocity. Pre mnohé je krok, úplne sa vzdať podprsenky, najskôr príliš veľká zmena. Ak si chcete zvykať na trend bez podprsenky pomaly, mali by ste jednoducho nosiť jemné tielko namiesto klasickej podprsenky s kosticami. Jemné materiály a nenútený obtiahnutý tvar spôsobia skutočnú oslobodzujúcu zmenu.

Trénovať prsia? Dobrý nápad, ale sotva potrebný.

Aby sme to povedali hneď na začiatku: prsia nezačnú viac alebo menej padať, lebo nenosíme žiadnu podprsenku. To, že väzivo časom stráca na elasticite, je prirodzený proces, ktorému nedokáže zabrániť ani podpora vo forme podprsenky. Aj svalstvo pomáha iba podmienečne, pretože svaly sú umiestnené hlboko pod kožným a tukovým tkanivom. Svaly preto nemôžu prsia skutočne zdvihnúť. Čo sa však oplatí, je pravidelný tréning. Dobre trénovaná hruď je celkovo objemnejšia a preto pôsobí o niečo foremnejšie. Napriek tomu nemáte chuť na tréning? Tak sa aspoň vzdajte svojej podprsenky. Pretože bez podprsenky stráca hruď svoju podporu a svalstvo začne automaticky viac pracovať.

Veľké prsia: bolesti chrbta bez podprsenky?

Trend bez podprsenky je prijateľnejší pre malé, od prírody napnuté prsia. Ženy s väčším poprsím sa neobávajú iba toho, že sa ich prsia pri chôdzi budú knísať, ale predovšetkým toho, že budú bez podprsenky trpieť bolesťami chrbta. Skutočne môže vo fáze prechodu dôjsť k prechodným bolestiam svalstva. Svalstvo na chrbte, šiji a hrudi si napokon musí najskôr zvyknúť na to, že je odkázané samé na seba. Ale telo sa učí rýchlo. Postupne sa svalstvo prispôsobí a naučí sa niesť prsia samo.

Náš tip: pripravte chrbát na nenosenie podprsenky cieleným tréningom. Pri prechode môže byť okrem toho zmysluplné nosiť namiesto zvyčajných podprseniek s kosticami podporné športové podprsenky.

Nenosiť podprsenku: prvé kroky

Cítite sa doma bez podprsenky pohodlne? Super, pretože presne tu môže začať váš osobný život bez podprsenky. Najskôr si doma zvyknite na to, že nenosíte žiadnu podprsenku ešte predtým ako vyjdete z domu. A potom začnite s malými výletmi: do supermarketu, k priateľke alebo jednoducho dokonca do kaviarne. Zvykajte si na pocit bez podprsenky a pokojne pritom sledujte reakciu vášho okolia. Zistíte že: rozdiel si všimne iba málo ľudí. Ešte jeden tip: mnohé ženy majú pocit istoty, keď zo začiatku nosia podprsenku so sebou v kabelke; pre prípad núdze.

Postavené bradavky? Takto ich nikto nezbadá

Strach z toho, že by sa mohli bradavky postaviť, alebo by ich bolo cez oblečenie vidieť, bráni mnohým ženám v tom, aby prestali nosiť podprsenku. Ale buďte bez obáv: najmä v zime zabránia hrubé materiály (ako vlna alebo bavlna) tomu, aby bradavky vytŕčali. Aby ste zabránili vykúkaniu, môžete pod oblečením nosiť obtiahnuté body. A aj keď chcete nosiť tenšie látky, existuje pomoc. Špeciálne náplaste na zakrytie bradaviek sa pohodlne nosia a zabránia akýmkoľvek nehodám. Dôležité je, aby ste nikdy nepoužili obyčajné náplaste, ale iba náplaste na bradavky. Tieto sú dostatočne veľké na to, aby sa lepiaca plocha nedostala na citlivý dvorec bradavky.

Kojenie bez podprsenky? Žiaľ iba ťažko!

Počas kojenia sú prsia často podráždené a zaťažené. Mnoho žien si želá čo možno najmenej kontaktov s obmedzujúcimi látkami. Nedá sa povedať, že by nebolo možné  podprsenku nenosiť, ale v praxi to nie je vždy jednoduché. Vytekajúce mlieko by bolo viditeľné na oblečení. Okrem toho sú prsia kvôli produkcii mlieka podstatne ťažšie ako inokedy. Telo musí už aj tak podávať výkon, takže svaly sa tešia z malej podpory. Normálne podprsenky na kojenie sú obzvlášť pohodlné a jemné. Ak vaša taká nie je, nechajte si poradiť v odbornom obchode. A potom už len: vychutnajte si ešte chvíľu obdobie dojčenia. Tento čas aj tak uplynie ako v letku. Život bez podprsenky môže prísť hneď potom.

Hore
OKViac informácií