Active Beauty
Cítiť sa dobre vo svojom tele: 7 tipov pre väčšiu spokojnosť

Ako sa cítiť lepšie?

Cítiť sa dobre vo svojom tele: 7 tipov pre väčšiu spokojnosť

Vyhnať z hlavy negatívne presvedčenia je prvým krokom k väčšej spokojnosti. Ale zďaleka nie je jediný. Ak sa chcete vo vlastnom tele cítiť dobre, môžete pracovať aj s niekoľkými trikmi. Ktoré to sú? Prezradíme vám ich.

 

Okamžité opatrenia pre lepší telesný pocit

 

Cítiť namiesto vidieť: vzdajte sa zrkadla

Väčšinou sme sami sebe najväčšími kritikmi. Predovšetkým pri pohľade do zrkadla nám napadajú tucty maličkostí, ktoré na sebe nemôžeme vystáť. Ak sa chcete vo vlastnom tele cítiť dobre, musíte z tohto začarovaného kruhu von. Prestaňte pozorovať svoje telo a namiesto toho ho začnite cítiť. Ako na to? Celkom jednoducho: niekoľko dní sa nepozerajte do zrkadla. Naučíte sa tak vnímať svoje telo zasa z hĺbky, namiesto toho, aby ste ho „skenovali“ podozrievavými očami.

Držanie tela: hrdosť je otázkou držania tela

Spravte malý experiment: sadnite si na stoličku, spustite plecia, skloňte pohľad k zemi a krátko sa vcíťte do seba. Ako sa cítite? Potom sa narovnajte, plecia naspäť, vypnite hruď, hlavu hore a trochu sa usmejte. A opäť sa vcíťte do seba. Čo ste si všimli? Správne: kto sa chce vo svojom tele cítiť dobre, musí zaujať správne držanie tela. Čím lepšie bude vaše držanie tela, tým lepšie sa budete cítiť. Celkom jednoduché!

 

Cíťte sa dobre vo vlastnom tele: pohodlný odev

Priliehavé nohavice, tesné podprsenky či nepohodlné vysoké podpätky ani nevyzerajú dobre, ani sa v nich dobre necítite. Prečo si to teda spôsobujeme? Skoncujte s tým. Ak sa chcete vo svojom tele cítiť dobre, musíte ho zahaliť do odevu, ktorý je mäkký a príjemný na dotyk. Samozrejme, nikto kvôli tomu nemá chodiť do práce vo voľných teplákoch, ale oplatí sa dbať na to, aby ste sa aj v slušných šatách cítili príjemne. Lebo ako povedala Coco Chanel: Luxus musí byť pohodlný, inak to nie je luxus! A má pravdu.

 

 

 

Pohyb: dobrá forma rozveseľuje

Kto sa chce vo svojom tele cítiť dobre, musí ho používať. Naše svaly chcú byť namáhané, srdce chce pumpovať a pokožka sa chce potiť. Človek nie je stvorený na sedenie. Ale, prosím, nechápte to nesprávne: dobrý telesný pocit nevznikne neradostnou drinou na bežiacom páse alebo na kurze aerobiku, ale len vtedy, keď sa hýbeme skutočne s radosťou. Či už je to prechádzka na čerstvom vzduchu, tenisový duel s najlepšou priateľkou alebo plávanie cez obedňajšiu prestávku, je to jedno. Dôležité je len to, aby vás pohyb bavil. Lebo ako vraví anglické príslovie: Rozhýb telo a myseľ ho bude nasledovať.

 

Relaxujte aktívne: takto sa uvoľníte

Uvoľnenie je najdôležitejší faktor pre viac dobrého pocitu. A to platí najmä v telesnom ohľade. Kŕče v svaloch a napätie nám bránia, aby sme sa vo svojej koži cítili dobre. Robte teda niečo proti tomu a doprajte svojmu telu a duši aktívne chvíle oddychu. Profesionálne masáže pritom môžu pomôcť rovnako ako pravidelné kúpele. Takisto dôležité je:  cielený strečing (napr. joga alebo pilates) je rovnako dôležitý ako posilňovanie svalov. Uvoľnené svaly totiž trvalo predchádzajú nielen bolestivým kŕčom, ale aj chybnému držaniu tela.

 

Porovnávanie: nikto nie je dokonalý

Ak sa chcete vo vlastnom tele cítiť dobre, musíte popremýšľať sami o sebe. To je pravda! No niekedy práve pomôže aj menej porovnávať, aby sa dostavilo viac spokojnosti. Pokojne si pozrite ľudí vo svojom okolí. Nikto z nich nie je dokonalý. A napriek tomu ich považujeme za atraktívnych, zaujímavých alebo istým spôsobom pôsobivých. Prečo sme teda na seba takí prísni?

 

Kozmetické triky: vyzerajte pekne, cíťte sa lepšie

A výpomoc je, samozrejme, dovolená, ak sa chcete vo vlastnom tele cítiť dobre. Prečo aj nie? Aké by to napríklad bolo s kvalitnou pleťovou starostlivosťou, ktorá na pleti zanechá pekný hodvábny lesk? Alebo použite telové mlieko so samoopaľovacím efektom; s trochou farby na pokožke sa hneď cítime o niečo lepšie. Alebo si doprajete profesionálnu manikúru? Alebo nový strih vlasov? Nech to je čokoľvek: hlavne nech sa cítite dobre!