Menu

Čo je pekné?

Kultúra, detské vzory, farba hlasu, ... krása má veľa podôb.

Home » Život » Poradca » Čoje pekné? - 05.2016

Vedci považujú za pekné plné pery a veľké oči. Aj napriek tomu sú ideály krásy rozdielne v každej kultúre a každej krajine.

Pekný muž

Vedci sa doteraz nezhodli na tom, ako má vyzerať pekný muž. Takto nie je jasné, či je obzvlášť mužné vystupovanie atraktívne alebo nie. Široké ramená, markantná sánka a silná brada sú symbolmi zdravého nositeľa testosterónu. Tento hormón je však zodpovedný aj za neveru a agresivitu. Z tohto dôvodu sú uprednostňovaní muži s jemnými črtami. Ženy v nich vidia spoľahlivého partnera a láskavého otca. Všetci pokladáme za dôležitú celkovú výšku postavy. Psychológ Lars Penke pozoroval speed-dating situácie. Ženy sa sťažovali, že sa nemôžu vedľa mužov, s ktorými sa rozprávali, postaviť. Chceli sa prirovnať. Jedna vec je dôležitá pre mužov aj pre ženy: čím hladšia a čistejšia pokožka, tým krajšie.

polovica smejuceho sa muza

Dvojité závery. Vedci nie sú za jedno vo veci mužského výzoru. Je u žien preferovanejšie mužné vystupovanie alebo jemné črty?

Aká dôležitá je farba hlasu?

Doteraz sa akceptovalo, že hlboký hlas pôsobí na mužov atraktívnejšie. Teraz sa ale vie, že príťažlivejší je vysoký, piskľavý hlas. Ten vsugeruje plodnosť. Čím je žena bližšie k ovulácii, tým vyšší je jej hlas.

Detské črty

mlada zena s tmavymi hnedymi vlasmi

Detský. Veľa mužov považuje detské črty tváre u dospelých za obzvlášť atraktívne.

Vysoké, klenuté čelo, malý nos a veľké, okrúhle oči – takéto črty tváre považuje mnoho mužov za obzvlášť príťažlivé. Tento roztomilý výraz prebúdza ochranné inštinkty. To je v oku pozorovateľa úplne zrejmé.

Urob ma krásnou

Americko-španielska novinárka Esther Honig poslala svoju fotografiu vo photoshope umelcom po celom svete. Prosba znela: Urob ma krásnou! Umelci mali za úlohu zmeniť fotografiu podľa príslušných ideálov krásy. Austrália jej urobila ružové líčka, Nemecko svetlejšiu pokožku. Filipíny sa postarali o vlnité vlasy. V Grécku a Argentíne by sa mala novinárka viac líčiť, aby pôsobila krajšie. Všetky fotografie nájdete tu.

Esther Honig prezentuje, koľko rôznych tvárí môže mať krása

Tu nájdete ešte viac tipov na krásu.Čítať ďalej

dm pomocníci ku kráse

  • Denná podpora v našich dm predajniach. Opýtajte sa našich expertov. 
    Vedeli ste, že v dm vám poradia vyškolené predavačky? Naši profesionáli majú dostatočné množstvo informácií o produktoch a ich zložení.
  • Bezplatná zákaznícka linka:
    0800 111 881, Po – Pia 8:00 – 16:00
  • Sme na sociálnych sieťach:
    FacebookYoutubeInstagram.
Andrea Fehringer & Thomas Köpf

ANDREA FEHRINGER & THOMAS KÖPF sú novinári a spisovatelia prednášajúci na Viedenskej univerzite. Napísali spolu 36 kníh, aj ako anonymní pisatelia. Usporadúvajú kurzy písania, a tak sprevádzajú iných na ich ceste k vlastnej knihe.

Hore
OKViac informácií