Active Beauty
Čo považujú ženy na mužoch za sexi

Čo považujú ženy na mužoch za sexi

Dámy priťahuje rýchle športové auto a tučná peňaženka? To bolo možno kedysi. Týchto 13 vlastností urobí muža neodolateľným.

Boli časy, kedy muž podľa tety autora Friedricha Torbergsa, Jolesch, nemusel byť krajší „ako opica“ – ibaže by bol chudobný ako kostolná myš. Tie časy sú preč. Bankový účet ako náhrada atraktivity doslúžil. Dve tretiny žien sa v nemeckom prieskume pred pár rokmi vyjadrili, že im je jedno, koľko ich partner zarába. Necelých 20 percent ešte liplo na klasickom obraze rolí, podľa ktorého má byť muž ten, kto do domácnosti prináša väčšinu peňazí. K podobným výsledkom dospela už v roku 2010 sociologička Nina Baurová: „Len pre každú tretiu ženu je dôležité, aby jej muž veľa zarábal, len každá šiesta si želá drahé darčeky a len pre každú desiatu niečo znamená, že jej partner jazdí na drahom aute,“ vysvetlila v interview s novinami Süddeutsche Zeitung – a hneď aj poukázala na ďalší nesprávny záver: „Muži sa mylne domnievajú, že musia byť perfektní a že symboly postavenia sú extrémne dôležité.“

Niet divu. Veď „silné pohlavie“ bolo dlhé obdobia vychovávané v prvom rade k tomu, aby bolo pracovne úspešné. Vysoký príjem bol najvyšším cieľom a výroky ako „Sexappeal muža spočíva v potenciáli jeho auta“ sa ozývali z mnohých úst. Zatiaľ čo sa dievčatá odmalička učili zaoberať sa svojím výzorom a starať sa o pestovaný zovňajšok, malých chlapcov sotva naučili ako si správne ostrihať nechty. Osprchovať sa, umyť si vlasy, oholiť sa, také bolo trio mužskej starostlivosti. Na dobytie ženy nie je potrebné viac než voda, mydlo a zásnubný prsteň – aspoň tak sa dlho verilo.

Odkedy si ženy jednoducho samy kupujú šperky, platia v reštaurácii a dokonca si dovolia vlastné športové auto, muži zneisteli. Kvôli bezchybnému „sixpacku“ strávia veľa času vo fitnes štúdiu. Oveľa častejšie si líhajú pod nôž, aby si zadovážili hranatejšie črty tváre či hustejšie vlasy a mladší výzor, a pri online randení podvádzajú, ako sa len dá. A pritom by to šlo aj s oveľa nižšími nákladmi a menšou námahou – stačí poznať týchto 13 vecí, ktoré dnes ženy na mužoch skutočne považujú za sexi.

Vie zaobchádzať s náradím.

Celých 86 percent všetkých žien je namäkko pri remeselníkoch. Je to výsledok veľkej štúdie inštitútu na prieskum verejnej mienky Mafo.de. Takmer 80 percent robí z činnosti narábať s kladivom a kliešťami dokonca kritérium pri výbere partnera. A opýtaní muži? Až 84,3 percent udáva, že ich remeselnícka práca baví. Sedí vec!

Je hrdinom pri sporáku.

V prieskume spoločnosti ElitePartner skončili na druhom mieste za remeselníkmi tí, ktorí kuchyňu nielen poskladajú, ale v nej aj dokážu pripraviť večeru pre dvoch.

Je technicky zdatný.

Notebook sa stále kazí? Kávovar odmieta napeniť mlieko? Kto vyrieši takýto problém, bude rovnako atraktívny ako George Clooney. „Naša štúdia ukázala, že pre 66 percent všetkých žien je veľmi dôležité, aby muž vedel dobre zaobchádzať s technickými prístrojmi,“ vysvetľuje sociologička Nina Baurová.

Dbá na starostlivosť o telo.

Správny muž vonia ako pižmo? Väčšina žien to vidí celkom inak. V rôznych testoch sa vôbec necítili priťahované mužským potom v podpazuší, dokonca ani počas ovulácie – aj keď vtedy mnohé ženy vôňu mužov s vysokou hladinou testosterónu uprednostnili. Okrem toho podľa prieskumu pánskeho magazínu GQ považuje 98 percent žien nadmerné ochlpenie v intímnej oblasti za absolútne neprijateľné. Takisto chlpy na nose, ušiach či chrbte majú len málo ženských fanúšičiek. A celých 84 percent považuje upravené nechty na mužských rukách za príťažlivé.

Je inteligentný.

Výskumníci poľskej Warsaw School of Economics zistili, že priemerne atraktívni muži môžu svoje šance u žien vyrovnať inteligenciou. Londýnski bádatelia dokonca dokázali, že muži, ktorí lepšie obstáli pri inteligenčnom teste, produkujú aj kvalitnejšie spermie – aj keď len v nízkej miere.

Má ramená, o ktoré sa dá oprieť.

Muži, ktorí cvičia, len aby mali na bruchu tehličky, no zvyšok zanedbávajú, robia chybu. V prieskume Men’s Health si väčšina žien želala u mužov široké ramená. Približne u polovice bol okrem toho na zozname prianí aj široký chrbát do V, chrumkavý zadok ako aj sexi svalnaté nohy. O sixpacku snívalo len 40 percent.

Jeho rozprávanie znie suverénne.

Fonetička Vivien Zutaová z frankfurtského Institute for Advanced Studies vo svojej knihe Prečo hlboké mužské hlasy predsa nie sú sexi vysvetľuje, že nezáleží na polohe hlasu, ale na melódii reči. Mimochodom, na obe pohlavia pôsobí neatraktívne príliš pomalé rozprávanie a veľa spomaľovacích hlások ako „eee“ alebo „ehm“.

Vie rozprávať príbehy.

Obzvlášť dobrý dojem spraví kombinácia „pekná melódia reči a dobrý text“. Jedna štúdia University of North Carolina ukázala, že muži, ktorí vedia dobre rozprávať, automaticky u žien zapínajú „tlačidlo wau“. Vedci túto skutočnosť vysvetľujú tým, že rozprávanie príbehov sa teší veľkému sociálnemu uznaniu – čo na ženy pôsobí príťažlivo.

Je vysoký.

Na veľkosti záleží: 60 percent žien si podľa štúdie Emnid želá muža, ktorý ich telesne prevyšuje – a síce ideálne o šesť až desať centimetrov. Vedci z Konkuk University v Južnej Kórei vyhodnotili údaje takmer 8 000 párov a zistili, že „podstatný rozdiel vo výške partnerov pôsobí pozitívne na pocit šťastia ženy“.

Má trojdňovú bradu.

„Bez fúzov muž nie je dobre oblečený,“ povedal Salvador Dalí. Mužské ochlpenie na tvári, ktoré dnes ženy preferujú, však vyzerá inak. Vedci z University of Queensland sa na to v štúdii spýtali viac než 8 000 žien. Výsledok: Keď ide o sexappeal, vyhráva dlhšie strnisko. Muž smie nosiť bradu aj pri sobáši, len nech nevyzerá zanedbane.

Prispieva na dobročinnosť.

Kanadskí výskumníci odhalili zaujímavú súvislosť medzi dobročinnosťou singlov a ich ľúbostným životom. Muži, ktorí pravidelne finančne prispievajú nejakej všeobecne prospešnej organizácii alebo niekomu podajú pomocnú ruku, majú viac sexu ako iní. Ženy zjavne vnímajú sociálne cítenie pozitívne.

Vie tancovať.

Al Pacino to predviedol vo Vôni ženy a múdri muži to po ňom opakujú. Dobrému tanečníkovi žena len ťažko dokáže povedať „nie“, a síce nielen na otázku: „Smiem prosiť?“. Takmer 90 percent dám opýtaných spoločnosťou ElitePartner považuje mužov, ktorí vedia tancovať, za obzvlášť žiaducich. Či salsa, tango, swing alebo pomalý valčík, to je vecou vkusu. Teraz je trendom sexi brazílsky párový tanec s názvom „zouk“.

Má rád deti.

Je to známy paradox, že práve mladí oteckovia veľmi silno priťahujú cudzie ženy. Dôvodom asi je, že muži ukazujú, akí láskaví dokážu byť a že majú zmysel pre rodinu. Podľa Niny Baurovej považuje 75 percent žien za neatraktívnych mužov, ktorí nemajú radi deti. Ak sa na to pozeráme takto, detský kočík robí muža viac sexi než Porsche.