Menu

Dobre udržiavaní muži lepšie bozkávajú

Popraskané pery, drapľavá brada, zlý dych?

Home » Život » Dobre udržiavaní muži lepšie bozkávajú - 06.2019

Popraskané pery, drapľavá brada, zlý dych? Ak sa o seba dobre staráte, určite sa bozkávate oveľa lepšie.

Na niektoré bozky by sme najradšej navždy zabudli. Napríklad na pusu na privítanie od tety Hermíny, ktorou nás ako dieťa pravidelne nasilu obšťastňovala. Alebo na nejaké tie intímnosti v opitosti na párty, na ktoré vo všeobecnosti spomíname len veľmi neradi. No aj v dospelosti a v triezvom stave sa dá pri bozkávaní všeličo pokaziť.

Dobrý bozk nesmie byť podľa prieskumov ani príliš ostrý, ani príliš vlhký. Hektické mľaskavé bozky odpudzujú rovnako ako príliš naliehavé bozky, ktoré chcú hneď vyprovokovať k ďalšiemu bodu programu. Lebo prinajmenšom pre väčšinu žien je maznanie oveľa viac než len predohra pred sexom. Najkrajšie zo všetkých sú okamihy bozkávania, ktorým sa obaja partneri úplne oddajú, pokožkou, vlasmi a predovšetkým so zatvorenými očami.

Keď pri tom ešte aj dych sviežo vonia a pery sú mäkké, pokojne sa môže zastaviť čas. Údajne jestvujú muži, ktorí považujú za sexi, keď ich milovaná od rozkoše poznačí na chrbte niekoľkými škrabancami. Naopak, ženám sa drapľavé strnisko na tvári až tak nepáči. Žiaľ, chlpy na brade sú prirodzene o niečo tvrdšie a pichľavejšie než vlasy na hlave. Preto je potrebné obetovať trochu času, aby ste ich skrotili tak, že budú príjemné na dotyk. Popri umývaní brady (najlepšie jemným šampónom pod sprchou), oholení a utužení, patrí krátka masáž brady s olejom na vlasy ku každodennému rituálu starostlivosti. Stačí niekoľko kvapiek a drapľavé štetiny sa premenia na mäkké a hebké. Perfektný dodatočný efekt: olej udržiava bradu a pokožku pod ňou zdravú a chlpom dodá ušľachtilý lesk.

Gut gepflegte Männer küsst man lieber

 

Olizovať zakázané

Nielen čo sa týka ochlpenia tváre, ale aj v záležitosti pier ženy milujú mäkkosť. Drsné miesta, suchá pokožka a praskliny poukazujú na zanedbanosť a pri láskaní sú značne nepríjemné. Keďže je však pokožka pier o niečo tenšia než ostatné časti tela a nemá žiadne mazové žľazy, ktoré by ju zásobovali tukom, rýchlo vysychá. Olizovanie pier situáciu zlepší len na krátky čas, lebo sotva sa vlhkosť vyparí, zostanú pery ešte viac suché.

Prvú pomoc podajú balzamy na pery, ktoré dodávajú vlhkosť a posilňujú ochrannú vrstvu pokožky. Včelí vosk, bambucké maslo, kokosový olej alebo aj vazelína sú najlepšie prostriedky pre jemné pery. Pri láskaní to potom môžete rozbaliť trochu divokejšie a búrlivejšie.

Dobre voňať je dôležité

Dobrý bozk by mal vašej milovanej vyraziť dych. Tak sa hovorí. Definitívne sa tým však nemyslí odporný zápach z úst. Žiaľ, niekedy sa objaví práve v tých najnepraktickejších okamihoch, a to aj vtedy, keď ste si bezprostredne pred rande odpustili cigarety či cibuľu. Samotné čistenie zubov väčšinou na zahnanie zápachu z úst nestačí, lebo ten súvisí aj s jazykom a ďasnami. Všade tam sa totiž nachádzajú baktérie, ktoré vylučujú síru, a tým spôsobujú zlý dych. Nepoddajný povlak na zuboch odstráni profesionál pri ústnej hygiene. Ak na ňu každý deň používate zubnú niť a škrabku na jazyk, robíte správnu vec. Ústna voda navyše zabezpečí zvodne svieži dych.

Nikdy nezabúdajte na starostlivosť o zuby

Do určitej miery je pri bozkávaní rozhodujúca aj optika. To síce neznamená, že úsmev ako z reklamy na zubnú pastu je povinný, no zlé zuby a zafarbenia nevzbudzujú práve chuť dostať sa do tesnej blízkosti takých úst. Dobrá zubná hygiena v mnohých prípadoch stačí na odstránenie žltkastého povlaku. Drobné brúsne čiastočky v zubnej paste vyčistia zafarbenia od kávy a vína. O silnejší efekt sa postará bielenie u zubára. Síce to niečo stojí, no biela farba môže vydržať až štyri roky. Ak sú zafarbené jednotlivé zuby, napríklad po ošetrení koreňov, možno ich navŕtať a vybieliť znútra. Špeciálne v prípade predných zubov ponúkajú alternatívu keramické fazety, ktorými možno prekryť problémové zuby. Tieto fazety sú medzičasom dostupné aj tenulinké a zo šetrných materiálov ako mikro-dyhy.

Zatvorte oči, otvorte ústa

Samotné bozkávanie totiž prispieva aj k zdraviu úst. Už počas vzrušujúcich sekúnd pred skutočným dotykom sa výrazne zvýši tvorba slín. Prospieva to zubom i ďasnám. A okrem toho je vášnivé bozkávanie celkovo úplne zdravé. Imunitný systém profituje z výmeny baktérií, hladina stresového hormónu klesá a tvárové svaly dostanú šetrný tréning.

Okrem toho sa uvoľňuje vzťahový hormón oxytocín a hormón šťastia serotonín, ktoré spolu zlepšujú nielen náladu, ale aj vzťah. Podľa štúdií žijú ľudia, ktorí sa veľa bozkávajú, dlhšie ako iní. A celkom určite sú aj šťastnejší.

Hore
OKViac informácií