Menu

Jesenné farby na vlasy

Proti chladu - teplými odtieňmi vlasov.

Home » Krása » Starostlivosť o vlasy » Jesenné farby na vlasy - 10.2017

Niečo nové. Niečo, čo pretrvá. Trendy vo farbení vlasov na nadchádzajúcu jeseň a zimu.

Výhľady na nastávajúcu jeseň a zimu sú optimistické. Bude teplo, veľmi teplo. Rozlúčte sa so studenými odtieňmi blond, hnedej a červenej. Počas nadchádzajúcej sezóny sa môžeme tešiť na ich hrejivé varianty. Len blond sa tento nový trend čiastočne vyhol. Inak je, zdá sa, rok 2017 rokom teplých farieb. Pri výbere farby vlasov, obzvlášť v škále červenej, by sme mali siahnuť po svetlých a žiarivých odtieňoch. V kurze sú sýte a živé farby. Vďaka novým technikám farbenia vlasov dokážu profesionáli vykúzliť na vašich vlasoch trblietavé odlesky, najmä v odtieňoch karamelovej, zlatej a ružovej. Vlasové kontúrovanie by malo podčiarknuť osobnosť ženy a vyzdvihnúť jej prednosti. Viac, ako kedykoľvek predtým, je v kurze osobitosť a návrat k prirodzeným odtieňom. Šialené farebné experimenty sú už hudbou minulosti. Trendom je upravená prirodzenosť. „Počas tejto jesene dáme zbohom viac ako polovici farieb vlasov a techník farbenia,“ tvrdí Reinhard Dietrich, expert na farbenie vlasov spoločnosti Matrix.

Brünette junge Frau mit einem herbstlichen Blatt

Návrat k prírode

Vrátiť sa k svojej pôvodnej farbe vlasov, to nie je len tak. Mnoho žien by sa po nespočetnom množstve rozličných pokusov rado vrátilo k svojmu prirodzenému odtieňu. Ten však už mnohokrát nemožno určiť.
Preto je novým trendom vo farbení vlasov zachovanie pôvodnej farby doplnené decentným, takmer neviditeľným tónovaním. V kurze je najmä šikovné použitie prírodných farieb v najrozličnejších odtieňoch. Tie vlasom prepožičajú sviežosť a unikátnosť. Pridajte trochu lesku a výsledok bude skutočne perfektný. Dobre zvolený farebný akcent môže podčiarknuť vašu osobnosť.

Žiarivé vzory

Odtiene hnedej pre túto jeseň sú jemné, hrejivé a prirodzené a bola im dopriata aj troška oživenia. Ako tomu bolo už minulý rok, aj teraz sú veľmi rozmanité. Práve hnedé odtiene vlasov sa výborne hodia na nové techniky farbenia, ktorým dominujú farebné prechody, melír, tón v tóne alebo prelivy. V kurze sú menšie úseky s efektným kontrastom medzi svetlou a tmavou farbou. „Hru farieb už nemusíme skrývať. Dlho bola v popredí prirodzenosť. Teraz môžeme pokojne zaexperimentovať a použiť rozličné farby aj na zvýraznenie strihu,“ hovorí Reinhard Dietrich. Karamelové, zlaté a medené odlesky taktiež pomôžu náš účes rozjasniť. Zo základových farieb je momentálne na výslní karamelová, svetlá gaštanovohnedá a medená.

rothaarige junge Frau im Wald

Tip

Aby vlasy vydržali lesklé čo najdlhšie, je vhodné ošetrovať ich prípravkami určenými na farbené vlasy.

Drahé kovy všade okolo

Najnovšie trendy sa dotkli aj blond odtieňov, hoci v trochu menšej miere. Na blond odlesky sme si zatiaľ úplne nezvykli a v obľube zostávajú chladné, veľmi svetlé odtiene, ktoré boli hitom minulej sezóny. Do módy sa opäť vracajú tmavé kontrasty pri korienkoch vlasov. Tento trend je veľmi žiadaný, hoci pôsobí, akoby naše vlasy neboli čerstvo upravené. A to je opäť o krok bližšie k prirodzenosti. S odtieňmi blond možno výborne skombinovať medené, zlaté a púdrovo ružové odtiene. Farby v odtieňoch ružového zlata zaujmú medeným leskom. Konečný vzhľad tak poľahky prispôsobíte tónu vašej pleti. Môžete si vybrať medzi melírom alebo ucelenou farbou. Čoraz väčšej obľube sa teší aj ryšavá – červená s medeným leskom. V móde zostáva aj hit minulej sezóny – púdrové odtiene červenej.

junge Blondine mit Ahornblatt
BUCH TIPP syoss SalonPlex Reparatur Revolution Blond Shampoo

Šampón od syoss ošetruje poškodené blond vlasy. Jeho blahodarné zloženie s technológiou SalonPlex opravuje vlasy, zatiaľ čo modré pigmenty udržujú ich lesk. Poškodené vlasy si odpočinú a získajú silu a odolnosť.

Medzi návštevami vlasového salóna: Osviežovače farby.

Časté umývanie vlasov, priveľa stajlingových prípravkov a častý pobyt na slnku. To všetko prispieva k tomu, že naša farba vlasov vybledne skôr ako by sme si želali. Výsledkom sú fádne vlasy bez lesku a vyblednutá farba na končekoch vlasov i po celej dĺžke. Aj časté farbenie vlasom škodí – sú lámavé a bez lesku. Aby vaše vlasy vyzerali opäť ako po návšteve salóna, potrebujú pravidelnú dávku osvieženia. A tu sa dostávame k takzvaným osviežovačom farby. Tie sú výborným a jednoduchým riešením, ak chceme vlasom dodať osvieženie a lesk medzi jednotlivými farbeniami. Okrem toho nám osviežovače farby pomôžu zakryť šediny, osviežiť vyblednuté miesta a vyrovnať farebný odtieň po celej dĺžke vlasov.

junge rothaarige Frau liegt am Waldboden

A to najlepšie: Je to rýchle – často vám stačí len pár minút. Na trhu  možno nájsť produkty na osvieženie farby vo forme zábalu, spreja, šampónu alebo kúry na nanášanie štetcom. Všetky do jedného sa veľmi jednoducho aplikujú, takže ich zvládnete použiť v pohodlí vášho domova. Osviežovače farby sú vhodné pre každý typ vlasov a dostupné v rozličných odtieňoch. A majú ešte jeden benefit navyše – môžete ich použiť aj na nefarbené vlasy a oživiť tak váš prirodzený odtieň.

Ak sú vlasy veľmi vyblednuté, môžete osviežovač farby nechať pôsobiť až 20 minút. Na zmenu odtieňa stačí 10 minút.

Kontúrovanie vlasov

 

tipy-tvare

 

Tmavá & svetlá. Kontúrovanie tváre je hrou svetla a tieňa. Doposiaľ sme sa s ním stretli vo forme mejkapu, kedy sa pomocou špeciálnej techniky na tvár nanášajú tmavé a svetlé pruhy na dosiahnutie perfektného výsledku. Mnohé z vás to už určite vyskúšali aj na vlastnej koži.

Do popredia & do úzadia. Cieľom je vyzdvihnúť prednosti a zamaskovať drobné nedokonalosti. Je však úplnou novinkou, že kontúrovanie tváre možno doviesť do dokonalosti pomocou tej správnej techniky farbenia vlasov.

Okrúhla & podlhovastá. Vlasové, resp. farebné kontúrovanie spočíva vo vhodnom usporiadaní melíra a tmavých prameňov v závislosti od tvaru tváre. Okrúhla tvár by mala pôsobiť predĺženie, tvár srdcového tvaru užšie a podlhovastá kratšie.

Hore
OKViac informácií