Menu

Hore bez: 4 veci, ktoré by mal muž vedieť o plešine

Či vedomé rozhodnutie alebo rozmar prírody – plešina je trendová.

Home » Krása » Starostlivosť pre mužov » Hore bez: 4 veci, ktoré by mal muž vedieť o plešine - 05.2020

Vlasy preč, sebavedomie preč? Možno, ale nemusí to tak byť. Len si pomyslite na Brucea Willisa či Jasona Stathama. Napriek tomu tým veľa mužov trpí a verí, že už nezodpovedajú všeobecnému ideálu krásy – alebo ani len svojmu osobnému. Willis a Statham nemajú žiaden problém ukazovať svoje charakteristické hlavy, pôsobia s nimi dokonca ešte mužnejšie. No pravdepodobne i oni sa zopár rokov pokúšali namiesto zloduchov bojovať proti vypadávaniu vlasov.

Ale je plešina len niečo pre tvrdých akčných hrdinov? V žiadnom prípade! Plešina pristane rovnako džentlmenovi ako aj hipsterovi – hlavne nech je nosená s pýchou. Avšak skôr než siahnete k holiacemu strojčeku, mali by ste popremýšľať o niekoľkých veciach. Lebo aj o plešinu sa treba starať.

K plešine krok za krokom:

  1. Otázka typu

Skôr než sa rozhodnete vyholiť hlavu, mali by ste si presnejšie preskúmať tvar a pokožku hlavy. Ak je tvar nepravidelný alebo pokožka nečistá, mali by ste zostávajúce vlasy len skrátiť a nechať len malé strnisko. S čiapkou na kúpanie alebo vhodnými aplikáciami si plešinu môžete vopred „vyskúšať“. Muži s bradou môžu správnym strihom brady vyrovnať prípadné nepravidelnosti tvaru hlavy. Napríklad z profilu viditeľnú plochú zadnú časť hlavy možno vyrovnať dlhšou plnou bradou alebo briadkou.

  1. Príprava

Ak si idete hlavu holiť po prvýkrát, mali by ste si naplánovať dostatok času. Napokon, chcete sa vyhnúť rezným ranám. Ešte jeden tip: pred holením bezpodmienečne skontrolujte nerovnosti a materské znamienka na pokožke hlavy, aby nedošlo k žiadnym krvácajúcim prekvapeniam. Čiastkové výsledky sa dajú dobre kontrolovať pomocou zrkadla v ruke.

 

 

  1. Holenie

Ak sú vlasy trochu dlhšie, mali by ste ich pred holením skrátiť. Následne veľkoryso a rovnomerne naneste na hlavu gél alebo penu na holenie, aby mohli žiletky ľahšie kĺzať po pokožke hlavy. Potom holiacim strojčekom pomaly pod malým tlakom hoľte vo viacerých ťahoch od čela smerom k stredu hlavy. Potom hoľte z bokov a tyla smerom nahor. Aby ste zabránili podráždeniu pokožky, mali by byť žiletky ostré a priebežne ich stále vymývajte.

  1. Ošetrenie

Či sa plešina javí matná alebo sa leskne nezávisí len od tvorby mazu pokožky, ale je to aj otázka vkusu. S trochou telového púdru sa dá neželaný lesk minimalizovať. Ak si chcete plešinu vyleštiť, rozotrite na pokožke hlavy niekoľko kvapiek detského oleja. Keďže je teraz pokožka hlavy bez milosti vystavená všetkým vplyvom prostredia, mali by ste ju pravidelne hydratovať a denne používať krém na opaľovanie. Pravidelné čistenie pokožku hlavy takisto poteší. Pomocou jemných čistiacich produktov na tvár, šampónu a sem-tam jemných peelingov oslobodíte plešinu od nečistôt a odumretých šupiniek kože.

Hore
OKViac informácií