Menu

Jesenná sezóna v kúpeľni: Starostlivosť o pokožku počas chladnejších dní

V chladnom období potrebuje pokožka inú starostlivosť než za slnečných a horúcich dní.

Home » Krása » Jesenná sezóna v kúpeľni: Starostlivosť o pokožku počas chladnejších dní - 11.2019

Príchod studeného ročného obdobia sa pomaly už nedá poprieť. Preto by sa zmena mala udiať nielen v šatníku, ale aj v kúpeľni. Chlad spôsobuje rýchlejšie vysušovanie pokožky. Veľké výkyvy medzi teplotou vonku a vo vykúrených miestnostiach na pokožke takisto zanechávajú stopy.

Riešenie: výživnejšie produkty starostlivosti

Starostlivosť o pleť:

Ľahké krémy a séra vymeňte za výživnejšie produkty. Účinné látky ako urea či hyalurón zásobia pleť potrebnou vlhkosťou. Najmä v zime sa odporúča kombinácia hydratačného séra a výživného krému. Na noc pleť poteší pleťový olej, nanesený najlepšie pomocou krátkej masáže tváre. Pleťová maska alebo ampulková kúra jeden až dvakrát týždenne pleť navyše ochránia pred vysušovaním vplyvom striedania tepla a chladu.

Čistenie pleti:

Okrem mimoriadne suchých typov pleti ide v lete predovšetkým o to, aby sme pleť oslobodili od mejkapu a nečistôt, na čo postačia ľahké produkty ako čistiaca pena alebo gél. V zime by však malo čistenie priniesť aj ošetrujúce vlastnosti. Vhodné sú na to čistiace oleje, mlieka alebo krémy.

Očná starostlivosť:

Jemné okolie očí si vyžaduje v studenom ročnom období obzvlášť veľa pozornosti. Preto vymeňte ľahké textúry a séra za výživné krémy. Na noc ich môžete smelo naniesť trochu veľkorysejšie, vtedy totiž majú dostatok času, aby riadne prenikli do pokožky. A nezabudnite na hornú časť očí: Krém vždy opatrne vklepávajte od vnútorných kútikov očí až po obočie.

Starostlivosť o pery:

Keďže pery nemajú mazové žľazy, veľmi rýchlo vysychajú. Preto vymeňte letné pomády za výživné produkty ako sú oleje na pery. Odporúčame účinné látky ako bambucké maslo a olej z marhuľových jadier, pretože sú veľmi podobné prirodzeným tukom pokožky, a preto sú vhodné na citlivé pery. Ak sú pery extrémne suché alebo dokonca už popraskané, proces hojenia podporia substancie potláčajúce zápal ako napríklad pantenol. Špeciálne pílingy a masky navyše zabezpečia mäkké pery.

Starostlivosť o vlasy:

Striedanie teplôt a vykúrený vzduch vysušujú vlasy. Spôsobuje to ich lámanie a vlasy hneď odstávajú na všetky strany. Pokožka hlavy sa tiež vysušuje rýchlejšie než zvyčajne. Šampón a kondicionér by teda mali byť teraz bezpodmienečne výživnejšie a dodávať veľa vlhkosti. Ošetrujúca maska na vlasy raz za týždeň a pravidelné olejovanie suchých končekov vlasov v zime tiež zabezpečia pestovanú hrivu.

Čistenie tela:

Osviežujúce sprchové gély s vôňou kokosu alebo ovocia v lete oslobodia pokožku od potu a pozostatkov chlóru. V zime dokáže umývanie viac: Sprchovací krém alebo sprchovací olej ošetrí pokožku už počas sprchovania a stará sa o ňu aj po ňom.

Starostlivosť o telo:

V lete musia produkty predovšetkým rýchlo vsiaknuť a po slnení zásobiť pokožku vlhkosťou – žiadané sú ľahké produkty. V zime, naopak, môžu v noci pôsobiť výživné krémy a oleje a jemne ošetrovať suchú pokožku. Ruky sa takisto potešia intenzívne pôsobiacim produktom s ureou. V zime často zanedbávame starostlivosť o nohy – celkom podľa motta „zíde z očí, zíde z mysle“. No práve studené nohy v zime sa potešia kúpeľu s olejmi. Pozor, hrozí pošmyknutie, preto nohy po kúpeli vždy dobre osušte ľahkými dotykmi, nahrubo nakrémujte a dajte si ponožky. Ak potom krém necháte pôsobiť celú noc, ráno vás odmenení hladkými a mäkkými nohami. Ako alternatíva vedie k rovnakému výsledku ošetrujúca maska na nohy.

Hore
OKViac informácií