Menu

Jojobový olej na suchú pokožku

Jojobový olej je jesenným elixírom krásy.

Home » Krása » Pokožka » Jojobový olej na suchú pokožku - 10.2020

V lete horúco a sucho, na jeseň chladno a veterno: aj naša pokožka sa najskôr musí novému ročnému obdobiu prispôsobiť. Ako ju pritom môžeme prirodzeným spôsobom podporiť pomocou jojobového oleja?

V lete bola na prvom mieste ochrana pred slnkom, na jeseň potrebuje suchá pokožka výdatnú starostlivosť. Rastlinné oleje ako mandľový olej, arganový olej a jojobový olej v bio kvalite sú na to ideálne: dodajú hydratáciu bez toho, aby na pokožke zanechali mastný povlak. Jojobový olej v skutočnosti nie je olej, ale istý druh tekutého vosku, ktorý sa lisuje z jojobových semien. Používa sa v mnohých skrášľovacích produktoch kvôli svojim výživným a ošetrujúcim obsahovým látkam, ktoré jemne ošetria aj citlivú pokožku bábätka.

Prechod z jemnej letnej starostlivosti na výdatné jesenné produkty by sa mal uskutočniť radšej pomalšie, aby sa pokožka príliš nezaťažila. Prírodný jojobový olej je pritom skvelým sprievodcom pre všetky typy pleti – pretože tento olej nielenže ošetrí suchú pokožku tak, že je opäť jemná na dotyk, ale dokáže po lete uviesť produkciu mazu späť do rovnováhy.

Jojobový olej: 3 dôvody, prečo nie je skvelý iba na suchú pokožku

  1. Jojobový olej je vitamínová bomba

Provitamín A, vitamín E a B6: prírodný jojobový olej je skutočná vitamínová bomba. Vitamíny, ktoré obsahuje, pôsobia ako antioxidanty, betakarotén podporuje obnovu buniek a vitamín B6 reguluje produkciu mazu. Vitamín E podporí produkciu kolagénu a tým vyhladí pokožku zvnútra. Ale pozor: nech znie tento koktail vitamínov akokoľvek dobre – ako šalátový dresing alebo na konzumáciu nie je jojobový olej vhodný.

  1. Prirodzená podpora hydratácie

Horúce letné dni sú za nami, ale pokožka je suchá a napnutá a ukazujú sa prvé vrásky? Za to môžu mazové žľazy: zatiaľ čo pokožka počas leta produkuje viac mazu, na jeseň si musí po tomto zaťažení najskôr oddýchnuť a zároveň vyrovnávať zníženú produkciu mazu. Pár kvapiek jojobového oleja to napraví. Najlepšie je naniesť ho na ešte vlhkú pokožku po vyčistení tváre a jemne vmasírovať. Voda na pokožke sa postará o to, aby pokožka olej lepšie vstrebala a aby sa účinné látky dostali do buniek. A takto olej nezanechá žiadny nepríjemný lepkavý povlak.

Tip: Jojobový olej môžete použiť aj na masáž – a telu tak popri uvoľneniu dodať zároveň hydratáciu a pocit vypnutej pokožky. V kombinácii s mandľovým olejom môže pomôcť pri prevencii proti striám.

  1. Navždy zbohom vyrážkam

Lipidy obsiahnuté v jojobovom oleji vyrovnávajú pH hodnotu pokožky a okrem toho, ako už bolo spomenuté, regulujú produkciu mazu v kožných bunkách. Vylúčia sa odumreté kožné bunky a prebytočný maz. Tak sa dá predchádzať nečistotám a vyrážkam bez toho, aby sa pokožka vysúšala. Keď je pokožka v rovnováhe, tak sa to môže pozitívne prejaviť aj na mastnejších častiach pleti. V tomto prípade olej skutočne pomáha proti mastnému vzhľadu.

Hore
OKViac informácií