Menu

Korona: Je doma nuda? 10 tipov pre dobrú náladu

Svet ostáva kvôli koronavírusu doma. Ale čo tam vlastne máme robiť?

Home » Život » Korona: Je doma nuda? 10 tipov pre dobrú náladu - 04.2020

Homeoffice, žiadna párty, žiadne rodinné oslavy, žiadne návštevy reštaurácií. Svet ostáva kvôli koronavírusu doma. Ale čo tam vlastne máme robiť? Máme pre vás tipy na dlhé chvíle – pre viac dobrej nálady!

Jar: pre mnohých je to najkrajší čas v roku. Ale tentokrát je všetko inak. Svet stíchol, koronavírus postavil náš svet na hlavu. Zrazu má náš deň príliš veľa hodín. Mnohí sa obávajú nudy a samoty.

Avšak nemôcť opustiť svoje vlastné štyri steny ešte nie je dôvod byť smutný. Je veľa skvelých možností, ako si môžete pre seba doma zorganizovať čas.

 

Nudíte sa doma kvôli korone? Máme pre vás 10 tipov pre dobrú náladu!

1. Večné body na to-do liste

Ruku na srdce: je privilégium smieť myslieť na to, čo všetko môžeme začať robiť s voľným časom, vzhľadom na koronavírusovú krízu. Všetci máme na svojom večnom to-do liste body, ktoré sme stále presúvali, pretože nám na ne počas všedného dňa nezvýšil čas. Teraz je na to správny čas: začať, odfajknúť, hotovo! Určite z toho budete mať dobrý pocit.

2. Zostaviť fotoalbum

Konečne je čas vytriediť si na mobile to množstvo fotiek, ktoré nám pripomínajú to, čo je pre nás naozaj dôležité: priateľov, rodinu a spoločne strávený čas. Dostali ste chuť zostaviť si zo svojich obľúbených obrázkov vlastný fotoalbum? S online foto službou to zvládnete jednoducho.

3. Konečne vyskúšať nápady a nové recepty z Pinterestu

Teraz celkom úprimne: koľko DYI návodov a receptov ste si uložili vo svojom zozname na Pintereste? A ktorý z nich ste v skutočnosti aj vyskúšali? Veď práve! Teraz je na to ten správny čas. Pri ďalšom video rozhovore alebo WhatsApp chate s najlepšou priateľkou si vymeňte svoje recepty – a samozrejme, hrdo sa pochváľte aj fotkami svojich výtvorov.

4. Učiť sa nové veci

Nový jazyk, nový hudobný nástroj, naučiť sa konečne štrikovať? Čo ste sa vždy chceli naučiť? Vďaka Youtube tutoriálom a mnohým ďalším pomocníkom na internete už nie je žiadny problém naučiť sa niečo nové aj „z gauča“. Aj budúcim spisovateľom a maliarkam a maliarom by sme povedali: teraz je váš čas!

5. Spoločne osamotene

Chýbajúci kontakt s inými ľuďmi môže byť pre mnohých výzva. Našťastie sa vďaka digitálnym časom nemusíme vzdať komunikácie s členmi rodiny ani priateľmi. Je jedno, či ide o skype, WhatsApp alebo telefón: Zostať s inými v kontakte je jednoduchšie ako inokedy. A máme pre vás ešte viac dobrých tipov proti hroziacim dňom samoty v čase koronavírusu.

6. Smieť byť aspoň raz sám

Niekedy sa nachádzame v situáciách, pri ktorých musíme zdôvodniť, že chceme byť chvíľu sami. Na dovolenke, na Vianoce alebo jednoducho aj namiesto obligatórneho drinku po práci. Byť sám ale neznamená „byť osamotený“. Čas strávený sám so sebou si teraz môžeme vychutnať v pokoji.

Áno, my vieme: pri rodičoch s deťmi to nejde tak jednoducho ako pri tých bez detí – a pri rodičovi samoživiteľovi, už vôbec. Snáď si ale zajtra ráno doprajete chvíľku času len pre seba na pokojné vychutnanie si šálky kávy alebo pár minút strečingu alebo jogy.

7. Vypratávanie

Jarné upratovanie musí byť tak či tak, na výhovorky teraz nie je miesto. (Okrem iného, upratovanie prečisťuje aj našu dušu!) Je jedno, či ide o oblečenie, knihy, komoru alebo o celé bývanie. Zabaľte to. Smiete vyhodiť všetko haraburdie. Pri upratovaní zakopnete o staré spomienkové škatule, chcete si na chvíľu prezrieť staré fotky a zrazu je preč celá hodina. Potrebovali ste na upratovanie komory viac ako jeden deň? Nevadí, vďaka korona kríze na to teraz máte viac času ako inokedy!

8. Prestavte si bývanie

Keď už sme pri téme jarné upratovanie: pripúšťame, byť dlho zavretý medzi štyrmi stenami môže byť aj trochu nudné. Preto: premiestnime zopár kusov nábytku a hneď to bude vyzerať, ako by ste mali nové bývanie! Kto nemá toľko priestoru, pokúste sa len o malé zmeny: zaveste na stenu nový obraz (môžete ho aj sami namaľovať) alebo umiestnite lampu na druhý koniec izby. Úspech máte zaručený.

9. Vyperte záclony

Rýchly tip s veľkým účinkom: vypraté záclony dajú domu skvelú „novú“ atmosféru a voňajú tááák krásne!

10. Čas pre rodinu

Keď máte doma deti, veľmi dobre to poznáte. Výlety, návštevy priateľov a koníčky odpadávajú. Čo vám zostane ? Tak veľa času a tak málo roboty.

Pokúste sa to vidieť pozitívne – pri všetkých problémoch, ktoré neustále prináša rozkúskovaná pracovná doba počas homeoffice a zároveň učenie sa s deťmi doma: teraz sa váš spoločný život neobmedzuje iba na okrajové časti dňa ako raňajky, večere a pozeranie televízie. Konečne máte veľa spoločného času, tak ho využite. Je jedno, či pôjde o hľadanie pokladu v záhrade alebo stavanie – teraz je na to skvelý priestor.

Umožnite svojim deťom video hovor s ich priateľmi alebo ich prehovorte na online hry. Práve staršie deti sú kvôli koronavírusu neisté, pretože im chýba zabehnutý život a priatelia.

V neposlednom rade by sme vám chceli povedať: smiete sa aj nudiť! Aj keď nám to niekedy padne zaťažko. Mali by sme sa naučiť byť len sami so sebou. A snáď môžeme tieto vynútené časy prijať ako darček za inak hektické dni – s deťmi alebo bez.

Hore
OKViac informácií