Menu

Krása vďaka Mesiacu: Starostlivosť podľa lunárneho kalendára

Takto funguje starostlivosť podľa lunárneho kalendára.

Home » Krása » Krása vďaka Mesiacu: Starostlivosť podľa lunárneho kalendára - 01.2021

Rozvrhnite si rituály krásy podľa jednotlivých fáz Mesiaca: vyživujúca maska ​​alebo zábal proti celulitíde budú v určité dni fungovať lepšie ako v iné. Správna starostlivosť podľa lunárneho

Ashtanga jóga, priania spojené s novom Mesiaca či strihanie vlasov podľa lunárneho kalendára – Mesiac vo svojich rôznych cykloch počaroval mnohým z nás. Napriek tomu, že spojenie tela a Mesiaca nebolo vedecky nikdy potvrdené, je naozaj pôsobivé, že lunárny cyklus ovplyvňuje nielen celé oceány, ale aj menštruačný cyklus. A zdá sa vám to ako náhoda, že cyklus obnovy buniek pleti trvá asi 28 dní?

Myšlienka, že sila Mesiaca ovplyvňuje aj naše telo, nie je vôbec scestná. Mnoho žien je presvedčených, že správanie, výkon a ochota tela niečo prijať či sa niečoho vzdať súvisia priamo s fázami Mesiaca. Ponorte sa do tajov starostlivosti o krásu podľa lunárneho kalendára a jednoducho to vyskúšajte!

Postarajte sa o seba do krásy podľa lunárneho kalendára

Nov: očista a úľava

Keď začať odznova, tak spolu s Mesiacom! Telo sa vám určite poďakuje, pretože toto je preň ten správny čas na očistu. Nov je ideálny čas na procedúry spojené s hĺbkovou regeneráciou či uvoľnením organizmu ako napríklad intenzívne vyčistenie pokožky, pílingy, alkalické kúpele alebo saunovanie. Prvý deň fázy novu by mal byť ideálny aj ako pôstny deň, kedy telu doprajeme len šťavy, čaje a vodu.

Pohrávate sa už dlhšie s myšlienkou, že si doprajete nový typ starostlivosti alebo sa možno dáte na nejaký nový šport? Učiňte tak hneď, zmeny budete znášať oveľa lepšie. S otravnými či nepríjemnými návykmi sa vám vo fáze novu rozlúčite oveľa jednoduchšie. Túžite sa zbaviť drobných nerestí alebo návykov každodenného života? Fáza novu je na tieto zmeny ako stvorená.

Dorastajúci Mesiac: vyživujte a posilňujte

Teraz je ten správny čas na rozmaznávanie sa ako sa patrí! Spirituálne založení ľudia sú presvedčení o tom, že telo treba počas fázy dorastajúceho Mesiaca výdatne dobiť energiou. Telo vtedy mimoriadne dobre príjme každé ošetrenie či kúru s regeneračným a posilňujúcim účinkom. Stavte na vyživujúcu a výdatnú starostlivosť, napríklad na hĺbkovo pôsobiace krémy a masky. Pokožka a telo sa v tejto fáze Mesiaca nemôžu nabažiť výdatných rituálov krásy, uspokojte ich túžbu po výživných maskách, zábaloch, energizujúcich masážach a olejových kúpeľoch.

Ale pozor, telo je počas fáze dorastajúceho mesiaca údajne viac náchylné na vyšší kalorický príjem a lepšie ukladá čokoládu a iné sladkosti. Takže váhu počas tohto času odložte nabok a nečakajte žiadne zázraky pri chudnutí. Ak však chcete nabrať svalovú hmotu, vhodná kombinácia svalových cvičení teraz dokáže zázraky.

Spln: uvoľnite a upokojte sa

Keď svieti na oblohe Mesiac vo svojej plnej kráse, mnohí pociťujú jeho energiu skutočne intenzívne. Takmer každý druhý človek vám povie, že pri splne Mesiaca spí horšie ako obvykle. Mnoho ľudí sa cíti nepokojne, pripomínajú uzlík nervov. Na uvoľňujúce a relaxačné rituály je vtedy viac než ideálny čas.

Doprajte si kúpeľ s prírodnými éterickými olejmi, relaxačné masáže alebo upokojujúce masáže tváre jadeitovou škrabkou či valčekom. Počas splnu stavte na kúry, ktoré vás naplnia vnútorným pokojom a harmóniou, dolaďte ich vôňami levandule alebo ylang ylang a uvarte si upokojujúci čaj zo šalvie alebo z koreňa baldriánu. Nohám doprajte kúpeľ z medovky alebo ľubovníka.

Ubúdajúci Mesiac: čas na ošetrenie a oslobodenie

Keď po splne osvetlená časť Mesiaca postupne ubúda, telo zažíva svoju najaktívnejšiu fázu. Teraz je presne ten čas, kedy by sa malo začať zbavovať toho, čo pre neho predstavuje záťaž. Nad nečistou pleťou či celulitídou máte možnosť vyhrať práve v tejto fáze Mesiaca. Budete príjemne prekvapení mimoriadnymi účinkami vonných pleťových kúpeľov, čistiacich masiek či zábalov. Lepšie funguje aj odtok lymfy a depilácia. Dodatočný bonus: tzv. cúvajúci Mesiac praje vysokému prahu bolesti, takže hor sa na epiláciu!

Metabolizmus funguje na plné obrátky, takže ak sa v tomto cykle pustíte do diét či očistných kúr, úspech máte zaručený. Môžete tiež vyskúšať kardio tréningy ako je jogging, rýchlu chôdzu alebo cyklistiku. Dobrá správa na záver: keď Mesiac ubúda, nemali by ste veľmi pociťovať ani svalovku.

Hore
OKViac informácií