Active Beauty
Kučery vo vlasoch? Takto zachránite váš účes: 4 tipy

Ako dostať kučery pod kontrolu

Kučery vo vlasoch? Takto zachránite váš účes: 4 tipy

Kučery vo vlasoch sú skutočnými strašiakmi. A ani my ich nedokážeme úplne odčarovať. Ale vieme pomôcť s tým, ako ich dostať pod kontrolu. Najlepšie bude, ak si hneď zapnete žehličku na vlasy.

Keď vlasy na určitom mieste vyrastajú z pokožky hlavy do kruhu, hovoríme o kučere. Kde a koľko kučier máme vo vlasoch,  je geneticky dané. Ako s nimi zaobchádzame, to už ostáva na nás. A bez obáv: nemyslíme tým, že odteraz musíte nosiť už len vrkoče.

Kučery vo vlasoch: toto sú ich typické problémy

Jemné a krátke vlasy sú kučerami obzvlášť zasiahnuté. Kvôli ľahkej váhe smeru rastu do kruhu spôsobuje, že jednotlivé kučery odstávajú a to zruinuje každý účes. Aj keby ste chceli nosiť pony účes a na čelnej strane máte kučery, máte o starosti postarané. Pony nevyzerá tak, ako by mal, padá na stranu alebo v najhoršom prípade odstáva. Okrem toho kučery určujú tvar a polohu temena. Ak by ste si želali iné temeno, musíte bojovať proti kučerám. A ešte niečo môžu kučery spôsobiť: ak sa vlasy v tesnom vrkoči alebo účese na temene ťahajú opačným smerom, zapália sa korienky vlasov a začnú páliť. Au, to bolí!

4 triky, aby ste dostali kučery pod kontrolu

Môžete ich formovať  pomocou tepla: pomáha fénovanie

Ak chcete kučery skrotiť, nesmiete vlasy nechať uschnúť na vzduchu. Smer rastu kučier sa dá totižto ovplyvniť iba tým, že sa cieleným pôsobením tepla vyformujú. Znamená to: kučery fénujte tým smerom, v ktorom ich chcete mať. Najlepšie je, ak vlasy pritom češete okrúhlou kefou. Tiež je dôležité: vyfénovaný účes musí poriadne vychladnúť, aby sa smer kučier zachoval na dlhú dobu a bol stabilný. Ideálne je, ak vlasy počas chladenia zafixujete pomocou štipcov alebo sponiek.

Môžete ich upraviť žehličkou na vlasy: hladké a pekné

Vlasy sa dajú skorigovať aj pomocou žehličky na vlasy. Pritom jednoducho potiahnete pramene vlasov pomocou žehličky na vlasy želaným smerom. Čím bližšie ku korienkom vlasov žehličku na vlasy priložíte, tým lepšie sa budú dať kučery skorigovať. Ale pozor: nepopáľte si pritom citlivú pokožku na hlave. Tento trik so žehličkou na vlasy sa mimochodom dá použiť kedykoľvek, keď sa po čase kučery budú snažiť vytvarovať vlasy svojím vlastným spôsobom. Dôležité je iba: vždy použite ochranný produkt proti vysokej teplote, aby ste vlasy zbytočne nezaťažili.

Môžete ich upraviť tupírovaním: objem porazí kučery

Kučery na záhlaví spôsobujú, že účes pôsobí plocho. Ak tomu chcete predísť, použite jednoduchý trik: jednoducho kučery vo vlasoch natupírujte, na to miesto použite trochu suchého šampónu (dodá to dodatočný objem), položte cez to vlasy na prekrytie a celé to zafixujte tužidlom na vlasy. Hotovo!

Môžete ísť ku kaderníkovi: dokážu čarovať s kučerami

V kaderníctve prídu divokým kučerám na zúbok. Školení a skúsení majstri vedia totižto perfektne upraviť účes v prirodzenom smere rastu vlasov. Pokiaľ sa strih prispôsobí kučerám, budú vlasy automaticky padať správnym smerom a účes bude perfektne sedieť aj bez veľkej námahy pri stylovaní. A ešte niečo dokážu profesionálni majstri: upraviť kučery pomocou trvalej a dostať vlasy do požadovaného tvaru. Bez obáv: moderné trvalé nemajú nič spoločné s malými kučierkami z predošlých dôb. V súčasnosti existujú trvalé, ktoré vlasy zvlnia iba tak jemne, že nie sú kučeravé, ale vyzerajú len o niečo objemnejšie. Ale najlepšie bude, ak si to necháte vysvetliť priamo v kaderníctve. Tam už na vás – a vaše kučery – čakajú profesionáli.