Menu

Láska na prvý pohľad: vydarený očný mejkap

Pekné oči si vie urobiť každá, aj keď nosí okuliare alebo má spadnuté viečka.

Home » Krása » Láska na prvý pohľad: vydarený očný mejkap - 02.2020

Žiarivo modré, svietivo zelené alebo sýto hnedé: pekné oči stoja na najvyššom stupienku rebríčka atraktivity. S týmito profesionálnymi trikmi v líčení sa vydarí nezabudnuteľný pohľad očí.

Ako dokazujú početné štúdie, takisto muži ako aj ženy sa pozerajú svojmu náprotivku najprv do tváre a zameriavajú sa hlavne na oblasť očí. Niet divu, keď si uvedomíme, čo všetko tam možno vyčítať. Sympatie a pozornosť sa dajú vo všetkých kultúrach rozpoznať podľa nadvihnutého obočia a rozšírených zreníc. Ak je v hre sexuálne vzrušenie, môže toto zväčšenie pretrvať hodnú chvíľu. Žmurknutie má vytvoriť dôveru, časté žmurkanie naznačuje podľa kontextu záujem alebo neistotu, a priamy pohľad pôsobí suverénne a charizmaticky. Avšak len vtedy, keď netrvá dlhšie ako 3,3 sekundy. Tak dlho sa vo všeobecnosti považuje prvý očný kontakt za príjemný. Pri toľkých významoch, ktoré sa očiam pri komunikácii a flirtovaní pripisujú, je jasné, že je potrebné zamerať sa na ne aj pri stylingu. Je jedno, s ktorou farbou, tvarom a postavením, so správnou technikou líčenia možno oči uviesť na scénu ešte lepšie.

Veľké oči

Ak máte od prírody veľké oči, môžete pri líčení siahnuť po tmavých farbách, aby ste vyčarovali zvodný pohľad. Od sýto čiernej očnej linky až po intenzívne dymové oči je dovolené všetko. Odporúčame naniesť letmými dotykmi trblietavé produkty do vnútorných kútikov očí. Oku to dodá väčšiu hĺbku a bude mať mandľový tvar. Ak chcete, aby oči vyzerali užšie, môžete pokojne potiahnuť očnú linku o kúsok ďalej smerom von, tak sa oko opticky pretiahne. Maskaru naneste len na horné mihalnice.

Malé oči

Pre poriadne zvýraznenie malých, skôr nenápadných očí siahnite radšej po svetlých farbách. Zatiaľ čo tmavá očná linka opticky zmenšuje, svetlá kajalová ceruzka pozdĺž oka spôsobí presný opak. Očný tieň v odtieni šampanské, perleť či slonovina navyše rozžiari oči. V tomto prípade môžete pokojne pracovať aj s trochou trblietok. Oko bude pôsobiť väčšie. Aby neopadávali, na záver po nich zľahka poklepkajte prstami. Tenká línia na viečku v prírodnej hnedej a rozkývané mihalnice namaľované do objemu navyše zabezpečia pekný Bambi pohľad.

Oči blízko seba

Ak je vzdialenosť medzi očami skôr malá, možno pohľadu dodať viac šírky pri líčení. Odporúčame trblietavé produkty do vnútorných kútikov očí, čo opticky posunie oči viac od seba. Smerom von môže byť očný tieň čoraz tmavší. Pri očnej linke a maskare použite rovnakú techniku: na vnútornú stranu očí naneste oba produkty veľmi decentne a prirodzene, smerom k vonkajšiemu kútiku oka robte linku na viečku čoraz hrubšiu a maskaru na mihalnice nanášajte čoraz intenzívnejšie.

Oči ďaleko od seba

Ak sú oči posadené ďalej od seba, dá sa pohľad posunúť dovnútra a vzdialenosť opticky zmenšiť opačnou technikou. V tomto prípade viac a tmavšie zvýraznite vnútorné kútiky očí, zatiaľ čo na vonkajšej strane očný tieň, kajalovú ceruzku a maskaru použite len sporo. Linku na viečko teraz naneste od vnútorného kútika až po stred oka hrubšie a smerom von sa jemne vytráca. Mihalnice na vnútornej strane namaľujte silnejšie než vonkajšie a vnútorná strana horného viečka upúta pozornosť sýtym očným tieňom.

Spadnuté viečka

Ak pohyblivé horné viečko prekryje nadbytočná pokožka, môžu oči pôsobiť menšie a pohľad je unavenejší. Správnou technikou líčenia sa to dá zmeniť. Platí základná zásada: svetlá zvýrazňuje, tmavá potláča. Prekrývajúca časť viečka sa teda nalíči v tmavých odtieňoch, viečko pod ňou svetlými. Trocha zvýrazňovača pod obočím ho nadvihne a dovolí očiam vyniknúť otvorenejšie. Dôležité: na samotnom viečku použite len matný očný tieň, aby sa v záhyboch neusádzali žiadne trblietky. Vodeodolná maskara zabráni, aby sa mihalnice a viečka pri otvorení oka navzájom dotýkali.

Pre ženy s okuliarmi

Ako sa líči s okuliarmi je potrebné sa naučiť. Už nanášanie so sebou prináša zopár výziev. Najlepšie to ide so zväčšujúcim zrkadlom, ktoré nakrátko nahradí okuliare. Podľa druhu optickej pomôcky je potrebné zohľadniť aj optické efekty. Pri krátkozrakosti mínusové dioptrie zmenšujú oči, preto má význam nalíčiť ich tak, aby vyzerali väčšie (2. bod, malé oči). Plusové dioptrie na ďalekozrakosť pôsobia opačne, čo môže byť niekedy výhodou. Keď je však počet dioptrií veľmi vysoký a oči sú i bez nich veľké, možno to vyrovnať matnými, tmavými farbami.

Hore
OKViac informácií