Active Beauty
Lesk na pery: 4 triky, ako mať plnšie pery

Lesk na pery: 4 triky, ako mať plnšie pery

Ak túžite mať plnšie pery, nie je vôbec nutné absolvovať vypĺňanie pier či investovať do drahých make-upov. Trošku lesku na pery z dm a nasledovné techniky kľudne postačia.

Samozrejme, že milujeme žiarivo červené dokonalé pery. No pozornosť priťahujú aj rozmazané pery. Ale niekedy sa nám páčia aj jemnejšie upravené pery. Sen každej ženy: pery, ktoré aj nenamaľované vyzerajú plne a zmyselne. Žiadny problém: dobrou voľbou je v tomto prípade lesk na pery (ich veľký výber nájdete v dm).

Lesk na zväčšenie objemu pier: tieto triky naozaj fungujú

  1. Lesk s úžasným objemovým efektom

Či už je to v pleťových maskách ​​proti vráskam, vyživujúcich denných krémoch alebo v leskoch na pery s push-up efektom: spoločným menovateľom je kyselina hyalurónová, ktorá dokáže dodať objem. Účinné látky v kozmetických produktoch viažu veľké množstvo vody a rozpínajú sa ako balón. Kyselina hyalurónová má po aplikácií do pokožky tlmiace a tvarujúce účinky. Špeciálny lesk na pery s objemovým efektom (dostupný v dm) udržuje tento efekt až na štyri hodiny.

Extra tip: všetky produkty obsahujúce kyselinu hyalurónovú pôsobia tým efektívnejšie, čím viac vlhkosti viažu lipidy v našej pokožke. Preto vždy dbajte na dostatočný pitný režim (najlepšie čaj alebo vodu). Pozor: existujú varovné signály, ktoré naznačujú, že neprijímate dosť tekutín.

  1. Čím svetlejšie, tým plnšie

Je to optický trik: svetlé sa vždy javí objemnejšie ako tmavé. Tento efekt sa využíva aj pri líčení, kedy kontúrovaciu ceruzku obtiahneme následne tekutým korektorom alebo ceruzkou na pery (ideálne je použiť ceruzku telovej alebo bielej farby) a napokon nanesieme na pery transparentný lesk.

Extra tip: ak chcete objemový efekt ešte zosilniť, poprášte celú oblasť pier pred použitím lesku transparentným púdrom. Púder zľahka rozjasní pery a opticky sa tak postará o väčší objem.

  1. Objem pre matné pery

Vo všeobecnosti platí, že lesklé pery v zásade pôsobia vždy o niečo plnšie ako matné. Ak ste však skôr na matný vzhľad pier, predstavíme vám tento trik: kontúry pier ako aj kútiky obtiahnite tmavým leskom, no na zvyšnú časť pier naneste svetlý. Extra prirodzený look dosiahnete, ak v rôznej intenzite budete nanášať odtiene telovej, no tento trik pravdaže funguje aj pri kombinácií odtieňov červenej a hnedej.

Extra tip:

Ak si do stredu spodnej pery zľahka nanesiete štipku transparentného lesku na pery, matný efekt nestratí svoj zamatový šmrnc, no pery opticky vyzerajú o niečo plnšie. Prečo teda rovno neskombinovať matný a rozjasňujúci lesk?

  1. Objemné pery s mätovým olejom

Na pery nakvapkajte pár kvapiek mätového oleja, jemne ho vmasírujte a chvíľku počkajte. O pár minút pocítite na perách nielen teplo a šteklenie, ale pery budete mať zrazu plnšie, vitálnejšie a aj ružovejšie. Olej napomáha zvýšeniu aktivity kožných buniek a postará sa aj o prirodzený push-up efekt. Skúste si naniesť trochu transparentného alebo telového lesku, pery budú pôsobiť krásne a zamatovo.

Extra tip: peeling na pery (dostupný v dm) tiež stimuluje bunkovú aktivitu, odstraňuje z pier odumreté šupinky a vaše pery po ňom budú krásne hebké a zamatové. Na pery vyhladené peelingom môžete naniesť lesk ešte rovnomernejšie, pery budú krásne žiariť.