Menu

Look bez mejkapu: Aká pekná som nenalíčená.

Nejde to i bez mejkapu? Trend bez mejkapu pod lupou.

Home » Krása » Mejkap » Look bez mejkapu: Aká pekná som nenalíčená. - 04.2020

Áno, ráno to musí ísť rýchlo. Pre mnoho žien však patrí k rannej rutine, rovnako ako sprcha a čistenie zubov, aj mejkap. Od rýchlej verzie s púdrom a maskarou až po vypracovaný kompletný program vrátane základu a umelých rias. Niektoré ženy sa nenalíčené cítia takmer ako nahé.

Hnutie proti mejkapu

No teraz existuje opačné hnutie. Stále viac ľudí sa ukazuje čoraz častejšie celkom bez mejkapu a inšpirujú k tomu, aby sme zvážili, či budeme ráno volať na pomoc štetec, púder a spol. Na Instagrame je medzičasom viac než 18 miliónov fotografií s hashtagom #nomakeup. A veľkou odozvou je, že ide o oveľa viac než o upustenie od mejkapu. Byť nenalíčená neznamená len nechať pleť dýchať, ale aj nepodriaďovať sa automaticky spoločenským normám.

 

Vyžarovanie zvnútra

Mnohé teraz povedia: „Keď budem vyzerať ako Alicia Keys, zaobídem sa aj bez mejkapu.“ No i mimo Instagramu asi každý pozná ženy, ktoré týmto výnimočným žiarením všetkým učarujú bez toho, aby sa vôbec líčili. Hedi Quastová ponúka psychoterapiu a koučing v centre zdravia Fondavo. „Základným predpokladom pozitívneho vyžarovania je akceptovanie seba samej,“ hovorí Quastová. Len ten, kto prijíma seba samého a stotožní sa s vlastnou individualitou, pôsobí aj navonok sebaisto. Vyžarovanie nemá nič spoločného s perfektným výzorom. „Pokúste sa naučiť milovať to, čo nie je perfektné. Ste svojho druhu jedinečná a je dobre, že ste na svete!“

 

Vyžarovanie zvonku

Aj pre viedenskú dermatologičku Dr. Lesanku Mickelovú je každý človek najkrajší vtedy, keď je uvoľnený a šťastný a usmieva sa. „Glow je pre mňa výnimočné vyžarovanie, ktoré vychádza zo zdravej, dobre prekrvenej pokožky,“ vraví lekárka. S pribúdajúcim vekom a stratou elasticity pokožky sa však vyžarovanie postupne vytráca. „Doma sa však dá proti tomu veľa urobiť,“ vysvetľuje Dr. Mickelová. Patrí k tomu starostlivosť o pokožku v súlade s jej typom ako aj dbanie na dostatočnú ochranu pred UV žiarením. Teraz možno využiť i stúpajúce teploty a chodiť na prechádzky. Lebo pohyb na čerstvom vzduchu vždy pričaruje úsmev na pery. A potom sa vyžarovanie dostaví prakticky samo od seba.

 

 

Beauty hacks pre prirodzené vyžarovanie a pocit bez mejkapu

Prirodzený výzor pôsobí ešte vždy najkrajšie. Dnes opustíme dom pre zmenu bez mejkapu – vďaka týmto beauty hacks budeme vyzerať pekne aj nenalíčené.

 

  1. Slnečné bozky počas noci

Trochu slnka v pleti spôsobí, že hneď vyzeráme sviežejšie, rovnomernejšie a šťastnejšie. Dá sa to jednoducho: Skrátka vmiešajte celkom maličkú kvapku samoopaľovacieho krému do nočného krému a v nasledujúce ráno sa prebudíte s pokožkou snov.

  1. Wow mihalnice

Na to, aby ste dosiahli ohromujúci pohľad a plné mihalnice, si nepotrebujete mihalnice maľovať. Pre viac vyžarujúcej sily postačí, keď ich opatrne vytvarujete kliešťami na mihalnice. Tip na dlhšiu trvácnosť: Ak kliešte vopred opatrne nahrejete fénom, vydrží švih mihalniciam dlhšie. Aj trvalé farbenie urobí maskaru zbytočnou a dodá mihalniciam prirodzene pôsobiace tónovanie.

  1. Jas pre viac žiarivej sily

Pre pleť, ktorá žiari zdravím a sviežosťou, nepotrebujete viac než trošku vazelíny. Jednoducho ju rozotrite na lícne kosti, chrbát nosa a pod oblúkmi obočia. Vďaka zrkadlovému efektu vazelíny sa dopadajúce denné svetlo bude odrážať a pleť tak privedie k peknému žiareniu.

  1. Sviežosť a starostlivosť

Spreje s termálnou vodou sú ultimatívnou tajnou zbraňou pre pleť snov bez mejkapu. Vracajú pokožke vlhkosť, ktorú v priebehu dňa stráca počas prirodzených procesov odparovania. Vďaka nepretržitému zásobovaniu vlhkosťou pleť pôsobí vyživovane, pružne a vitálne. Dodatočné ošetrujúce látky okrem toho zabezpečujú extra starostlivosť.

Hore
OKViac informácií