Menu

Manikúra lusknutím prstov

Nemusí to byť vždy výkon profesionála, manikúra sa vám môže vydariť aj doma.

Home » Krása » Manikúra lusknutím prstov - 04.2019

1. krok: Vyberte si vhodný tvar

Hranaté, okrúhle alebo špicaté? Tvar nechtov je vec vkusu. Komu sa nedarí docieliť pekný tvar, môže najprv zájsť na profesionálnu manikúru, aby sa potom mohol pridŕžať daného tvaru.

2. krok: Pilník namiesto nožníc

Namiesto nožníc by ste mali siahnuť radšej po pilníku – s ním možno nechty vytvarovať najprecíznejšie. S nožnicami či klieštikmi na nechty to síce ide rýchlejšie, no nechty sa pritom môžu aj ľahšie štiepiť.

 

3. krok: S leštením opatrne!

Aby ste nechty zbavili nerovností a drobných rýh, mali by ste ich vyleštiť dohladka pomocou vhodného pilníka. Ak sú nechty veľmi lámavé, mali by ste tento krok radšej vynechať a prípadne siahnuť po podkladovom laku, ktorý ryhy vyplní.

4. krok: Odstránenie zrohovatenej nechtovej kožtičky

Teraz pôjde nechtovej kožtičke o krk. Používa sa na to buď tyčinka z ružového dreva alebo špeciálna ceruzka na nechtovú kožtičku. Dôležité je posúvať kožtičku jemne. Odstávajúce zvyšky kožtičky možno opatrne odstrániť nožničkami na nechty alebo klieštikmi na nechtovú kožtičku.

5. krok: Good lak!

Aby farba dobre držala, najprv povrch nechtov odmastite odlakovačom. Následne naneste podkladový lak a nechajte krátko vyschnúť. Potom naneste podľa potreby jednu až dve vrstvy farebného laku a zapečaťte vrstvou krycieho laku.

Hore
OKViac informácií