Menu

Mejkap s nádychom Vianoc

Rozžiarte sa trblietkami.

Home » Krása » Mejkap » Mejkap s nádychom Vianoc - 01.2019

Keď na nás zo všetkých strán žiaria vianočné ozdoby a blyšťavé gule, je najvyšší čas vytiahnuť trblietky aj z kozmetickej taštičky: štyri žiarivé mejkapy pre neodolateľný vzhľad.

Dokonalá po končeky prstov

Pri tomto looku zažiaria vaše oči a nechty trblietavou zlatou farbou. Namiesto kompletnej zlatej manikúry sú však trblietkami ozdobené len okraje nechtov. Vďaka tomu bude look pôsobiť originálne a decentne.

 

Ako na to:

 1. Na pohyblivé viečko aplikujte zlatý očný tieň a na riasy použite čiernu maskaru.
 2. Manikúra: Keďže trblietky by mohli narušiť povrch nechtov, aplikujte najprv vrstvu podkladového laku.
 3. Podľa chuti môžete pred úpravou špičiek naniesť na celé nechty decentný lak v prírodnom odtieni. Ešte štýlovejšie však manikúra bude pôsobiť bez neho – „au naturel“.
 4. Na špičky nechtov aplikujte trblietavý lak a nechajte ho zľahka stiecť nadol. Najjednoduchšie sa vám to podarí vklepávaním aplikátorom alebo pomocou hubky na nanášanie mejkapu. Použite špicatú hubku, hojne ju potrite lakom a priložte k špičkám nechtov.
 5. Následne aplikujte vrstvu krycieho laku, ktorý vyhladí povrch nechtov a zafixuje trblietky na dlhší čas.

 

Náš tip:

Odstránenie laku na nechty lakom na nechty: Trblietky pretrite hrubšou vrstvou laku na nechty (ideálne priehľadného), nechajte ho krátko zaschnúť a oba spoločne jednoducho stiahnite vatovým tampónom.

Strieborný prúžok

V predvianočnom období je ten ideálny čas zažiariť. Namiesto očnej linky tesne pri úrovni korienkov rias sa môžete poriadne odviazať. Na vytvorenie moderného looku zachovajte zvyšok mejkapu v minimalistickom štýle.

 

Ako na to:

 1. Na vytvorenie rovnomerného podkladu aplikujte na celé viečko až po obočie matný očný tieň v odtieni nude.
 2. Následne striebornou očnou linkou nakreslite oblúk od vnútorného kútika oka až po obočie. Líniu nechajte zľahka vybiehať smerom nahor. Druhá línia taktiež začína vo vnútornom kútiku oka, prebieha tesne ponad záhyb očného viečka a na konci tiež smeruje jemne nahor. Na konci sa spojí s hornou linkou. Tvar, ktorý vznikne, vyplňte očnou linkou.
 3. Stačí trochu rozjasňovača na lícne kosti a rúž v tmavom nude odtieni. Viac na dotvorenie tohto mejkapu nepotrebujete.

Náš tip:

Ak prvá vrstva očnej linky nekryje dostatočne, nechajte ju zaschnúť a aplikujte druhú.

 

Bronzový lesk

Partnerovi sa zvyčajne pozeráme hlboko do očí… a na pery. Koniec koncov, na vianočných večierkoch istotne absolvujete množstvo rozhovorov. S týmto lookom rovnomerne zvýrazníte oči aj pery.

 

Ako na to:

 1. Aplikujte bronzový rúž s trblietavými čiastočkami.
 2. Ak chcete trblietavý efekt zvýrazniť, môžete následne naniesť vrstvu zlatého rúžu.
 3. Na záver aplikujte lesk, ktorý pery rozžiari.Na očné viečka naneste trblietavý bronzový očný tieň v odtieni ladiacom s perami a riasy zvýraznite čiernou maskarou. Na lícne kosti aplikujte jemnú vrstvu lícenky v broskyňovom odtieni.

 

 

 

 

 

Žiarivý pohľad

Pri tvorbe tohto mejkapu rozjasňovač rozhodne potrebovať nebudete. Trblietky sú totiž nielen súčasťou líčenia očí, ale rozžiaria aj lícne kosti. Decentné dymové očné tiene dodajú mejkapu rockový nádych – ideálny na blížiacu sa party.

 

Ako na to:

 

 1. Aby trblietky dlho vydržali, dajte si záležať na dobrom základe. Na tvár najprv naneste podkladovú bázu, nerovnosti zakryte mejkapom a korektorom a všetko zafixujte púdrom.Na celé očné viečko a korienky spodných rias naneste sivý očný tieň a vytieňujte smerom von. Hornú aj dolnú líniu oka tenko orámujte čiernou kajalovou ceruzkou a zľahka vytieňujte dostratena – to dodá vašim riasam optický objem. Následne aplikujte hrubšiu vrstvu maskary.Na zafixovanie trblietok použitie buď špeciálny trblietavý primer alebo mastný krém. Na ten opatrne naneste trblietky navlhčeným štetcom alebo prstom. Na záver celé dielo zafixujte fixačným sprejom.

Náš tip:

Rockový glamour štýl perfektne podčiarkne matný rúž v nude odtieni.

Hore
OKViac informácií