Menu

Menej plastu, viac rešpektu k prírode

Nevyhadzujte - dopĺňajte. Plniace stanice v dm predajniach.

Home » Inšpirácia » Menej plastu, viac rešpektu k prírode - 08.2019

Vo vybraných predajniach sme spustili testovanie dlhoočakávanej ekologickej služby – plniacich staníc na pracie a čistiace prostriedky. Cieľom tejto ekologickej služby je urobiť významný krok, ktorý prispeje k znižovaniu spotreby plastov – opakovaným použitím nádob je totiž možné ušetriť až do 60% plastového odpadu.

Úspora pri tejto čapovanej drogérii oproti drogérii vo fľaši sa pohybuje v rozmedzí od 12% do 20% v závislosti od druhu prostriedku. Zavedením plniacich pultov do predajní dm sa stáva táto služba dostupná aj širokej verejnosti. Po Rakúsku je Slovensko druhou z dm krajín, v ktorej je táto ekologickú službu dostupná.

Stále viac zákazníkov si uvedomuje dosah svojho správania na našu planétu a záleží im na jej budúcnosti. My v dm ich chceme v tomto životnom štýle podporiť a prispieť aj týmto spôsobom k trvalej udržateľnosti. Nákupom čapovanej drogérie zákazník totiž ušetrí nielen peniaze, ale aj plastový odpad.

Aktuálne sú plniace stanice pre zákazníkov dostupné v nasledujúcich predajniach:

 • OC Central Bratislava,
 • Aupark Bratislava,
 • City Park Trnava,
 • Stop shop Trenčín,
 • Banská Bystrica (Terminal),
 • Košice (Optima),
 • Nitra (Centro),
 • Poprad (Forum),
 • Prešov (Solivaria),
 • Žilina (Mirage).

Zastúpenie tak má každé krajské mesto a Poprad. Prípadné rozšírenie plniacich staníc do ďalších predajní alebo doplnenie nového sortimentu bude závisieť od akceptácie tejto služby a záujmu o ňu zo strany zákazníkov.

Sortiment dostupný v plniacich staniciach

Aké produkty si budete môcť v plniacich staniciach naplniť? K dispozícii sú dva druhy pracieho prostriedku a dva druhy prípravku na ručné umývanie riadu značky Planet Pure:

 • Planet Pure Bio prostriedok na umývanie riadu aloe vera/limetka – cena 2,99 €
 • Planet Pure Bio prostriedok na umývanie riadu sensitive – cena 2,99 €
 • Planet Pure Bio prací prostriedok sensitive 15° – 95° – cena 5,99 €
 • Planet Pure Bio prací prostriedok aloe vera 15° – 95° – cena 5,99 €

Tieto výrobky sú v BIO kvalite a  suroviny na ich výrobu pochádzajú prevažne z kontrolovaného ekologického poľnohospodárstva. Minimálna trvanlivosť výrobkov je dva roky.

Spôsob plnenia

Zákazníci si môžu naplniť čistiace prostriedky do nádob, ktoré sú k dispozícii v dm, a to vo veľkosti 1,5 litra na pracie prostriedky a 1 liter na prípravky na ručné umývanie riadu. Cena jednej nádoby pre ručné umývanie riadu je 0,39 € a pre prací prostriedok 0,49 €. Tieto nádoby si možno po spotrebovaní ich obsahu opätovne priniesť a naplniť. Fľaše prípravku na umývanie riadu sú vyrobené zo 100% recyklovateľného plastu a fľaše na pracie prostriedky z bioplastu z obnoviteľných zdrojov.

 

O značke Planet Pure

Rakúska značka Planet Pure je od roku 1999 priekopníkom na trhu poctivých pracích a čistiacich prostriedkov s certifikáciou BIO. Starostlivo vybrané suroviny pochádzajú prevažne z biologického hospodárstva, neobsahujú toxické hnojivá, pesticídy, sulfáty ani syntetické prísady. „BIO“ však nie je len symbol biologickej odbúrateľnosti. Tá totiž sama osebe nie je zárukou ekologického a zdravého produktu. Značke záleží aj na používaní čistých rastlinných výťažkov. Certifikácia Planet Pure je v súlade s prísnymi smernicami Austria Bio Garantie a výroba produktov je realizovaná v Rakúsku.

 

Výrobky Planet Pure spĺňajú tie najvyššie štandardy:

♻️ certifikácia VEGAN,

♻️ certifikácia BIO,

♻️ netestované na zvieratách,

♻️ zabalené v obaloch z bio plastu (pracie prostriedky) alebo

♻️ 100% recyklovaných materiálov (prostriedky na umývanie riadu),

♻️ 60% úspora obalov pri každom doplnení,

♻️ 100% biologicky odbúrateľné.

Hore
OKViac informácií