Menu

Trend: Metalický vzhľad očí, pier a nechtov

Nekonečný lesk.

Home » Krása » Nechty » Trend: Metalický vzhľad očí, pier a nechtov - 12.2017

Metalické odlesky sú aj naďalej v móde. Tekuté metalické a trblietavé textúry na očné viečka a pery sú hitom tejto sezóny.

Už sme si mysleli, že trend metalického a trblietavého líčenia pomaly končí. Ako sme sa mýlili! Príčinou v tomto prípade výnimočne nie sú Vianoce. S týmto trendom sa skrátka nudiť nebudete. Každú sezónu vznikne nový look, nová farebná paleta. V tejto sezóne sa môžeme tešiť najmä na novú textúru. Tekutú. Práve tá je hitom tejto sezóny. Okrem bežných zlatých, strieborných a bronzových odtieňov môžete siahnuť aj po kovových červených a hnedých farbách alebo po ružovej s metalickým leskom.

Kovy nevychádzajú z módy.

Metalické oči

Tekuté očné tiene majú množstvo výhod. Obzvlášť pre tie z vás, ktoré s metalickým líčením nemajú veľa skúseností. Tekuté očné tiene majú silnú pigmentáciu, vďaka čomu vykúzlia skutočne výrazný trblietavý efekt. Aj ich aplikácia je veľmi nenáročná. Najlepšie sa nanášajú mäkkým aplikátorom. V prípade núdze však môžete použiť aj prst.

Ďalšia výhoda: Tieto tekuté textúry majú silnú kryciu schopnosť a dlho vydržia. S ich pomocou ľahko vykúzlite aj veľmi výrazný mejkap. V závislosti od odtieňa dodajú očiam jemný lesk, dramatický zvodný pohľad alebo čokoľvek medzi tým. Jednotlivé farby je možné navzájom jednoducho miešať a vytvoriť si tak vlastný metalický odtieň. Pri nanášaní očnej linky odporúčame očné viečko mierne roztiahnuť prsta­mi. Vďaka tomu farbu nanesiete rovnomernejšie.

Tento mejkap pôsobí obzvlášť efektne, ak na celé pohyblivé viečko aplikujete len jeden odtieň. Pridaním trošky rozjasňovača do stredu viečka získa mejkap trojrozmerný efekt. Ak je pre vás takéto líčenie príliš odvážne, skúste striedmejší variant – trblietavú očnú linku.

Jediná nevýhoda: Tekuté metalické tiene sa môžu zrážať v kútikoch očí a jemných vráskach a pôsobiť tak neupravene. Aby mejkap vydržal čo najdlhšie, aplikujte vždy najprv primer a podkladovú bázu pod očný mejkap.

 

 

Tip na produkt:

Postriebrené. Pre dokonalý pohľad: Metallic Eye Shadow od trend IT UP (Nr. 40).

Tip: Aby ste zažiarili ešte viac, aplikujte do vnútorného kútika oka o niečo svetlejší očný tieň. Váš pohľad bude pôsobiť dramatickejšie.

 

Metalické pery

Pery s metalickým leskom? Pripomína vám to 90. roky? Presne tak. Metalické rúže na pery sa vracajú spolu s módou 90. rokov, avšak v omnoho prepracovanejšej forme. Už na perách nevyzerajú umelo a neprirodzene, ale krásne sa s nimi prepoja. Okrem toho sú dostupné v takmer celej farebnej škále. Od červenej cez ružovú a béžovú až po skutočné lahôdky, akými sú napríklad strieborná alebo bronzová. Vyberie si naozaj každá. Niektoré odtiene, napríklad strieborná alebo vesmírna modrá, oslovia zrejme skôr pokročilejších fanúšikov metalických trendov.

Ak s metalickými rúžmi ešte nemáte skúsenosti, skúste najprv lesk na pery s metalickým leskom. Ten môžete aplikovať na nenalíčené pery alebo na akýkoľvek bežný rúž.

So špeciálnymi metalickými finišmi na pery dokážete vykúzliť jedinečný mejkap. Keďže trblietavé pery pútajú pozornosť, dbajte na upravenú pokožku pier. Odporúčame najprv aplikovať peeling na pery.

Madelaine Sommerlat, kontrolórka kvality dm

»Metalický rúž okolo okrajov pier rozhodne nevyzerá pekne. Preto odporúčam použiť transparentnú kontúrovaciu ceruzku na pery. Vďaka nej sa zbavíte aj problému s výberom správneho farebného odtieňa.«

 

Metalické nechty

Zrkadielko, zrkadielko, kto má najkrajšie nechty v celom kráľovstve? Manikúra s metalickými odleskmi nie je žiadnou novinkou. Počas tejto sezóny sa však nechty nemajú len trblietať. Mali by sa lesknúť tak, aby sa v nich okolie odrážalo takmer ako v zrkadle. Preto sa nazývajú aj zrkadlové alebo chrómové nechty. Obľúbený chrómový efekt bolo doposiaľ možné docieliť len s použitím pomerne náročných techník, napríklad pomocou nechtových fólií alebo kombináciou gélu a trblietavého prášku. Teraz už vám na efekt zrkadlových nechtov stačí použiť chrómový lak na nechty.

Ako na to: Na čisté nechty najprv naneste vrstvu podkladového laku. Následne aplikujte prvú vrstvu chrómového laku. Len čo poriadne zaschne, naneste druhú vrstvu. Keďže chrómové laky nedokážu vytvoriť taký zrkadlový efekt ako fólie alebo trblietavé prášky, aplikujte na záver ešte jednu vrstvu priehľadného laku s vysokým leskom. Ten zvýrazní zrkadlový efekt.

Madelaine Sommerlat, kontrolórka kvality dm

»V kozmetickom štúdiu dm sme skúšali množstvo experimentov s trblietavými lakmi na nechty. Ak máte chuť to skúsiť, určite si u nás vyberiete.«

 


Tip na produkt:

Meď. Nádherný tón s meniacimi sa ligotavými pigmentmi: lak na nechty Copper Glacé od trend IT UP (Nr. 30).

Ako na to: Odstránenie trblietavého laku

Akokoľvek krásne sa vaše trblietavé nechty ligocú, jedného dňa bude lak musieť dolu. Kvôli obsahu množstva trblietavých čiastočiek to však vôbec nie je jednoduchá úloha. Skúste tento jednoduchý trik.

Čo budete potrebovať:

  • odlakovač na nechty
  • vatové tampóny
  • hliníkovú fóliu

Ako na to:

1. krok: Najprv si nastrihajte prúžky hliníkovej fólie, ktoré si neskôr omotáte okolo prstov.
2. krok: Pripravte si desať malých vatových tampónov.
3. krok: Nechajte vatový tampón nasiaknuť odlakovačom na nechty, položte na necht a omotajte hliníkovou fóliou, aby odlakovač mohol pôsobiť.
4. krok: Tento postup opakujte na každom nechte.
5. krok: Po troch až štyroch minútach odstráňte hliníkovú fóliu a vatovým tampónom nechty ešte raz pretrite. Tento proces by mal z nechtov odstrániť všetky trblietavé čiastočky.

Metalické trendy na Instagrame

Hore
OKViac informácií