Menu

Môžeme ísť: Takto budú vaše vlasy a pleť pripravené na cestovanie

So správnymi kozmetickými trikmi začne vaša cesta ešte krajšie.

Home » Krása » Mejkap » Môžeme ísť: Takto budú vaše vlasy a pleť pripravené na cestovanie - 07.2019

Je jedno, či vás delí od začiatku dovolenky ešte niekoľko týždňov alebo len niekoľko hodín: So správnymi kozmetickými trikmi začne vaša cesta ešte krajšie.

Pekná letná pleť

Ak máte ešte niekoľko týždňov:

Na domáce použitie sú tu ľahké enzýmové peelingy. Ak vám zostáva do opaľovania ešte trochu času na regeneráciu, do úvahy prichádza peeling prostredníctvom hydroabrázie u odborníka. „Odumreté šupinky kože sa dôkladne odstránia a pleť môže absorbovať účinné látky lepšie a cielenejšie“, vysvetľuje Melanie Sommerlat z kozmetického štúdia. Na ošetrenie odporúčame 10 dňovú kúru v ampulkách, ktorá je presne nastavená pre potreby pleti. Pozor pri kúrach s obsahom AHA kyselín: v lete sa nesmú vôbec používať.

Ak máte už len niekoľko dní:

Kto chce začať dovolenku so zamatovo hebkou pleťou, mal by dopriať svojej tvári a dekoltu krátko pred odchodom výdatné množstvo výživných masiek a sér. Ešte intenzívnejšie je ošetrenie ultrazvukom v kozmetickom štúdiu. Účinné látky sa pri tomto ošetrení aplikujú do hĺbky kože, hydratačné rezervy sa pritom optimálne doplnia. Pri tejto príležitosti si môžete dať nafarbiť aj mihalnice a obočie – pre pohľad, ktorý nezničí voda, pot ani opaľovací krém.

Last-minute tip:

Pigmentové škvrny, nečistoty a tmavé kruhy pod očami môžu liezť riadne na nervy. Ale ísť preto na pláž alebo na túru s make-upom? Praktickou alternatívou sú tónované opaľovacie krémy. Poskytujú ochranu pred UV žiarením, ktorú beztak v lete potrebujete, zároveň však obsahujú aj farebné pigmenty, ktoré zabezpečia ucelený a žiarivý vzhľad pleti.

Chvíľka pre vlasy

Ak máte ešte niekoľko týždňov:

Slnko, more a bazén: To, čo znie ako oddych, je pre vlasy veľmi vyčerpávajúce. Aby ste ani počas dovolenky nemali vlasy bez lesku a pružnosti, mali by ste ich už niekoľko týždňov pred odchodom usilovne rozmaznávať. Šampóny bez obsahu silikónov a intenzívne kúry im zabezpečia dostatočnú hydratáciu a posilnia ich štruktúru. Vyživujúce oleje ich vyhladzujú po celej dĺžke a chránia končeky pred negatívnymi vplyvmi slnka a vody. Šaláty, ktoré obsahujú mrkvu, tekvicové semiačka, strukoviny a orechy, sú zdrojom betakaroténu, biotínu, zinku a vitamínov. Tieto látky podporujú zdravý rast vlasov a chránia vlasy a pokožku hlavy pred slnkom.

Ak máte už len niekoľko dní:

Krátko pred cestou sa vyplatí návšteva u kaderníka, ktorý vám urobí vzdušný letný strih alebo skráti zničené končeky. Vlasy tak budú odolnejšie voči vplyvom slnka a vody. Farbenie a osvetľovanie by ste si mali nechať až po dovolenke, aby vám chlór alebo slaná voda hneď nevytiahla nové farebné pigmenty, alebo ešte horšie, nezanechala zelený nádych. Ak už máte vlasy zafarbené, šampóny na ochranu farby a spreje s ochranným faktorom sú tou najlepšou ochranou.

Last-minute tip:

Nielen klobúky a šatky, ale aj vlasy vypnuté hore chránia pred škodlivými vplyvmi slnečného žiarenia, pretože zmenšujú plochu jeho dopadu. Kto nemal doma čas, môže si naniesť výživnú masku na vlasy priamo na pláži a len tak mimochodom ošetriť svoje vlasy, aby boli zdravé a pekné.

Hladké nohy

Ak máte ešte niekoľko týždňov:

Celulitída je absolútne neškodná a týka sa väčšiny žien, napriek tomu ide niektorým ženám na nervy. Kto sa jej chce pred letnou dovolenkou zbaviť, potrebuje čas a disciplínu, pretože účinnejší je komplexný program skladajúci sa zo športu, zásaditej výživy a prostriedkov na spevnenie pokožky. V mimoriadne vážnych prípadoch môže pomôcť aj odborný lekár metódami lasera, ultrazvuku alebo mezoterapie. Ak chcete dosiahnuť dobré výsledky, potrebujete väčšinou viacero sedení počas niekoľkých týždňov.

Ak máte už len niekoľko dní:

Potrebujete turbo šport a rýchlo upraviť výživu?

Na zrýchlenie metabolizmu a zlepšenie elasticity pleti sú najlepšie zábaly s formujúcim účinkom. Dostať ich na domáce použitie napustené účinnými látkami alebo v štúdiu. Ideálnym obdobím na (posledné) ošetrenie je jeden alebo dva dni pred cestou, pretože vtedy je spevňujúci účinok najsilnejší. Epiláciu alebo odstraňovanie chĺpkov voskom by ste mali urobiť dva dni predtým, aby mala pleť medzitým dostatok času na regeneráciu.

Last-Minute-tip:

Dobrá správa pre všetkých, ktorí nemajú čas alebo chuť zaoberať sa celulitídou: opálená pleť pôsobí beztak rovnomernejšie, hladšie, pevnejšie než biela. Kto nechce počkať na prvých pár hodín na slnku, dosiahne rovnaký účinok pomocou samoopaľovacích prostriedkov.

Na nechty s rozumom

Ak máte ešte niekoľko týždňov:

Zrohovatená koža, kurie oká a natrhnuté nechty sa nie veľmi hodia k šľapkám a sandálom. Aby ste na dovolenke kráčali s ľahkosťou, oplatí sa dôkladne ošetrovať nohy už niekoľko týždňov predtým. Vďaka kúpeľu nôh, peelingu, pilníku na zrohovatenú kožu, zastrihávaču nechtov a krémom sa stane z kúpeľne wellness oáza. Občas prospeje nohám aj jeden deň naboso. Zlepšuje to držanie tela a všeobecne predchádza problémom s nohami. Chcete viac pevnosti a odolnosti? Zinok, biotín, vitamín C a selén posilňujú nechty na rukách a na nohách a navyše prospievajú aj pleti a vlasom.

Ak máte už len niekoľko dní:

Nemáte chuť stále si na dovolenke lakovať nechty? Potom je teraz ten správny čas vyparádiť si prsty na rukách a na nohách. Kto má s tým skúsenosti (alebo sa to už naučil), si môže doma naniesť na nechty gél a nechty tak posilniť alebo nechať postupne vytvrdnúť niekoľko vrstiev laku v LED lampe. Pre všetkých ostatných je tu Shellac od profesionálov. Obe verzie si zachovajú farbu niekoľko týždňov a bez problémov odolajú piesku, štrku a letným športom.

Last-Minute-Tipp:

Kufre máte už zabalené, ale nechty ešte nemáte nalakované? Rýchlo si teraz po nich prejsť pilníkom nie je dobrý nápad. V tejto hektickej a napätej atmosfére bude výsledok zaručene rozmazaný. Radšej si rýchlo po nich prejdite pilníkom na leštenie, aby vyzerali ošetrené a lakovanie odložte na neskôr. Dlhé cesty sa dajú mimochodom výborne využiť napríklad na ošetrenie a zmäkčenie nôh: dobre ich nakrémujte a natiahnite si bavlnené ponožky alebo nechajte pôsobiť špeciálnu masku na nohy.

Hore
OKViac informácií