Active Beauty
Muži a dlhé vlasy: keď sa o nich postaráte, budú krásne

Kto si ich môže dovoliť

Muži a dlhé vlasy: keď sa o nich postaráte, budú krásne

Dlhé vlasy u mužov: hodia sa každému? No to záleží na tom, aký ste typ. A aj ako si ich upravujete a staráte sa o nich. Povieme vám, ako na to, aby sa aj za vašou hrivou na ulici otáčali.

V posledných rokoch bola stále viac IN dlhšia brada, teraz prichádzajú na rad vlasy. (Vyholená hlava je však stále trendy!) Dobrá správa je: dlhé vlasy u mužov sú už dávnejšie spoločensky akceptovateľné. Ale nie je to samozrejme len o tom, že si jednoducho necháte narásť vlasy. A aby bol finálny look naozaj cool, musia si páni vedieť vlasy správne upraviť a správne sa o nich starať. Nech sa páči, tu máte návod:

Styling, starostlivosť, chvost: čo by mali vedieť muži o dlhých vlasoch

Muži a dlhé vlasy: kto si ich môže dovoliť?

Nad imidžom si už viac nemusíte lámať hlavu. Dlhé vlasy u mužov už dnes nie sú v rozpore so žiadnou etiketou a mužom sa hodia v každom veku. Samozrejme sa predpokladu, že ostanete pri zemi a nebudete chcieť vyzerať ako nejaká roková hviezda, ale nájdete look, ktorý vám skutočne sekne. Rozhodujúca je pritom štruktúra vlasov.

Platí jednoduchý vzorec: čím máte vlasy hustejšie a kučeravejšie, tým dlhšie si ich môžete dovoliť. Ak máte skôr jemné vlasy, odporúčame vám stredne dlhé vlasy, pôsobia potom zdravšie a objemnejšie. Pánom, ktorým korunka krásy už miestami redne, odporúčame v tom prípade krátke strihy. Ale na druhej strane: ak si aj necháte dlhé vlasy a budete ich nosiť v chvoste, zrednuté miesta sa vám takto šikovne podarí zamaskovať.

Nechať si narásť dlhé vlasy: na čo si dávať pozor?

Dlhé vlasy sú dlhodobý projekt. Za rok dorastajú tak 10 až 15 cm. A ak to aj bude znieť ako paradox: ak si želáte nechať si narásť dlhé vlasy, je nutné, aby ste si ich pravidelne dávali strihať – zhruba každých šesť až osem týždňov. Dôležité je dať si ich zarovnávať, keď majú dĺžku tak po plecia. Pretože v tejto dĺžke sa vlasy obtierajú o oblečenie, čo môže viesť k ich lámaniu a hlavne k štiepeniu končekov.

Vlasy nie a nie rásť? Toto pomôže!

S pokročilým vekom sa znižuje aj prirodzená aktivita vlasových korienkov. To je normálny jav. Ale každopádne to mužom, ktorí si chcú nechať narásť dlhé vlasy, nedáva úplnú stopku. Cielenými masážami a vyživovaním pokožky hlavy sa stimuluje bunková aktivita a tým aj rast vlasov. Odporúčajú sa aj tinktúry, ktoré podporujú rast vlasov a tiež vyživovanie pokožky vlasov kofeínom, morskými riasami či provitamínom B5.

Dlhé vlasy u mužov: prečo má význam nosiť vlasy v chvoste!

Ak túžite po zdravej hrive, mali by ste si vlasy každý deň a tak často ako to len ide začesávať do chvosta. Dôvod je jednoduchý: končeky vlasov sa obtierajú o oblečenie, čo spôsobuje, že časom zdrsnejú a môžu sa začať štiepiť. Okrem toho sa takto poškodené vlasy ľahko zamotávajú a následne sa lámu. Preto sa o vašu korunku krásy treba patrične starať. Veď predsa pútate pozornosť, nie? A tak to má aj ostať, nie?

Dlhé vlasy u mužov: ktorý look pre koho?

Pri mužských účesoch s dlhými vlasmi ide menej o strih ako o prirodzenosť. Či už kučery, objem alebo lesk: ak sa pri úprave vlasov zameriate na zvýraznenie ich predností, dosiahnete tak úžasný výsledný look. A čo je vždy bez problémov, je chvost. Účes do chvosta je jednak veľmi praktický, pretože vlasy nepadajú otravne do tváre a tiež nie je náročný na styling. Dôležité je vedieť: čím pevnejšie si stiahnete vlasy do chvosta, tým užšie bude pôsobiť vaša tvár. Okrúhlej či hranatej tvári pevne stiahnuté chvosty lichotia. Ak však máte skôr užšiu tvár, urobte si voľnejší chvost.

A čo farba vlasov?

To isté platí aj pri farbe vlasov: prirodzené sú TOP. Namiesto melíru v štýle chlapcov z Backstreet Boys či neprehliadnuteľných hrubých pásov na vlasoch ukážte páni to, čo vám na vlasoch nadelila príroda. Áno, ukážte pokojne aj šediny. Po prešedivených bradách sú momentálne v kurze aj šedivé konské chvosty.

Styling: ako skrotiť dlhé vlasy?

Aj pri stylingu dlhých vlasov opäť platí: čím prirodzenejšie, tým lepšie. A menej je určite viac, aj pokiaľ ide o dávkovanie stylingových prípravkov. Do uterákom vysušených vlasov pokojne stačí len štipka penového tužidla, uvidíte, vlasy tým hneď po umytí pekne skrotíte. Kučeravé vlasy zas upravíte za sucha krémom na kučery, na objemné ale rovné vlasy je zas lepší voskový gél na lesk vlasov alebo jednoducho gél, prepožičia vlasom lesk a posilní ich štruktúru. Čo je dôležité pri používaní týchto prípravkov: aplikujte ich vždy len na končeky vlasov, look bude pôsobiť oveľa prirodzenejšie.

A ešte jeden tip: vlasy si ideálne tvarujte v predklone. Dodáte im objem. A nezabudnite: čím studenší vzduch, tým viac šetríte vlasy.