Menu

My sme rodina

Tipy a odporúčania pre celú rodinu.

Home » Inšpirácia » Mysme rodina - 05.2016

Jedna inšpiratívna Rakušanka. 5 tipov na rodinný deň. Odporúčanie na knihu a film. A jedna pekná správa.

Active Beauty mesiaca

active beauty mesaica

Antonia Albert. BBC zostavilo zoznam 100 inšpirujúcich žien. Pochádzajú z celého sveta. Aj z Rakúska. Antonia Albert založila spolu so svojím bratom Nikolausom platformu careship.de. Tu sprostredkovávajú každodenné pomocné práce ľuďom, ktorí si s ňou nevedia poradiť sami. Kvalifikovaní pracovníci vybavia všetky nákupy alebo prácu v záhrade. Sprevádzajú ľudí k lekárovi, k priateľom či do múzea. Alebo spolu s nimi varia a muzicírujú. Ešte tento rok chce Antonia Albert sprostredkovať v Rakúsku aj opatrovateľský personál. Lebo: spoločne ide život ľahšie. A krajšie.

Knižné odporúčanie

BUCH TIPP Ako hovoriť, aby nás deti počúvali

Pomôcka pre komunikáciu rodičov s deťmi vychádza z praxe skúsených autoriek – detských psychologičiek. Kniha Ako hovoriť, aby nás deti počúvali poskytuje návody krok za krokom na zlepšenie a posilnenie vzájomných vzťahov v rodine a porozumenia medzi rodičmi a deťmi.

My sme rodina

Otec, mama, dieťa. Mama, dieťa. Otec, otec, dieťa. Otec, nevlastná mama, dieťa. Rodičia pestúni, dieťa v pestúnskej starostlivosti. Adoptívni rodičia, adoptované dieťa. Starý otec, stará mama, vnúča. A tak by sme mohli pokračovať. Moderná rodina má veľa podôb. A ponúka ešte viac výziev.

Jean-Jacques Rousseau

»Najstaršia zo všetkých spoločností a jediná prirodzená je rodina.«

Vzťah rodičia – dieťa sa mení. A to evidentne k lepšiemu. Čoraz menej rodičov trestá svoje ratolesti. I keď zákaz pozerania televízie je ešte stále dosť obľúbený. To všetko zistil nemecký tím výskumníkov pri ankete. Názory, želania a záujmy detí, ako vysvitlo, sa dnes rešpektujú omnoho viac ako hocikedy predtým. Rodičia sa snažia deťom porozumieť. A darí sa im to čoraz častejšie. Robia všetko pre dobro svojich malých členov rodiny. Aká pekná správa.

Zákaz televízie ako výchovné opatrenie?

Nie

alebo

Áno

Päť tipov na deň s rodinou

Pomoc pri nádche. Gumičkou zviažeme dokopy plný a prázdny box na vreckovky. Tak môžeme použitú vreckovku rovno hodiť do prázdneho boxu.
Zbraň na strašidlá. Keď sa pod posteľou schovávajú príšery, premení sa mama na krotiteľku duchov. Jednoducho naplníme rozprašovač vodou, napíšeme naň „Prostriedok na strašidlá“, namaľujeme naň príšeru alebo prilepíme nálepku a potom vyženieme všetky strašidlá.
Lepiaci pomocníci. Ak si deti pri obúvaní stále mýlia topánky, prestrihneme nálepku, napríklad nejakého obľúbeného superhrdinu, na polovicu, ľavú polovicu nalepíme do ľavej topánočky a tú pravú do pravej. Zámena topánok vylúčená.
Všestranná slamka. Použijeme ju, keď chceme očistiť jahody od lístkov. Jednoducho slamku vložte do špičky jahody a prevŕtajte sa ňou až po lístok.
Ochrana proti osám. Keď sa deti hrajú v záhrade, lietajú okolo ich pohárov osy. Aby sa nedostali dovnútra, nasadíme mafinové formičky hore dnom na poháre a cez ne prestrčíme slamku. Tento princíp funguje aj pri nanukoch.

Pohľad do filmového archívuČítať ďalej

Tipy na filmy

Vo filme „Little Miss Sunshine“ podporuje rodina malú Olíviu, aby sa stala kráľovnou krásy, hoci nemá práve najlepšie vyhliadky. Zvláštne a dobrodružné. Vo filme „Čo sme komu urobili“ vidieť, ako sa rodina, na čele s otcom, stáva čoraz viac tolerantnejšou. A vo filme „Protivný svokor“ je všetko hore nohami.

Little Miss Sunshine

Čo sme komu urobili

Protivný svokor

Andrea Fehringer & Thomas Köpf

ANDREA FEHRINGER & THOMAS KÖPF sú novinári a spisovatelia prednášajúci na Viedenskej univerzite. Napísali spolu 36 kníh, aj ako anonymní pisatelia. Usporadúvajú kurzy písania, a tak sprevádzajú iných na ich ceste k vlastnej knihe.

Helmut Berger

Helmut Berger žije a pracuje vo Viedni, najradšej píše o ľuďoch, hudbe, umení a kultúre. Obzvlášť napínavé na tom je to, že človek vždy objaví niečo nové, rozoznáva súvislosti a zbiera skúsenosti. Kto je otvorený a zaujíma sa, ten sa nikdy nenudí.

Hore
OKViac informácií