Active Beauty
Návrat mydla

Návrat mydla

Dlhý čas bolo v oblasti starostlivosti o pokožku zatracované. Teraz však opäť objavujeme kúzlo starého dobrého mydla. A získava si viac priaznivcov než kedykoľvek predtým.

Ešte nedávno sa hovorilo, že poškodzuje prirodzené pH pokožky. Dnes slávi veľký návrat. Dôvodom nie je len jeho nové, štýlové pomenovanie „soap bar“. Nová generácia mydiel je kombináciou tradičných výrobných postupov a cenných prírodných látok.

Do mydiel sa začali pridávať zvlhčujúce a ošetrujúce látky, ktoré zabraňujú vysušovaniu pokožky, vďaka čomu sú vhodné aj na citlivú pokožku tváre.

Aktuálnym trendom sú aj špeciálne mydlá zo syntetických tenzidov. Tie sú prispôsobené prirodzenej hodnote pH pokožky a obsahujú cenné ošetrujúce látky, akými sú napríklad bambucké maslo alebo ovsené mlieko. Neblahá povesť mydiel je vďaka tomu minulosťou.

Tip: Kefku na obočie navlhčíte a vtrite do nej mydlo. Následne vyčešte obočie smerom hore. Pozrite sa na ten zhusťujúci efekt!

Upcyklácia mydiel – nové mydlo zo zvyškov:

1) Sprchovací gél:
Zo zvyškov mydla si môžete jednoducho a bez veľkej námahy pripraviť príjemný sprchovací peeling. Jednoducho zmiešajte olivový olej so soľou alebo cukrom a pridajte nastrúhané zvyšky mydla. Vďaka nim nebude sprchovací peeling príliš mastný a nebude sa vám vo vani kĺzať pod nohami.

2) Mydlové pastelky/mydlo na maľovanie:
Deti si ich zamilujú. Zvyšky mydla opäť nastrúhajte a vložte do žiaruvzdornej misky. Následne postupne opatrne prilievajte horúcu vodu a miešajte, kým nevznikne hustá pasta. Pridajte potravinárske farbivo podľa vlastného vkusu. Farebnú masu vytvarujte do požadovaného tvaru. Domáce mydlo by malo niekoľko dní odpočívať.

3) „Lisované mydlo“:
Zvyšky mydla nastrúhajte na kuchynskom strúhadle, pokropte trochou vody, aby sa zmes dobre spojila, a vtlačte do ľubovoľnej formy. Najvhodnejšie sú akrylové formy z obchodu s výtvarnými potrebami alebo silikónové formy.

Tip: Pri upcyklácii mydiel môžete ešte pridať podľa nálady éterické oleje alebo aj bylinky.