Menu

Najčerstvejšie trendy v účesoch priamo od Runway

Inšpirácia na nové farby, tvary, strihy a dĺžky v jesenných účesoch 2019.

Home » Krása » Najčerstvejšie trendy v účesoch priamo od Runway - 09.2019

Ak na jeseň 2019 hľadáte inšpiráciu na nový trendový účes, máme pre vás dobrú radu: poobzerajte sa na Runway. Lebo tam ešte vždy produkujú tie najvzrušujúcejšie looky. Túto sezónu nechýba pixie strih, skrátený bob, romantické kučery či super dlhé vlasy à la Zlatovláska. A k nim patria aj trblietavé doplnky.

Krátke a ešte kratšie – pixie strih

Že úplne kratučké vlasy môžu vyzerať žensky, to už viackrát v minulosti dokázali také hviezdy ako Michelle Williams či Emma Watson. Aj u značiek Dior, Missoni, Vivienne Westwood, Chloé a Armani sa tento rok po móle vznášali sexi modelky s ohlasovanými krátkymi strihmi. Aby však výzor krátkych vlasov zarezonoval, potrebujú správny strih. Profesionálni kaderníci ho vyberú vždy tak, aby ladil so zákazníčkou a tvarom hlavy. „Pre útle ženy sú ultra krátke účesy ako stvorené,“ hovorí trénerka kvality v dm, Yvonne Scheibelreiter. „Väčším dámam často viac pristanú krátke varianty účesu bob.“

Tip na look: S cestičkou vyzerajú krátke strihy elegantnejšie. Vlasy učešte na stranu a použite lesk na vlasy v spreji. K účesu sa hodí a zároveň pôsobí veľmi zvodne dramatický očný mejkap s ultra dlhými mihalnicami a výrazne červené pery.

 

 

Od účesu lob až po skrátený bob

Na jeseň a v zime zostanú bob účesy naďalej aktuálnou témou. Popri klasických strihoch s dĺžkou po bradu a dlhých variantoch účesu lob po plecia, bolo tento rok na mólach vidno aj oveľa kratšie varianty, napríklad u značiek Blumarine či Matty Bovan. „Boby s krátkou ofinou sú momentálne veľmi žiadané,“ hovorí Yvonne, „rovnako ako postupné či kučeravé varianty. Popri nich patrí aj elegantný bob, ktorý je upravený klasicky žehličkou na vlasy, alebo pre trošku viac objemu vyfénovaný na okrúhlej kefe, ešte stále k miláčikom medzi účesmi.“

Tip na look: Krátka ofina a kučery sa navzájom nevylučujú. Ak chcete kombinovať tieto dva trendy, nechajte ofinu úplne rovnú a len na dlhých vlasoch vytvarujte kučery tenkou kulmou.

 

 

 

Romantické kučery

Styling značiek Rodarte, Fashion East a Co. bol tento rok až príliš „kučeravo“ príťažlivý. Vĺn, prirodzených hrív a prstencových kučierok bolo až až. Čo majú všetky spoločné? Teraz sa interpretujú veľmi romanticky a na scénu vychádzajú so štrasovými sponkami, stuhami a kvetmi. „Ak máte prirodzené kučery, mali by ste sa vyhýbať hustým hrebeňom a vlasom dodávať veľa vlhkosti,“ radí Yvonne. „Hladkým vlasom možno dopomôcť k pohybu tenkou kulmou alebo ľahkou trvalou onduláciou.“ Tá je dnes už oveľa šetrnejšia ako kedysi.

Tip na look: Prirodzené kučery perfektne vyschnú samovoľne s trochou stylingovej peny. Ako alternatíva sa ponúka metóda Stop and Blow Dry: Dajte vlasy do násadky fénu zatiaľ čo fén je vypnutý, potom zapnite nízky tlak vzduchu a vysokú teplotu a vysušte. Dôležité: Fén najprv opäť vypnite, až potom vyberte vlasy.

 

 

Super dlhé vlasy à la Zlatovláska

Na móle (napríklad značky Prada, R13 alebo Miu Miu), na červenom koberci a na Instagrame: Momentálne všade priťahujú pohľady XXL hrivy. Aby ste nadobudli také dlhé vlasy, vyžaduje si to intenzívnu hydratačnú starostlivosť proti štiepeniu a veľa trpezlivosti. Pri raste vlasov 1 až 1,5 cm za mesiac to môže trvať aj zopár rôčkov, kým dorastú až po boky. Rýchlejšie sa to dá s predĺžením – clip in, ako vysvetľuje Yvonne: „Okamžite sa postarajú o dlhú hrivu na párty.“ Pre dlhodobé predĺženie odporúča pramene bonding, ktoré zostanú vo vlasoch až pol roka, alebo metódou pásky, ktoré sa dopĺňajú každých pár týždňov.

Tip na look: Pre styling dlhých vlasov do žiadaného grunge looku naneste bezoplachový kondicionér na spodnú polovicu dĺžky vlasov. Hrubou kulmou im dodáte viac objemu.

 

 

 

Trblietavé doplnky

Na mólach módnych domov Versace, Chanel a Balmain sa to tento rok blyšťalo, koľko sa len dalo. Od trblietavých stúh do vlasov, cez nápadné spony s logami až po štrasové sieťky a retiazky, je teraz všetko možné. Najlepšie na tomto trende je, že sa ho môžu držať všetci – od dievčat s krátkymi vlasmi až po fanúšičky dlhých vlasov.

Tip na look: Nízko posadené konské chvosty budú pútať pozornosť ozdobené trblietavými saténovými stuhami. Ak to máte radšej ešte nápadnejšie, zapleťte si do vlasov tenké vrkôčiky a pripnite na ne strieborné alebo štrasové retiazky. Potom vlasy zopnite do chvosta a gumičku prekryte retiazkami.

 

 

 

 

Silné farby na jeseň a zimu

Jeseň má byť farebná! Popri pastelových farbách a farebných predĺženiach metódou clip in, ako bolo vidieť v prípade Mary Katrantzou, Sies Marjan či Saint Laurent, sú teraz opäť žiadané aj výrazné farby: „K trendovým farbám roku 2019 patria aj odtiene červenej, od čerešne po tehlu, ako aj rôzne fialové tóny,“ prezrádza Yvonne. „Jedna farba môže pokojne prechádzať do druhej.“ Pre obzvlášť harmonické prechody použite metódu painting, jemné striedanie dosiahnete pomocou soft ombré, tzv. sombré.

Tip na look: Výrazné farby potrebujú intenzívnu starostlivosť. Balzamy na farbené vlasy zapečatia šupinkovú vrstvu vlasu a postarajú sa o to, aby žiarivá výrazná farba dlhšie vydržala.

Hore
OKViac informácií